Geri Dön

“Aile çatışmasıyla ilgili gerçek bir hikaye”

Bu hafta vizyona giren “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı”yla ilgili aklımıza takılan soruları serinin yıldızı Chris Evans yanıtladı. Evans “Burada doğruyla yanlış yok. Bu sadece kime katıldığınızla alakalı” diyor

“Aile çatışmasıyla ilgili gerçek bir hikaye”

Bu hafta yine bir süper kahraman filmi vizyona girdi: “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı”. Fakat bu film alıştığımız Marvel filmlerinden biraz farklı. Çünkü Yenilmezler olarak tanıdığımız, dünyayı en az iki kez yok olmaktan kurtaran ekip bu kez kendi hesaplaşmalarının peşinde. Vizyona girmeden önce, filmle ilgili merak edilenleri serinin yıldızı Kaptan Amerika’yı (Steve Rogers) canlandıran Chris Evans’a sorduk.

- Geçmişte Kaptan Amerika hükümetle aynı tarafı tutuyordu ama bu filmde öyle değil...

Kaptan her zaman görev adamı oldu. Tony (Stark) de canının istediğini canı nasıl isterse öyle yapan biri. Bu hikayede Steve diğer insanlara olan güvenini biraz kaybediyor. Çok defa hükümetin başarısız olduğunu gördü, bu yüzden sadece kendisine güveniyor. Tony de suçluluk duygusu içinde. Kendisinden başka birine sadakat gösterme ihtiyacı hissediyor.

- Steve’in geçmişte ortak olduğu Tony’yle çatışma içinde olması onu zorluyor mu peki?

Evet. Bence bunu zor bir çatışma yapan şey de bu çelişki. Kötülüğe karşı bir kahramanlık değil bu! Dosta karşı dost! Bu da bazen çatışmaların en dramatiği oluyor.

- Diğer bütün karakterlerin bu filmde yer alması seriye ne katacak?

Marvel her şeyi birleştirerek dev bir battaniye örme konusunda çok iyi, bu yüzden ne zaman başka bir dünya veya evrenle arada köprü kurulsa bu heyecan verici oluyor. “Ant-Man”i izlediğimde çok mutlu oldum ve kendi kendime “Oh evet, bu adamı alacağız” demiştim.

“Hükümetler artık bizden rahatsız”

“Aile çatışmasıyla ilgili gerçek bir hikaye”

- Peki Steve’i bu çatışma içinde nerede buluyoruz?

Dünyadaki bazı hükümetler Yenilmezler’den geçmiş hareketleri için sorumluluk almalarını bekliyor. Dünyayı birkaç defa kurtardık ama arkamızda da bir sürü hasar bıraktık. Şimdi ise hükümetin belirli bir bölümü bu kadar serbest bir şekilde çalışmamızdan rahatsız olmaya başlıyor. Bu yüzden Birleşmiş Milletler’le çalışmamızı istiyorlar. Bunun için de Sokovia anlaşmasını imzalamamız gerekiyor. Steve bunun yanlış, Tony ise doğru bir hareket olduğunu düşünüyor.

- Kaptan Amerika’nın ekibinde kimler var peki?

Bu filmin temelini oluşturan konu Kış Askeri’nin dönüşüyle ilgilenmek. Yenilmezler’in çoğu onun peşinden gidiyor. Kaptan tabii ki Falcon’la başlıyor çünkü o bir süredir Kaptan’ın sağ kolu. Falcon, Ant-Man’i getiriyor çünkü ufak bir geçmişleri var. Scarlet Witch ve Hawkeye’ı da katılıyor daha sonra.

- Kaptan, Black Widow’la çok yakındı. Bu sorun oldu mu?

“Kahramanların Savaşı”nı bu kadar trajik yapan şey Yenilmezler’in birbirine çok yakın olması. Black Widow ve Kaptan güzel anlar yaşadı. “Kaptan Amerika: Kış Askeri” filminde Black birçok yönden bağ kurdu. En üzücü ayrılık Kaptan’la Tony arasında yaşandı. Onlar çok farklılar ama onları eşsiz bir ikili yapan da bu.

- Yönetmenler Joe Russo ve Anthony Russo ile çalışmak nasıldı?

Russo’ları seviyorum; harikalar! Çok yumuşak başlı insanlar. Kendini beğenmiş değiller. Sadece insan olarak onlarla birlikte olmak bile büyük bir zevk. Filmle ilgili de ansiklopedi gibi bilgileri var. İnsanları ortak bir noktada buluşturmak için diğer filmlere harika bir şekilde gönderme yapıyorlar. Hızlılar ve keskinler. Ne istediklerini biliyorlar ve aramızda son derece açık ve güzel bir iletişim var.

“Süper hisleri olan insan hikayesi”

- Bu karakteri oynamak nasıl bir duygu?

O iyi bir adam. Ne zaman sete gitsek ve karakterimize hayat versek ister istemez o karakteri yanımızda eve de götürüyoruz. Ve neden eve dönerken yanımda biraz Steve Rogers götürmeyeyim ki?

- Seyirciler bu filmde neler bulacak?

Bu ayakları yere basan bir hikaye. Russo’lar insani dokunuşlar olan süper kahraman filmleri yerine süper kahraman hissi olan insan hikayeleri yaratıyor. Bu samimi bir aile çatışmasıyla ilgili gerçek bir hikaye. Bunu harika yapan şey de bu. Burada doğruyla yanlış yok. İki tarafta da belirli bir kötü yok. Bu sadece kime katıldığınızla alakalı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber