O Ses Türkiye jürisinden kim ayrılacak?

O Ses Türkiye jürisinde değişiklikler yaşanacakmış. Acun Ilıcalı, bu sezon jüri üyelerinde bir değişiklik olacağını duyurmuş. Peki kimler gidiyor, kimler kalıyor? O Ses Türkiye jürisinden kim ayrılacak? Çok sevdiğimiz Hadise, Murat Boz, Beyazıt Öztürk ve Seda Sayan dörtlüsünden kimleri yeni sezonda göremeyeceğiz?

O Ses Türkiye jürisinden kim ayrılacak?

Sitcom tadındaydı

Sitcom tadındaydı

O Ses Türkiye 2011 yılından beri vazgeçilmezimiz olmuş durumda. Yarışmacıları kadar jüri üyelerinin performanslarıyla da gündemde 'O Ses Türkiye'. Müthiş bir matematik var programda. Konsept belli, sınırlar çizilmiş. Ama tüm bu ekran matematiğinin üzerine şahane bir doğaçlama espri şovu yapılıyor. Özellikle son iki sezondur sitcom tadında bir O Ses izliyoruz. Hadise, Murat Boz, Beyazıt Öztürk ve Seda Sayan arasında şahane bir sinerji yakalanmıştı.

"Bu yıl jüride değişiklik yapacağız"

"Bu yıl jüride değişiklik yapacağız"

Gelin görün ki bu sinerji artık sona eriyor. Çünkü Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye jürisinde bu yıl değişiklik yaşanacağını duyurmuş. Demiş ki, "Bu yıl jüride değişiklik yapacağız. Ben 4 jürime de aşığım. Hepsi birbirinden değerli ve çok sevdiğim isimler. Ancak seyirci değişikliği seviyor."

Kimler geldi kimler geçti...

Kimler geldi kimler geçti...

Ilıcalı'nın bu lafları şaşırtıcı değil. Çünkü 2011'deki ilk sezonundan beri O Ses Türkiye'de çok fazla jüri değişikliği yaşandı. Gökhan Özoğuz, Ebru Gündeş, Mazhar Alanson, Yıldız Tilbe, Mustafa Sandal, Hülya Avşar, Sibel Can, Hakan Özoğuz, Özkan Uğur...

Her sezon mutlaka değişti

Her sezon mutlaka değişti

Neredeyse her sezon bir değişiklik yaşandı O Ses jürisinde. Ve çoğu zaman da ortaya şahane keyifli bir pasta çıktı. Ama O Ses formatında değişiklikler sadece bizle sınırlı değil. Yurt dışındaki O Ses'lerde de bu değişiklikler her sezon mutlaka yapılıyor.

Anne, baba ve çocukları

Anne, baba ve çocukları

Evet, son iki sezondur aynı isimleri görmüştük. Bence 'O Ses'in gelmiş geçmiş en efsane dörtlüsü yakalanmıştı. Hadise ve Murat Boz evin yaramaz çocukları gibiydi. Beyazıt Öztürk ve Seda Sayan da muzip anne ve baba rolündeydi sanki. Ama bu kimya artık değişecek.

Murat Boz'dan şaşırtan fotoğraf

Murat Boz'dan şaşırtan fotoğraf

Peki Ilıcalı'nın açıklamalarından sonra sizce ne olur? O Ses Türkiye jürisinden kim ayrılacak? İlk akıllara gelen kişi Murat Boz olmuş. Boz, tam da bu açıklamadan sonra bir O Ses Türkiye paylaşımı yapmış. Jüri koltuğunda elini havaya kaldırdığı bir kareyi paylaşmış.

Hadise de bunun üzerine Instagram hesabının hikaye bölümünden, 'O Ses Türkiye' stüdyosunda çekilen bir fotoğrafını yayınladı ve "Murat Boz style" notunu yazmış. Ben bunu "Murat Boz'a veda" olarak yorumladım açıkçası.

O Ses'ten Murat Boz mu ayrılıyor?

O Ses'ten Murat Boz mu ayrılıyor?

Doğal olarak akıllara "Acaba Murat Boz mu O Ses Türkiye'den ayrılan isim?" sorusu gelmiş. Veda fotoğrafı gibi bir kare paylaşmış çünkü Boz. Evet, bu ihtimali güçlü buluyorum. Zamanlama manidar çünkü. Boz, 4. sezon haricinde tüm sezonlarda jüri koltuğundaydı. O Ses'e çok da yakışan bir isimdi. Ama bizim bilmediğimiz farklı projeleri de olabilir şarkıcının. Dolayısıyla onu gelecek yıl O Ses'te görmeme olasılığımız bir hayli yüksek.

Sadece Murat Boz mu gider peki?

Sadece Murat Boz mu gider peki?

Peki bu değişiklik sadece tek bir isimle mi sınırlı olur sizce? Bence evet. Yıldız Tilbe ve Gökhan Özoğuz'un aynı anda programdan ayrılması gibi bir şeyle karşılaşacağımızı pek düşünmüyorum açıkçası.

Hadise 9 sezondur kesintisiz O Ses'te

Hadise 9 sezondur kesintisiz O Ses'te

Seda Sayan bir yandan O Ses jürisinde, diğer yandan da Yemekteyiz'i sunuyor. Ve her iki performansı da çok iyi. Beyazıt Öztürk de çok özlenen 'Beyaz Show'a başlayabilir ama O Ses'i bırakmaz gibi geliyor bana. Hadise ise programın simge ismi diyebiliriz. 9 sezon boyunca çok şey değişti ama bir tek Hadise değişmedi. Hadise'ye bir şey olmaz diye düşünüyorum.

Değişimler gerekli, kabul etmek zorundayız

Değişimler gerekli, kabul etmek zorundayız

O Ses Türkiye'de sezonluk yakalanan kimyalara bayılıyoruz. Ama değişim gerekli bir şey. Bir programı taze tutabilmek için mutlaka farklı denemeler yapmak zorundasınız. Acun Ilıcalı'nın kararını, açıklamasını bu yüzden doğru buluyorum. Özellikle de Corona gibi bir süreçte değişimin ne kadar elzem olduğunu hatırlamış olduk. Evet, değişim gerekli, olmazsa olmaz bir şey. 8 ve 9'uncu sezon jürileri arasındaki kimyayı çok sevsek de değişimin taze tutan yanını da kabullenmek mecburiyetindeyiz.

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak