Molatik Yıllar Sonra: Ekmek Teknesi

Dizi denince akıllara şimdilerde entrika dolu, zengin oğlan fakir kız, vurdulu kırdılı konular geliyor. Ancak eskiden daha sakin, daha bizden karakterleri ekranlarda görüyorduk. İşte onun en önemli temsilcilerinden biri de Ekmek Teknesi’ydi. Yıllarca severek izlediğimiz dizinin oyuncuları yıllar içinde bakın nasıl değişmiş…

Molatik Yıllar Sonra: Ekmek Teknesi

Nusret Baba

Nusret Baba

Savaş Dinçel’in efsanevi oyunculuğuyla canlandırdığı Nusret Baba karakteri mahallenin belki de tek ‘akıllı’ ismiydi. Yıllar aslında onu çok fazla etkilememişti, sadece yaşlanmış ancak gözlerinin içindeki sevinç seneler boyunca kalmıştı. Rahmetle anıyoruz…

Ayhan hanım

Ayhan hanım

Bir insan neden yaşlanmaz? Bunu Şermin Hürmeriç’e sormak lazım sanırım. 1947 doğumlu olan başarılı oyuncu hala eski güzelliğini koruyor.

Cengiz

Cengiz

Peker Açıkalın’ın umursamaz tavrı ve serseriliğiyle nam saldığı roldü. “Ok raydan çıktı” ve “Monşante mercidabık” sözleri hala akıllarda. Şermin Hürmeriç gibi o da çok fazla yaşlanmadı. Sadece bıyık ve zaman zaman sakal bıraktı.

Kirli

Kirli

O dönem oldukça kilolu olan Kadir Çöpdemir daha sonrasında sıkı diyete başladı. Baya da kilo vermişti ama son zamanlarda eskisi kadar olmasa da Kirli karakteri gibi olma yönünde ilerliyor. Dikkatli olmalı.

Mehbare

Mehbare

Bu dizideki oyuncular neden yaşlanmıyor? Yıllar geçmiş Mehtap Bayri de diğerleri gibi aynı halini koruyor. Yolda görsek “Aaa Mehbare” deriz. Böyle devam etmesini diliyoruz.

Sonnur

Sonnur

Haydaaaa cidden bir şey var bu dizide. Arzu Oş da değişmemiş, “Küçük aptaaaal” derken nasılsa hala aynı. Tabii biraz olgunlaşmış o kadar da olsun.

Sonay

Sonay

Melike Güner, Ekmek Teknesi’ndeki Sonay rolünden sonra Doktorlar dizisinde Zenan karakterini canlandırmıştı. Ancak orada saçlarını kısaltmış ve oldukça farklı bir tarza bürünmüştü. Şimdilerde ise eski günlerine nazire yaparcasına hala aynı güzellikte.

Songül

Songül

Belki de Ekmek Teknesi’nden sonra adını en çok duyuran Ekin Türkmen oldu. Kıvırcık saçları hala aynı ve 15 yıl önceki halinin aynısı.

Jale

Jale

Esin Civangil canlandırmıştı Jale’yi. Ara ara saç rengini değiştiriyor ama yok hala o da aynı. Dizideki en güzel isimdi belki, yine çok güzel.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak