Meghan Markle ve Prens Harry tamamen 'Terk-i Royal' oldular

Sevgili Royalcanlar sizlere tazecik bir Megxit haberi ile geldik... Geçtiğimiz günlerde Meghan Markle ve Prens Harry cephesinde yeni ve biraz iç burkan cinsten bir durum yaşandı. Peki ne oldu? Buckhingam Sarayı'nda neler yaşanıyor? Gelin hep birlikte Molatik olalım...

Meghan Markle ve Prens Harry tamamen 'Terk-i Royal' oldular

Müjdeli haberi vermiştik

Müjdeli haberi vermiştik

Geçtiğimiz hafta Meghan ve Harry çiftinin ikinci bebeklerini beklediğine dair müjdeli bir haber vermiştik. Bu haberin üzerine Kraliçe Elizabeth buzları eritir diye umut etmiştik ki gördük ki işler o kadar da basit değil. Ne umduk ne bulduk be Royalcanlar!

Megxit süreci nasıldı?

Megxit süreci nasıldı?

Geçtiğimiz yıl Megxit süreci ile Meghan Markle ve Prens Harry saraydan ayrılarak kendilerine yeni bir hayat kurmuşlardı. Aslında olaylar bir yıl süre ile netleşecekti, çiftimize düşünmeleri için bir fırsat tanınmıştı. Fakat onlar hallerinden o kadar memnunlar ki bunu gören Kraliyet tahmin ediyorum ki "Herkes halinden çok memnun o zaman karar verebiliriz" şeklinde düşünmüş ve süreci hızlandırmış. 

"Terk-i Royal" oldular

"Terk-i Royal" oldular

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre Meghan ve Harry çifti, resmi olarak tüm kraliyet unvanlarından, onursal askeri rütbelerden ve başkanlıklardan "Terk-i Royal" oldular. Kraliçe Elizabeth'in torunu Sussex Dükü Prens Harry ile eşi Düşes Meghan Markle'ın Kraliyet ailesindeki üst düzey görevlerine dönmeme kararı aldıkları ve bu nedenle görevlerinin başka aile üyelerine verileceği resmi olarak bildirildi. "Sil baştan başlamak gerek bazen" dedikleri bu olsa gerek!

Peki şimdi ne olacak?

Peki şimdi ne olacak?

Açıkçası bu durum zaten çok beklenen bir durumdu. Meghan Markle ve Prens Harry zaten Kraliyet'ten ayrıldıkları günden itibaren istedikleri hayatı kurmayı başardılar.

Dolayısıyla zaten mevcut olan ayrılığın resmiyete kavuşmuş olması oldukça normal.

Kraliyet'te beklenmeyen durumlar yaşanıyor

Kraliyet'te beklenmeyen durumlar yaşanıyor

Bu sıralar Megxit sürecinin açıklığa kavuşmasından ziyade üzücü gelişmeler de yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Kraliçe Elizabeth'in 99 yaşındaki eşi Prens Philip'in enfeksiyon kaptığı ve bir süre hastanede gözetim altında tutulacağı belirtildi. Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Prens Philip için "Rahat ve tedaviye cevap veriyor" denildi. Şimdilik Prens Philip'in durumunda bir ciddiyet görülmüyor. 

Prens Harry, Buckhingam Saray'a dönmek zorunda kalır mı?

Prens Harry, Buckhingam Saray'a dönmek zorunda kalır mı?

Asıl soru şu ki Prens Harry dedesinin hastalık durumundan dolayı Buckhingam Sarayı'na dönmek zorunda kalır mı? Kalırsa Prens Harry nasıl karşılanır?

"Kafamızda deli sorular" dercesine bir durum yaşanıyor. Şimdilik sular durgun gibi görünse de çiftimizin Kraliyet unvanlarından resmi olarak ayrılmaları ile ilerleyen süreçlerde farklı durumlar yaşanacak mı yaşayarak göreceğiz...


 

Bu makaleye ifade bırak