Musa ile Sarah aşkı nasıl bitti?

90'lara damga vuran olaylardan biri de Musa ile Sarah'ın aşkıydı. Onların aşkını duymayan kalmamıştı. Sarah henüz daha 13 yaşındayken imam nikahıyla evlenen Musa ve Sarah çiftinin hikâyeleri neydi? İlişkileri nasıl devam etti ve bitti? Gelin hep birlikte Molatik olalım...

Musa ile Sarah aşkı nasıl bitti?

Âşık oluyor

Âşık oluyor

90'larda yaşayan birçok kişinin bildiği ve duyduğu bir hikâye Musa ve Sarah çiftinin hikâyesi. 1997'de, 13 yaşındaki İngiliz kız Sarah' kızımız ailesiyle birlikte tatile Alanya'ya gelmesiyle başlıyor mesele. İngiltere'den gelen Sarah, Kahramanmaraş'ın bağrından kopan Musa'ya aşık oluyor. Her ergenin başına gelebilecek bu yaz aşkının seyri her ergeninki gibi olmuyor.

İngiliz hükümeti dahil

İngiliz hükümeti dahil

Kısa sürede de evlilik kararı alıyorlar Sarah ve Musa. Bu durum tabii ki herkesin ilgisini ve dikkatini çekiyor. Henüz 13 yaşındaki bir kızın evlenmesine İngiliz hükümeti başta olmak üzere hiç kimse kayıtsız kalamamıyor. Ama Sarah evlenip evinin kadını oluyor.  

Musa'nın cezası

Musa'nın cezası

Fakat Sarah'ın 13 yaşında oluyor olması haklı olarak tepkilere sebebiyet veriyor. Tamam aşk iyi güzel hoş ama işin bir de hukuksal boyutu var. İngiltere "Benim ahlakıma ters böyle şeyler" deyip Musa'nın ceza alması gerektiği konuşuluyor.

Küçük yaşta kızı alıkoymak suçundan

Küçük yaşta kızı alıkoymak suçundan

Musa aşkı uğruna, 'Küçük yaştaki kızı alıkoymak' suçundan 28 gün cezaevinde yatıyor, 13 yaşındaki Sarah ise İngiliz yöneticiler ve ailesinin baskıları sonucu ülkesine dönmek zorunda kalıyor ve oğlu Muhammet'i de yanında İngiltere'ye götürüyor. Daha sonrasında ise Sarah, haliyle büyüyor, ediyor bir de uzak mesafe ilişkisi zor tabii Musa'dan kendi ayrılmak istiyor. 
 

Başka insanlarla evleniyorlar

Başka insanlarla evleniyorlar

Dillere pelesenk olan bu aşk çok da mutlu sonla bitmiyor anlayacağınız. Yıllar sonra her ikisi de başka insanlarla evlenmişler. Sarah ve Musa sadece çocukları Muhammet için telefonla görüşüyorlarmış. Memleketi Kahramanmaraş’ta yaşayan Musa ise kendi işini kurmuş. 
 

Yan yana gelebilme hayali

Yan yana gelebilme hayali

Sarah da karşı komşuları Anthony ile evlenmiş. Ondan da bir çocuğu olmuş. Ama aldığımız haberlere göre Sarah bu evliliğinden sonra Graham Web ile evlenmiş ve ondan da iki kızı olmuş. Şu an dört çocuk sahibi bir anne. Musa da bir gün oğlu Muhammed’le yan yana gelebilmenin hayalini kurarak yaşıyor. 
 

Sadece internetten

Sadece internetten

Hatta Musa, Muhammed'i hiç görmemiş, yalnızca internetten görüntülü konuşmuşlar. Haliyle Muhammet Türkçe de bilmiyormuş. Sadece "Baba seni seviyorum" diyebiliyormuş. Gerçekten bu kısmı çok duygusal. 
 

Oğluyla arasına mesafe koymuş

Oğluyla arasına mesafe koymuş

Sarah'la da eskisi gibi bir gerginlikleri kalmamış Musa'nın. E yıllar geçmiş bir de kalsaydı gerçekten garip olurdu. Meselelerin oğluyla arasına mesafe koyduğunu söylüyor Musa. Bence pek de haksız sayılmaz.
 

Musa mutlu

Musa mutlu

Sarah yakalayamasa da Musa mutluluğu yakalamış gibi duruyor. Kahramanmaraş'ta kendi dükkanı, ailesi ve çocuklarıyla güzel ve mutlu bir hayat yaşıyorlarmış. Ne diyelim yıllar sonra görülen iyi kadere bakın.

İki farklı hayat

İki farklı hayat

Muhammet şu an 23 yaşında ve 3 kardeşi olan bir ağabey. Sadece Muhammed'in Kahramanmaraş'ta büyüseydi hayatı nasıl olurdu merak etmeden duramıyorum. İki farklı ihtimal ve iki farklı uçlarda bambaşka hayatlar. Ne diyelim çocukluğunda aşklarını yaşayabilecek en coşkulu ve tehlikeli biçimde yaşayan âşıkların hikâyesi de böyle sonuçlanmış. 


Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak