Meghan Markle 'çocuk' itirafıyla neyi ortaya çıkardı?

Hepimizin bildiği üzere Meghan Markle ve Prens Harry çifti İngiliz Kraliyet ailesinden resmi olarak ayrılmışlardı. Bu ayrılığın ardından hayatlarını tamamen değiştiren çiftimizin cephesinde gelişmelerin ardı arkası kesilmedi. Çiftten gelen son açıklama bu sefer hayranlarını üzdü gibi. Meghan Markle'dan gelen özel açıklama neydi? Meghan'ın açıklamalarının ardından övgü dolu sözler almasının sebebi neydi?

Meghan Markle 'çocuk' itirafıyla neyi ortaya çıkardı?

Archie bebek

 Archie bebek

Meghan Markle ve Prens Harry çiftinin ilk bebekleri Archie Harrison Mounbatten Windsor bebek 2019 yılında dünyaya geldi.

Meghan Markle iddiaları doğruladı

Meghan Markle iddiaları doğruladı

İlk bebeklerinin dünyaya gelmesinin ardından dönem dönem çiftin ikinci bebek bekledikleri ile ilgili iddialar ortaya atıldı. Bu iddialara uzun süre sessiz kalan çiftimizden sonunda açıklama geldi. Meghan Markle, New York Times’a bir makale yazarak ikinci çocuğuna olan hamileliğinin düşükle sonuçlandığını duyurdu.
 

O günü anlattı

O günü anlattı

Meghan Markle, “Her şey diğer sıradan günler gibi bir temmuz sabahında oldu. Kahvaltı yaptık, köpekleri besledim, vitaminlerimi aldım, kayıp çorabı buldum, masanın altına yuvarlanan kalemi aldım. Oğlumu beşiğinden almadan önce saçlarımı topladım. Archie’nin bezini değiştirdiğim sırada şiddetli bir ağrı hissettim. Oğlum kucağımdayken yere düştüm. İkimizi de sakinleştirmek için ninni söylemeye başladım. İçimden bir ses bir şeylerin yolunda olmadığını söylüyordu. Biliyordum, ilk çocuğuma sarılırken, ikincisini kaybediyordum” ifadeleriyle yaşadığı acı kaybı anlattı. 

"Nasıl iyileşeceğimizi hayal etmeye çalıştım”

"Nasıl iyileşeceğimizi hayal etmeye çalıştım”

Olayın ardından Markle hastaneye kaldırıldı ve şu sözlerlerle neler yaşandığını anlattı: “Saatler sonra hastane yatağında uzanıyor  ve kocamın elini tutuyordum. Gözyaşlarımızla ıslanan avuçlarını hissettim ve eklemlerinden öptüm. Soğuk beyaz duvarlara bakarak nasıl iyileşeceğimizi hayal etmeye çalıştım” dedi.
 

Acı tecrübesi sempatiyle karşılandı

Acı tecrübesi sempatiyle karşılandı

Markle'ın acı tecrübesini bu kadar açık ve samimi bir şekilde dile getirmesi, kadın çalışmaları yapan birçok sosyal yardım ve sivil toplum kuruluşu tarafından sempatiyle karşılandı. Markle'ın bu durumu açık bir şekilde dile getirmesi ve samimi cümleleri bu acıyı yaşayan tüm kadınlarla onu ortak bir noktada buluşturdu belki de... 
 

Benzer durumlara sessiz kalmamış

 Benzer durumlara sessiz kalmamış

Tıpkı diğer organizasyon ve sivil toplum kuruluşları gibi, düşük, ölü doğum, erken doğum gibi sorunlar yaşayan kadınlar için kurulmuş sosyal medya platformu olan Peanut'ın kurucusu Michelle Kennedy de Düşes'in kendileriyle kişisel olarak iletişim kurduğunu ve gerekli destekleri sağlamak istediğini ilettiğini belirtti.

'Paylaştığımız Kayıplar'

'Paylaştığımız Kayıplar'

Dünya üzerinde her gün binlerce kadın bu acı ile sınanıyor. Verilen kayıpların her birinin sebebi farklı olsa da tüm kadınları ortak bir paydada buluşturan, hissedilen acı aslında. Yalnızca anneler değil anneler kadar babalar da bu acıyı kalplerinin en içinde hissediyordur eminim. Umuyoruz ki doğru zamanda Meghan Markle gibi birçok  kadın sağlıklı bir şekilde yeniden çocuk sahibi olabilir.Bu açıklamalarda göze çarpan kısım, insanların acılarını paylaşmakta ne kadar özgür olabildikleri aslında. Yalnızca gelişmemiş ülkelerde yaşayan kadınlar için değil Kraliyet ailelerinde bile bu tarz kayıplar meydana gelebiliyor çünkü acının diğer duyguların aksine sınıfsal bir ayrımı yok. Önemli olan bu kayıpları birer eksiklik, yetersizlik olarak görmekten ziyade bu acılara sarılmak, tutunmak. Tüm mesele acılarımızı paylaşabilmek, paylaştıkça iyileşebilmek her konuda her kayıpta. Belki de iyileşmenin formülü -tıpkı Meghan Markle'ın 
yazısının başlığı gibi- 'Paylaştığımız Kayıplar'dır...


 

Bu makaleye ifade bırak