Molatik Yıllar Sonra: Hayat Bilgisi

2000’lerin başında lise dizileri oldukça revaçtaydı. Sıcacık yapımlar bizlerin karşısına çıkıyordu. Onlardan birisi de 'Hayat Bilgisi' dizisiydi. İlk bölümünden finaline kadar birçok kişiyi ekran başına toplayan 'Hayat Bilgisi’ne Molatik olduk. Molatik Yıllar Sonra serimizin konuğu bu defa 'Hayat Bilgisi' dizisi oldu. Bakalım oyuncuları yıllar içinde nasıl değişmiş.

Molatik Yıllar Sonra: Hayat Bilgisi

Perran Kutman - Afet Öğretmen

Perran Kutman - Afet Öğretmen
"Hoca camide" sözcüğünü literatüre kazandıran isim Afet Öğretmen’di. Türk sinema ve tiyatrosunun efsane ismi Perran Kutman canlandırdı karakteri. Hepimizin gönlünü fethetti. Kutman’ın son hali ise hepimizi şaşırttı çünkü yıllar ondan hiçbir şey alamamış. Maşallah diyoruz kendisine.

Kerem Kupacı - Pikachu Kerem

Kerem Kupacı - Pikachu Kerem
Dizi yayındayken kendisi zaten orta yaşlarını yaşıyordu. Sarı montuyla hepimiz onu ‘ergen’ zannettik. Aradan yıllar geçtiği için biraz yaşlandı tabii başarılı isim. Şimdilerde İngiltere - Türkiye arası mekik dokuyor.

Tarık Papuççuoğlu - Amil Sağlam

Tarık Papuççuoğlu - Amil Sağlam
“Zorla değil mecburi” deyimi onunla birlikte hayatımıza girdi. O dönem Tarık Papuççuoğlu karakter için saçını her çekimde tıraş ediyordu. Baya emek vardı karakterde. Aradan geçen yıllar usta oyuncuyu yaşlandırmış tabii. Ekranlardan ve tiyatrodan uzak kalmıyor ama.

Serhan Arslan - Kopil Ali

Serhan Arslan - Kopil Ali
Tiyatro sahnesinden sonra ekranlarda da yavaş yavaş boy göstermeye başlamıştı Serhan Arslan. Genç ve biraz da kısa boylu bir öğrenci olarak karşımıza çıkmış, çok da sevilmişti. Yıllar tabii ki onu da yaşlandırdı diyeceğim de çok yaşlanmamış kendisi. Yine Kopil Ali havası üzerinde.

Ümit Erdim - Var mısın Arif

Ümit Erdim - Var mısın Arif
En çok değişim yaşayan isim Ümit Erdim galiba.  O günlerde genç bir oyuncuydu ve oldukça kiloluydu. Ancak aradan geçen yıllar neticesinde verdiği kilolarla gündeme geldi Ümit Erdim. Kilo ne kadar etkiliyor insan görünümünü Ümit Erdim’de görebiliriz.

İpek Erdem - Barbie Gamze

İpek Erdem - Barbie Gamze
O günlerde sarışın bir güzel olarak karşımıza çıkmıştı İpek Erdem. Birçok ergen gencimizin ilk aşkıydı. Yıllar geçtikçe tarzını değiştirdi, zaman zaman saçını boyadı, kestirdi. Her sene bir başka İpek Erdem gördük. Ama hala çok güzel…

Gökçe Bahadır - Törpü Yeliz

Gökçe Bahadır - Törpü Yeliz
Dizide en çok çıkış yapan kişi Gökçe Bahadır oldu sanırım. Gittikçe gençleşti kendisi yıllar içerisinde. Tabii bunda estetiklerin de etkisi var ama bunu başarmak da önemli. Severek takip ediyoruz kendisini.

Hayfa Safi Tulun - Beton Ayşe

Hayfa Safi Tulun - Beton Ayşe
Son hali en çok merak edilen isimlerden birisi de dizinin 'Beton Ayşe'si Hayfa Safi Tulun. Kendisi tam bir hayvansever. Aradan yıllar geçmesine rağmen çok fazla değişim yaşamamış.

Paşhan Yılmazel - Ortega Sedat 

Paşhan Yılmazel - Ortega Sedat 
O dönem çıkış yakalayan isimlerden birisi de Paşhan Yılmazel’di. Ortega Sedat ve gülüşüyle fenomen olmuştu. Sonraki yıllarda biraz geri planda kalmasına rağmen setlerde boy gösterdi. Biraz zayıflamış kendisi ama yine de Ortega Sedat’lığını koruyor.

Kaan Yılmaz - Süzme Şenay

Kaan Yılmaz - Süzme Şenay
Saftirik rolüyle karşımıza çıkmıştı Kaan Yılmaz. Efendi bir tipi canlandırıyordu ancak diğer senelerde karşımıza bambaşka birisi olarak çıktı. Şimdilerde karizmasıyla adından söz ettiriyor.

Çisil Oral - Kikirik Biricik

Çisil Oral - Kikirik Biricik
Sınıfın maskotu gibiydi Kikirik. “Afet Hoca geliyor! Afet Hoca geliyor!” diyerek sınıfa girer, herkesi uyarırdı. Şimdilerde sunuculuk ve programcılık yapıyor. Çok değişmemiş ama olgunluğu hissediliyor.

Erdal Türkmen - Mennan

Erdal Türkmen - Mennan
“Amiriiiim” diyerek ortalarda dolaşır, kraldan çok kralcılık yapardı Menna. Fenomen de olmuştu o dönem. Erdal Türkmen oldukça başarılı canlandırmıştı karakteri. Şimdilerde daha olgun bir sanatçı olarak kariyerine devam ediyor. Sadece biraz yaş almış o kadar.


 
Bu makaleye ifade bırak