O Ses Türkiye'deki 'Artık Kısa Cümleler Kuruyorum' Hadise'si

Bu hafta sonu, O Ses Türkiye'nin gelmiş geçmiş en minnoş bölümlerini izledik. Üstelik bu minnoşluğun ekstra bir sebebi de yoktu. Hadise, Murat Boz, Beyazıt Öztürk ve Seda Sayan tıpkı geçtiğimiz haftalardaki gibi yarışmacıları değerlendirdi, ekiplerine yeni isimler seçmeye çalıştı. Peki bu haftayı daha farklı kılan neydi?

O Ses Türkiye'deki 'Artık Kısa Cümleler Kuruyorum' Hadise'si

'Eskiler vs. Yeniler' dönemi göze çarpmıştı

'Eskiler vs. Yeniler' dönemi göze çarpmıştı

Biliyorsunuz, bu sezon programa Beyazıt Öztürk ve Seda Sayan katıldı. Özellikle ilk haftalarda jüri üyeleri arasında 'Eskiler vs. Yeniler' ayrışması çok fazla göze çarpıyordu.

Beyazıt Öztürk ve Seda Sayan'ın "Siz eskiler..." diye Hadise ve Murat Boz'a takılması dikkat çekmişti.

Aralarındaki uyum 

Aralarındaki uyum 

Yakın zamana kadar devam eden bu ayrışma yerini tam da tahmin ettiğim gibi bir ahenge bıraktı. Artık 4 jüri üyesi de puzzle'ın 4 parçası gibi.

Biri eksik olsa "X nerede yahu!" diye isyan çıkabilir, O Ses'çileri korkutabilir...

Şebo'nun şarkısını söyledi

Şebo'nun şarkısını söyledi

Bu hafta sonu izlediğimiz bölümlerde en çok Hadise'ye Molatik oldum... 'Artık Kısa Cümleler Kuruyorum' Hadise'si yaşandı bu hafta sonu... Programın gelmiş geçmiş en şahane seslerinden olduğunu düşündüğüm Safi Ocak adlı yarışmacı ve Hadise'nin heyecanı görülmeye değerdi.

Şebnem Ferah'ın ikinci albümüne adını veren 1999 tarihli 'Artık Kısa Cümleler Kuruyorum' şarkısını söyleyen Safi Ocak, iz bırakan bir performansa imza attı.

"Stüdyo masraflarını karşılayacağım"

"Stüdyo masraflarını karşılayacağım"

Seda Sayan dışındaki tüm jüri üyeleri Ocak'a döndü. Ama en bomba teklif, vaat, Hadise'den geldi. "Stüdyo masraflarını karşılayacağım, single hazırlığındayken yanında olacağım" diyen Hadise, bu söylediklerinde samimiydi.

Bir kere her şeyi geçelim, 4 jüri üyesini de ikna etmek için 'Artık Kısa Cümleler Kuruyorum' gibi son derece Şebo, son derece karakteristik ve zor bir şarkıyı seçen Safi Ocak takdiri hak ediyordu.

Beyazıt Öztürk'ün 'R' isyanı

Beyazıt Öztürk'ün 'R' isyanı

Hadise'nin Safi Ocak'a vaatlerini samimi buldum. Ama tam o esnada patlak veren geyikler, sezon boyunca en çok güldüğüm anlardan biriydi.

Seda Sayan 'R'leri vurgulayarak "Kükreee!" diye Safi Ocak'ı kendi takımına dahil etmesi için Murat Boz'a gaz verdi, Boz'dan 'Safi-Sağfi' hatası geldi, bir de üzerine Beyazıt Öztürk'ün havada uçuşan 'r'lerden tahrik olup isyan etmesi ve "Hayatımda bu kadar 'R'yi duymadım, yeteeer" demesi muazzam bir andı.

Bir de Hadise'nin heyecandan dilinin sürçmesi ve yanlışlıkla küfür tadında bir laf etmesi sadece jüriyi de izleyenleri de kopardı. Hadise'nin bu anlarına ekranda bir kurbağa eşlik etti! 

Dönülmeyenlerin bacısı: Seda Sayan

Dönülmeyenlerin bacısı: Seda Sayan

O Ses Türkiye'de birçok komedi dizisinden almadığım, alamadığım tadı almaya başlıyorum. Sitcom... O Ses Türkiye hep böyle komikti. Ezelden beri.

Ama ilk defa bu sezon Beyazıt Öztürk gibi bir espri makinesi ve mütemadiyen "Ben dönülmeyenlerin bacısıyım" diyen, "Yetiş Bacım" ekolünden Seda Sayan gibi bir 'doğal komik' programa eklenince eğlence düzeyi tavan yaptı.

Dilerim bu renkli sohbetler, elemeler başlayınca da aynı şahanelikle devam eder...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak