Onur Büyüktopçu'nun şöhret itirafları neden önemli?

'Yemekteyiz' programıyla tüm Türkiye'nin sevdiği, bağrına bastığı Onur Büyüktopçu şöhret olmakla ilgili enteresan itiraflarda bulunmuş. Peki Onur Büyüktopçu'nun şöhret itirafları neden dikkat çekici?

Onur Büyüktopçu'nun şöhret itirafları neden önemli?

Onunla 'Yemekteyiz' tekrar parladı

Onunla 'Yemekteyiz' tekrar parladı
'Yemekteyiz' programını şu anda Seda Sayan sunuyor. Yıllar önce sunucusuz bir formata sahip olan Yemekteyiz'in tekrar bir ekran klasiğine dönüşmesi ise Onur Büyüktopçu zamanında olmuştu.

Dinamiklik kazandırmıştı

Dinamiklik kazandırmıştı
'Yemekteyiz' öncesi 'Kiralık Aşk' dizisiyle adından söz ettiren Onur Büyüktopçu, programa büyük bir dinamiklik kazandırmıştı. Bunda hem programa bir sunucu gerekliliğinin payı vardı hem de Büyüktopçu'nun sempatik hallerinin etkisi vardı.

"Ne çekse izleriz" diyoruz

"Ne çekse izleriz" diyoruz
Ancak her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi Onur Büyüktopçu için de Yemekteyiz'in sonu geldi. Fakat Büyüktopçu'ya olan sempatimiz hâlâ eskisi gibi. "Ne çekse izleriz" diyoruz onun hakkında.

Sert laflar etmiş

Sert laflar etmiş
Büyüktopçu'nun son açıklaması ise bir hayli enteresan. Molatik olmamak elde değil. Büyüktopçu, ünlüler dünyası hakkında oldukça sert laflar etmiş. Peki ne demiş?

"Ünlüler dünyası ne kadar pis bir dünyaymış"

"Ünlüler dünyası ne kadar pis bir dünyaymış"
Demiş ki, "Ünlüler dünyası ne kadar pis bir dünyaymış. Bilseydim girmezdim. Benimle tanışan, görüşen sonra yapımcıma gidip "Onur'un elinden al bu işi, bana ver' diyen bir sürü insan var. O insanları gördüğüm zaman selam veriyorlar bana. Ben ise kafamı çeviriyorum. Çok varmış o tarz insanlar. Bilseydim ünlü filan olmak istemezdim."

Ama hayat böyle

Ama hayat böyle
Onur Büyüktopçu belli ki yırtıcı, yıkıcı rekabetten bunalmış durumda. Söylediklerini önemli bulsam da hak veremiyorum ona. Çünkü söylediklerinin sadece ünlüler dünyasıyla sınırlı olmadığını birilerinin ona söylemesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü hayat böyle!

Rekabet her yerde!

Rekabet her yerde!
Elbette Onur Büyüktopçu, kendi deneyimlerini, kendi mücadelesini bizlerle paylaşacak. Ancak işin içinde paranın olduğu her şeyde rekabet söz konusu. Bunu zaten hepimiz biliyoruz.

Zorluklarla mücade etmek

Zorluklarla mücade etmek
Benim konuya en çok Molatik olduğum kısım, mücadele bölümü. Onur Büyüktopçu, şöhret olmaktan yana dertli. Söyledikleri de gayet önemli. Ancak başarıya giden yol türlü zorluklarla mücadele etmekten geçiyor.

Murat Özdemir örneğini hatırlayın...

Murat Özdemir örneğini hatırlayın...
Büyüktopçu adını 'Kiralık Aşk'ta duyursa da asıl patlamasını 'Yemekteyiz'de gerçekleştirdi. Bu bir gerçek. 'Yemekteyiz'de bu kadar sevilmesinin sebebinin ise bir sunucu olarak hem samimi hem de gerektiğinde -Murat Özdemir örneğini hatırlayın- 'Hayır' demesini bilen bir tavır sergilemesiydi.

Dert yanmaması gerekiyor

Dert yanmaması gerekiyor
Yani Büyüktopçu, asıl başarısını türlü kaosun içinde adaleti sağlamaya çalıştığı için gerçekleştirdi bana sorarsanız. Merhametli, adaletli bir performans ortaya koydu.

Dolayısıyla yine böyle bir projede karşımıza çıkması biz izleyiciler için çok daha doğru bir seçim olur diye düşünüyorum. Tabii her şeyden önce şöhret olmaktan dert yanmaması, mücadeleye devam etmesi gerekiyor!


can.sisman@milliyet.com.tr


 
Bu makaleye ifade bırak