Müge Anlı'da şok: Çil çil altın vaadiyle küçük bir illüzyona kandılar!

Müge Anlı'nın programı 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programını izliyor musunuz bilmiyorum ama bir tavsiye mutlaka izleyin. İnsanların bi’ yandan ne kadar saf bir yandan da hiç beklemediğiniz kişilerin birer cani olduğunu öğreniyorsunuz. Bu haftanın konusu kimini evlenmek, kimini zengin etmek vaadiyle kandırıp bütün miraslarını el koyan ve bunu dualarla yapan Çapar kardeşler!

Müge Anlı'da şok: Çil çil altın vaadiyle küçük bir illüzyona kandılar!

Müge Anlı ile 'tatlı mı sert mi'?

Müge Anlı ile 'tatlı mı sert mi'?

Müge Anlı'yı izliyor musunuz bilmiyorum ama bir tavsiye mutlaka izleyin. Bu haftanın konusu kimini evlenmek, kimini zengin etmek vaadiyle kandırıp bütün miraslarını el koyan ve bunu dualarlar yapan Çapar kardeşler!

Çil çil altın!

Çil çil altın!

Mecit Çapar isimli şahıs 5 kişiye bidonları çil çil altınla dolduracağını söyledi. Tabii bunu çok özel ‘dua’larla yapacağını anlattı ve bunun bir karşılığı olacaktı. İşin aslı çok basit bir illüzyon numarasıydı.

Para tabii ki!

Para tabii ki!

Çapar, aynı şekilde tam tamına 5 kişiyi dolandırmıştı. Birinden 500 bin başka birinden 45 bin dolar yaklaşık 270 bin, 450 bin, 140 bin, 670 bin, 450 bin lira dolandırıldılar. Aynı kişi aynı yöntem 2 milyon liraya yakın para!

20 yıllık emeğin gitti!

20 yıllık emeğin gitti!

Adile’nin hikâyesi başka. Onu evlilik vadiyle kandırıp eve giriyor. Sonrasında bu evde gömü var. İhtiyaç listesi veriliyor, ışıklar kapanıyor, mumlar yakılıyor… Dualar ve altınlar çıkıyor. Sonra söz verdiği gibi Adile’yi istiyor ve nişan yapıyorlar… Tabii sonrası daha büyük bomba…

Müge Anlı durur mu, yapıştırdı cevabı…

Müge Anlı durur mu, yapıştırdı cevabı…

İddiaları yalanlamak üzerine telefonla programa bağlanınca bomba patlıyor. Ayrılığımız üzerine Adile bunları uyduruyor diyor. Müge Anlı da "Madem istedin kızı, neden ayrıldın" diye soruyor. Adile cevap veriyor; evliymiş ve 4 tane de çocuğu varmış.

Ay sabııır! Bir de tüm bunların üzerine pişkin pişkin “Neden iki evlilik yapamam?” gibi bir soru soruyor… Müge Anlı’yı gerçekten çıldırtmak istiyorlar. “Türkiye’de yaşıyorsan Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre aynı anda 2 evlilik yapamazsın!”

Dıttt dıııttt dıııtttt!

Dıttt dıııttt dıııtttt!

Müge Anlı sicil kaydını bir alıyor ki, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, oto kaçakçılığı… Cümlesi bitmeden telefon kapanıyor. Bu telefon konuşmasından sonrada programın telefonları diğer mağdurlar yüzünden susmuyor…

Gerçekten... Neden, nasıl?

Gerçekten... Neden, nasıl?

Ya arkadaşlar nasıl ya nasıl? Empati kurmaya çalışıyorum. Hayır hiçbir kalıba sokamıyorum Ama yok hiçbir yerden tutulur bir yanı yok. İşin garip kısmı adam yıllardır bunu yapıyor resmen ‘meslek’ haline getirmiş. Bir kişi şikâyet etmemiş…

300 kilo altın için 600 rekat namaz!

300 kilo altın için 600 rekat namaz!

Diğer dolandırılan bir grup ise 300 kilo altın için ‘600 rekat’ namaz kılmışlar. Hiç teravih namazı kıldınız mı bilmiyorum ama içinizde kılan varsa 33 rekat yatsıyla birleşince yürüyemezsiniz namaz bitiminde… 600 rekat namaz tahmin edemiyorum felç olur insan bir de neden 600? Tek şartı sabahtan öğleye kadar bitmesi lazımmış yoksa altınları unutun! Bir de bu aklı veren adam papazmış arkadaşlar. Benim beynim yandı…

Sabrına hayranız!

Sabrına hayranız!

2 gün izleyip 1 hafta ara veriyorum resmen izlemeye. Müge Anlı sen nasıl bir kralsın nasıl bir yüce sabır sendeki yemin ediyorum helal olsun! Ben ekran başında dayanamıyorum. Programı sunsam ertesi hafta konu ben olurdum herhalde. Sabır başarıyı beraberinde getiriyor resmen!

Hâlâ şikayet telefonları geliyor!

Hâlâ şikayet telefonları geliyor!

Bu arada bu adamın ortaya çıkması ve bu kadar insanın birlik olmasını sağlayan evlilik hayallerinden illüzyonlara geçen hayatı için biraz üzülsem de bu cesareti için de tebrik etmek lazım! Tebrikler Adile!

Bu makaleye ifade bırak