'Masumlar Apartmanı' yoluna nasıl devam edecek?

Heyecanın her geçen gün biraz daha arttığı 'Masumlar Apartmanı’nda son bölüm durağan temposuyla ve artık rutine dönen maceralarıyla bizi biraz sıktı gibi. Her şeyin rutin devam ettiği 'Masumlar Apartmanı' nasıl devam edecek peki?

'Masumlar Apartmanı' yoluna nasıl devam edecek?

Koca bir tebrik

Koca bir tebrik

İlk olarak her şeyden önce ekibi bir tebrik etmek lazım. İzmir depremini es geçmeden, acılarını paylaştıklarına dair dizi başlamadan önce verdikleri mesaj takdire değerdi bence. Hiç olmamış gibi davranmak, es geçmek yerine böyle ince düşünülmüş bir hareket hepimizi hayran bıraktı. Bundan sebeple tüm 'Masumlar Apartmanı' ekibine koca bir teşekkür.

Beklenilen olmadı

Beklenilen olmadı

Teşekkürü bir kenara bırakıp diziye devam edecek olursak son bölümde Han’ın İnci’ye, İnci’nin de dedesine yakalandığı yerde bırakmıştık. İşler kızışır, senaryo biraz daha hareketlenir diye bekledim ama beklediğim gibi olmadı açıkçası.

Hep aynı bahane

Hep aynı bahane

İnci yine bildiğiniz gibi Esra ile paçayı dedesinden kurtardı. Açıkçası durumun bu şekilde olması hayal kırıklığına uğratmıyor değil. Çünkü heyecanlı bir şekilde bir şeyler gerçekleşmesini bekliyorsunuz ve sonuç hep bir önceki olduğu şekilde gerçekleşiyor.

Yalanlar silsilesiyle devam ediyor

Yalanlar silsilesiyle devam ediyor

Esra bahane ediliyor ve dedeye yalan söyleniyor, konu kilit. Han da İnci’ye babasını bahane ederek yalan söylüyor. Böyle böyle yalanlar silsilesiyle devam ediyor bölümler. Bu bölüm ilerleyen tek şey Gülben’in Han’ın evliliğinden artık yüzde yüz haberdar oluyor oluşuydu.

Kimseyi yargılayamıyorsunuz

Kimseyi yargılayamıyorsunuz

Onun dışında her şey bildiğimiz ve beklediğimiz gibi. Kimseyi suçlayamıyor, kızamıyor veya yargılayamıyorsunuz dizide. Öylece bekliyorsunuz bir şeyler olacak, zaman geçecek ve olaylar akacak diye.

Babaya bile…

Babaya bile…

Babanın zamanında çocuklarına ve çocuklarının annesine olan ilgisizliğine bile kızamıyorsunuz. Çünkü babanın şu an yaşamış olduğu pişmanlık ve her şeyin sebebinin kendisi olmasının getirdiği o farkındalığın getirdiği kabulleniş o kadar güzel veriliyor ki dizide. Olaylara tamamen karakterlerin pencerelerinden bakarak izliyoruz öylece diziyi.

Neyin işareti?

Neyin işareti?

Açıkçası senaryo olarak akmasa da dizide bazı kaçırılmayacak püf noktalar vardı diye düşünüyorum. Annelerinin vefatının yıl dönümü sebebiyle yaptıkları mezar ziyareti esnasında, Han’ın küçüklükten kalma, resim çizdiği kâğıt müsveddesini annesinin mezarına bırakması neyin işaretiydi?

Mezara mı gömüyor?

Mezara mı gömüyor?

Acaba Han yavaş yavaş 'dispozofobi’yi (kompulsif biriktirme hastalığı) yeniyor mu? Ya da annesiyle ilgili olan o kötü travmaları annesiyle birlikte o mezara bırakarak kalan yaşamına devam etme kararı mı alıyor? Merakla bekliyoruz. Çünkü İnci’nin meraklı tavrı sonucunda İnci’ye verdiği söz sonrası böyle bir davranışta bulunması çok muhtemel.

Nasıl devam edecek?

Nasıl devam edecek?

Çünkü artık yalan yok, sır yok. Son olarak İnci’yi dedesinden istemesi de bu ihtimalleri güçlendiriyor gibi. Ağır ağır devam eden dizinin senaryosu nasıl ilerleyecek? Çünkü eğer bu hızda giderse seyirciyi yavaş yavaş sıkmaya başlar gibi. Bakalım 'Masumlar Apartmanı' nasıl devam edecek... Merakla bekliyoruz.
 

senolfazilet@hotmail.com

twitter.com/SenolFazilet

 

Bu makaleye ifade bırak