Murat Boz 'Can Kenarım' ile beklentileri karşıladı mı?

Bu hafta sizler için Murat Boz, Göksel ve Sezen Aksu'nun yeni şarkılarını yazdım...

Murat Boz 'Can Kenarım' ile beklentileri karşıladı mı?

Son albümünü 2016 yılında 'Janti' ismiyle yayınlayan Murat Boz, son 4 yılda teklilerle ilerlemeye devam ediyor. Müzik çalışmalarını aralıklarla devam ettirse de artık daha da ağırlık vermesi gerek. Bu sefer sözü ve müziği Bilal Sonses'e, düzenlemesi Mustafa Ceceli'ye ait 'Can Kenarım' ile sizce de "Ben buradayım" dedirtmiyor mu?

 

 

Murat Boz, yeni şarkısından çok video klibi ile ilgi odağı oldu. Gülşen Aybaba yönetmenliğinde siyah beyaz çekilen klipteki küvet sahnesi olay oldu. Acaba onun için bir avantaj mı yoksa dezavantaj mı bilemedik.

Gelelim şarkıya... 'Can Kenarım', Murat Boz diskografisi için yeterli bir şarkı mı? Bence şarkı, Boz'un son çalışmalarına nazaran daha derli toplu. Murat Boz'un vokal performasını şarkıda daha iyi yansıttığını düşünüyorum. 

Ayrıca uzun bir süredir ekranlarda olan Boz bence O Ses Türkiye macerasından acilen emekli olmalı. Televizyon ve sinemaya ara verip müzik çalışmalarına kafa yormalı. Her şeyi tadında bırakmak lazım, öyle değil mi? Duyduğum kadarıyla da ilkbahar aylarına bir şarkı daha yayınlamayı planlıyormuş... İşte bu sevindirici bir gelişme! 

'Ben Fena Aşığım'

2019 yazında 80'ler soundunu buram buram hissettiğimiz 'Hiç Yok' isimli muazzam şarkısıyla ortalığı kasıp kavurmuştu Göksel. Bu sefer mevsime uygun bir aşk şarkısıyla karşımızda. Sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi Sabi Saltiel'e ait 'Ben Fena Aşığım' ile cool duruşundan her zamanki gibi asla taviz vermiyor. Koray Birand yönetmenliğinde siyah beyaz çekilen video klipte Göksel aynı zamanda vücut dilini de kullanmayı ihmal etmemiş. 

 

 

'Ben Fena Aşığım' tipik bir Göksel şarkısı. Bunu, düzenlemeden hemen kapabiliyoruz. Bir önceki çalışması 'Hiç Yok' kadar ilgi çekici mi, açıkçası biraz sönük kalmış diyebiliriz. Ama şu kesin ki Göksel ne çıkartsa dinleriz...

Sezen Aksu'dan gençlere sıfır şarkı müjdesi

Sezen Aksu‘nun yeni şarkısı 'Ben de Yoluma Giderim' tüm dijital platformlarda yayınlandı. Sezen Aksu yeni şarkısı 'Ben de Yoluma Giderim'i tüm genç müzisyenlerin kullanabilmesi için bugüne kadar yapılmamış bir uygulamayı hayata geçirmiş.

 

 

 

Sezen Aksu, resmi Youtube kanalından şarkının hikâyesini ve duyurusunu kendi kaleme aldığı bir not ile duyurdu;

'Şarkı an itibarıyla sizin! Çalın, söyleyin, düzenlemesini değiştirin, Youtube’da veya sosyal mecralarınızda paylaşın. Belki bir yerlerde gizli bir yetenek ile bu şarkı buluşur, bize bambaşka olarak geri gelir. Kim biling?'

 

Kısa kısa...

 

 

- Demet Akalın & Deniz Seki & Cansu ve Işın Karaca'nın ortak çalışması 'Ala' 24 Şubat'ta yayında.

- Funda Arar'ın albüm öncesi 4 şarkıdan oluşan yeni maxi single çalışması 'Doldur Yüreğimi' 28 Şubat'ta yayında.

- Aynur Aydın ve Damla Yıldız ortak çalışması 'Yağdır' 6 Mart'ta yayında.

- Yalın, mart ayında 3 şarkıdan oluşan bir maxi single yayınlayacak.

- Aleyna Tilki, önümüzdeki günlerde 'Yalan' isimli yeni teklisini yayınlayacak. 

 

furkancanhazar@gmail.com

Bu makaleye ifade bırak