Molatik Yıllar Sonra: Akasya Durağı

Hayatımıza birçok dizi girip çıktı. Ancak çok azı hem eleştirilip hem de akıllarda kalmıştır. Onlardan birisi de Akasya Durağı’ydı. Çiçek Taksi’nin devamı niteliğinde olan Akasya Durağı’nın oyuncuları da birbirinden ünlü isimlerdi. Akasya Durağı’nın oyuncularının yıllar içindeki değişimini Molatik Yıllar Sonra serimizde ele alıyoruz.

Molatik Yıllar Sonra: Akasya Durağı

Cezmi Baskın - Osman Aga
 

Cezmi Baskın - Osman Aga<br />
&nbsp;
Dizinin Trakyalı asabi taksicisiydi. Hala sosyal medyada capsleri dönmektedir Osman Aga’nın. Diziden sonra çok fazla değişim yaşamadı Cezmi Baskın, yıllardır aynı yüz hatlarıyla.
 

Levent Ülgen - Sinan Kaya
 

Levent &Uuml;lgen - Sinan Kaya<br />
&nbsp;
Ben kaya, Sinan Kaya, memleket Kartalkaya, geldim buraya kaya kaya… dizelerinin sahibi Sinan Kaya da bıraktığımız gibi devam ediyor. Üç kağıtçı rollerin aranan yüzü olan Levent Ülgen bir ara bıyıklarını kesmişti, sonra sakal uzattı ama en son tekrar bildiğimiz haline döndü. Çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu taam mı…
 

Ateş Fatih Uçan - Ali Kemal
 

Ateş Fatih U&ccedil;an - Ali Kemal<br />
&nbsp;
İlginçtir en çok değişen isimlerden birisi Ali Kemal olmuş. Tarzını baya bir değiştirmiş Ali Kemal. Sakal bırakmış. Bir ara boks maçlarında boy gösteriyordu televizyonda. Çenesi ve gözlerini tanımasak Ateş Fatih Uçan’ın Ali Kemal olduğuna inanmayız. 

Onur Şan - Seyit
 

Onur Şan - Seyit<br />
&nbsp;
2008’de başlayan dizide ilk bölümden rol alan Onur Şan aradan geçen yıllara rağmen hiç değişmemiş. Aynı saç stili, aynı giyim kuşam. Seyit karakterine demek ki biraz da kendinden bir şeyler katmış. Müzisyenliğe devam ediyor.
 

Nilgün Belgün - Eleni
 

Nilg&uuml;n Belg&uuml;n - Eleni<br />
&nbsp;
Nilgün Belgün’ü kendimi bildim bileli ekranda görürüm, bir insan hiç mi değişmez? Akasya Durağı’nda da şen şakraktı diğer projelerde de. Yıllardır güzelliğinden ve enerjisinden bir şey kaybetmiyor. Maşallah diyelim.
 

Pelin Sönmez - Dilek
 

Pelin S&ouml;nmez - Dilek<br />
&nbsp;
Osman Aga’nın ele avuca sığmayan kızı Dilek’i canlandıran Pelin Sönmez de çok fazla değişim yaşamayan isimlerden. Yıllar içinde birçok projede yer alan Pelin Sönmez’i yolda görse “Anaaa Akasya Durağı’nın Dilek’i” deriz.
 

Kayhan Yıldızoğlu - Mazhar
 

Kayhan Yıldızoğlu - Mazhar<br />
&nbsp;
Çiçek Taksi’de oynamıştı Kayhan Yıldızoğlu, o günlerde yüz hatları neyse Akasya Durağı’nda da oydu. Hatta şimdi de aynı. Dünyanın en kibar insanlarından birisi. Allah uzun ömürler versin kendisine.
 

Aslı Altaylar - Gülbin
 

Aslı Altaylar - G&uuml;lbin<br />
&nbsp;
Yüz olarak değil de kilo olarak oldukça değişmiş Gülibik. Verdiği kilolar sonrası havası değişmiş başarılı oyuncunun.
 

Erimşah Bora - Can
 

Erimşah Bora - Can<br />
&nbsp;
Sinan’ın en az kendisi kadar üç kağıtçı oğlu Can’ı canlandıran Erimşah Bora o dönem ilkokula gidiyordu. Şimdilerde ise kocaman delikanlı oldu. Haliyle çok değişti. Görenler inanamadı o derece…
 

Makbule Akbaş - Zeyno
 

Makbule Akbaş - Zeyno<br />
&nbsp;
Seyit’in üzerine zorla kuma getirilmeye çalışılan eşi Zeyno karakterini canlandıran isim Makbule Akbaş’tı. Çok fazla değişim yaşamamış oyuncu.
selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak