Molatik Gündem: Bu hafta nelere Molatik olduk? (30 Nisan 2021)

Nisan ayını uğurlarken, yine bir Cuma günü Molatik Gündem ile karşınızdayız. Bu hafta nelere Molatik olduk? Hangi konular gündeme geldi? Hepsi Molatik Gündem’in 30 Nisan yazısında. Hadi gelin bakalım…

Molatik Gündem: Bu hafta nelere Molatik olduk? (30 Nisan 2021)

Güle güle Şahika…

Güle güle Şahika…
Bu hafta elbette 'Şahika Ekinci' karakterine Molatik oldum. Hangi diziden bahsettiğimi gayet iyi biliyorsunuz. Altın Portakal ödüllü canımız ciğerimiz Nesrin Cavadzade'nin canlandırdığı ve bize yılanları sevdiren, "Yılanlar da insandır" dedirten Şahika, son dönemin en efsanevi dizi karakterlerinden biri. Nesrin Cavadzade'yi Total izleyiciyle buluşturan ve çok sevilen Şahika'ya veda ediyormuşuz meğer... Gelen son haberlere ve paylaşılan yeni bölüm fragmanına göre Şahika "Pat" diye ölecekmiş arkadaşlar! Sen o kadar sezonlar boyunca insanları zehirle, sonra hop, Cansu gelsin ortalığa ateş etsin ve bu şekilde öl... Hiç Şahika'ya yakışacak bir ölüm mü? Bence değil. Fanboy'luğumu konuşturup 'Şahika the Queen!!!!111birçokbir' diyor ve koşarak uzaklaşıyorum buradan...

Mayk Şişman

Şey mi dostum "Yine pandemi yine biz"

Şey mi dostum "Yine pandemi yine biz"
Bu hafta neye mi Molatik oldum? Tabii ki evlere kapanmamıza. Bayramın sonuna kadar gelen sıkı kapanmadan sonra haliyle bu durum benim ilgimi çekti. Geçtiğimiz yıldan beri bizi bıktıran, yaşam enerjimizi sömüren bu hastalık daha ne kadar sürecek? Evlerimizde daha ne kadar ‘kısılı’ kalacağız? Bu sorular aklımın içinde döndü durdu. Cevabını bilmediğim soruları kendi kendime sorarım böyle, sonunda da iyice cevapsız kalır büyük bir gayya kuyusunun içinde bulurum. Cidden nereye kadar sürecek bu durum? İnsan ‘Çıplak Vatandaş’ filmindeki gibi kendini sokaklara atmak istiyor. O zaman da ‘deli’ derler.

Derleeeer derleeeer...

Selçuk Bulut
 

Yıldız Tilbe'nin dediğine geldik

Yıldız Tilbe'nin dediğine geldik
Bu hafta Molatik olduğum konu sosyal varlıklar olmamız. Hepimiz Yıldız Tilbe'nin dediğine geldik. "Hiçbirinizi sevmiyorum ama tek başıma da canım sıkılıyor" mevzuuna. Nasıl herkes yalnız kalmak isterken hepimize şaak diye yüzyılın yalnızlığı armağan edildi. Kabul etmemiz lazım birbirimize mecburuz. Bunu anlamak için pandemiye gerek var mıydı bilmiyorum ama birbirimizi sevmemiz gerek. Tek başına var olmak mümkün ama pek de keyifli değilmiş öğrenmiş olduk gibi. Sosyalleşmek, sosyalleşmek, sosyalleşmek... İnsanın insana ihtiyacı varmış bunu bence gayet güzel öğrendik. Şu günlerden sonra birbirimize ilaç olacağımıza inanıyorum biraz daha sabır.

Fazilet Şenol
 

Influencer’cılık artık sıkmadı mı?

Influencer’cılık artık sıkmadı mı?
Sadece ben değil birçok kişi Molatik aslında bu konuya, biliyorum. Artık sürekli her yerden çıkan linklerden, ‘ben bunu sürekli kullanıyorum çok memnunum, mutlaka deneyin’lerden inanılmaz sıkıldım… O kadar cilt ürünü linkliyolar ki ‘ben çok memnunum’ diye inanın linkledikleri ‘günlük rutin’ ürünlerinin hepsini kullanmaya günleri yetmez. Bir de şöyle bi’ durum var.. Sosyal medya da ticari çıkarı olan bir kişiye nasıl güvenebiliyoruz? Kim güveniyor? Kendileri binlerce liralık dünya markaların tercih ederken verdikleri linkler daha alt seviyede… Artık her şey bu kadar elimizin altındayken hala neden başkalarının yönlerdirmesine ihtiyaç duyuyoruz? Bir tek dileğim var arkadaşlar Influencer’cılık bitsin yeter. En sevdiğim influencer cümlesiyle size veda ediyorum.
 “Sizin için benim hep kullandığım bilmem ne markasının (DÜNYA MARKASI) muadilini buldum… Size ‘muadili’. Teşekkürler, sevgiler.

Selin Nur Ceylan

 
Bu makaleye ifade bırak