Molatik Yıllar Sonra: Arka Sokaklar

Türk dizi tarihinin efsanelerinden birisi 'Arka Sokaklar'dır. Yıllardır karşımıza gelen, karakterleri, hikayesi, şarkısı ile fenomen haline geldi ‘Arka Sokaklar’. Bizler de oyuncularının eski ve yeni hallerine Molatik olduk. Molatik Yıllar Sonra serimizin konuğu ‘Arka Sokaklar’ oldu.

Molatik Yıllar Sonra: Arka Sokaklar

Rıza Baba - Zafer Ergin

Rıza Baba - Zafer Ergin
Türk sinemasının ve tiyatrosunun efsane ismi Zafer Ergin yıllardır karşımızda Rıza Baba karakteriyle çıkıyor. Daha öncesinde Mehmet Karahanlı olarak suç dünyasını yönetirken ‘Arka Sokaklar’da suçla mücadele ekibinde gördük kendisini. 80’lerine merdiven dayayan usta sanatçı yıllar içerisinde yaşlandı tabii ama en fazla 60 denecek gibi formunda.

Mesut Güneri - Şevket Çoruh

Mesut Güneri - Şevket Çoruh
Yıllardır karşımızda Mesut Komiser olarak çıkıyor Şevket Çoruh. 2006 yılında daha gençken artık olgunluk çağlarını yaşıyor. Biraz yaş almış o kadar, hala dinç ve yakışıklı.

Hüsnü Çoban - Özgür Ozan

Hüsnü Çoban - Özgür Ozan
Dizinin fenomen isimlerinden birisi de Hüsnü Çoban oldu. ‘Çocuklar Duymasın’da Light Selami olarak andığımız Özgür Ozan, o karakterin tam zıttı bir tipleme ile karşımıza çıktı. Yüzünde biraz kırışıklık dışında çok fazla değişim yaşamadı ünlü sanatçı.

Ali Akdoğan - Alp Korkmaz

Ali Akdoğan - Alp Korkmaz
Rıza Baba’nın damadı, ekibin sniper’ı Ali, Alp Korkmaz tarafından canlandırılıyor yıllardır. Alp Korkmaz’ın ilk projesi olan ‘Arka Sokaklar’ onu bize tanıttı. Dizi başladığında genç bir oyuncuyken şimdilerde 40’lı yaşlarında, olgun bir oyuncu. Yıllar sadece olgunluk kattı, aynı görüntüsünü sürdürüyor.

Engin Balkan - İlker İnanoğlu

Engin Balkan - İlker İnanoğlu
Diziye zaman zaman girip çıkan Engin Balkan’ı İlker İnanoğlu canlandırıyor yıllardır. Türk sinemasına çocukluğundan itibaren hizmet veren birisi. Dizide yaşlanmayan isimlerden birisi de İlker İnanoğlu oldu. Dinç görüntüsünden ödün vermiyor.

Nazike Çekmen - Nazlı Tosunoğlu

Nazike Çekmen - Nazlı Tosunoğlu
Diziye Suat’ın teyzesi olarak giren, Suat’ın ölümüyle evi çekip çeviren isim olan Nazike’yi Nazlı Tosunoğlu yıllardır başarıyla canlandırıyor. Usta sanatçı kadroya 2009’da katılmıştı, hala o günlerdeki gibi. Sadece yaş almış.

Tunç Güneri - Kerimhan Duman

Tunç Güneri - Kerimhan Duman
Mesut’un ‘tokmak kafa’ diyerek, gözümüzün önünde büyüttüğü oğlu Tunç’u Kerimhan Duman canlandırıyor yıllardır. Henüz ilkokul öğrencisiyken kadroya giren Kerimhan Duman kocaman oldu. Resmen elimizde büyüdü.

Zeliha Çoban - Yüsra Geyik

Zeliha Çoban - Yüsra Geyik
Ergenliğinin başında diziye başlayan Yüsra Geyik yıllar içinde büyüdü ve çok güzelleşti. Zeliş karakteriyle bizlerin karşısına çıktı. Tunç gibi o da elimizde büyüdü.

Tekin Çoban - Onur Bay

Tekin Çoban - Onur Bay
Dizide büyüyen bir başka isim de Onur Bay oldu. Hüsnü Çoban’ın yaramaz oğlu Tekin’i yıllardır canlandıran başarılı oyuncu şimdilerde yakışıklılığıyla konuşuluyor.

Murat Ateş - Uğur Pektaş

Murat Ateş - Uğur Pektaş
‘Survivor’ ile tanıdığımız bir isimdi Uğur Pektaş. Devam eden süreçte ‘Arka Sokaklar’da Murat rolüyle yer almaya başladı, çok da sevildi. Dizi boyunca başarıyla karşımıza çıktı. Yıllar içinde yüz hatları olarak değil de tarz olarak değişti Uğur Pektaş.

Bonus: Garip Kont

Bonus: Garip Kont
Dizi boyunca en ünlü isim Garip Kont oldu. Ama çok az kişi Garip Kont ile ilgili detayı biliyor. Asıl Garip Kont 2016 yılında ölmüş, yerine başka bir köpek oynamaya başlamış.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak