Geri Dön

Düğünlerin vazgeçilmez aksesuarı “çiçekler”

Bahar mevsimine girdiğimiz şu günlerde event sektörünün tanınmış markalarından Lavin Event Production Design’ın kurucusu Neslihan Hoşcan’dan trendleri dinledik.

Düğünlerin vazgeçilmez aksesuarı “çiçekler”

İki kişinin birlikte yeni bir yola çıkma kararı almasının ardında en heyecanlı zamanlar başlar... Yeni ev, yeni düzen hazırlıkları derken asırlara uzanan geleneklerden düğünler de bu önemli sürecin en önemli parçası olur. Artık bu özel günlerde sizin için hazırlıklar yapan firmalar sayesinde o günün sadece keyfini sürebilirsiniz. Neslihan Hoşcan’ın kurucusu olduğu Lavin Event Production&Design, yıllara dayanan tecrübesiyle çiftlerin hayallerindeki atmosferi yaratıyor.

Gri ve vizon renkler ön planda

Bugüne kadar Tarkan, Volkan Demirel, Kaya Peker’in de aralarında olduğu spor, sanat ve iş dünyasından çok sayıda ismin düğününe imza atan Hoşcan’dan 2019 düğünleri için bilgiler aldık. Bu yıl, düğün mekanlarında “bembeyaz” yerine antrasit, siyah, gri ve vizon renklerin baz alındığını söyleyen Hoşcan, mevsime dair her renk ve objeyi kullandıkları düğünlerin vazgeçilmezinin çiçekler olduğunu söylüyor: “Çiçekler bir düğünün en önemli unsuru, yani gözbebeğimiz. Artık her mevsimde her çiçeği bulabilme imkanımız mevcut. Tabii ki serada yetişemeyen birkaç tür var. Onlar için de çiftlerimizi yönlendirip, hayal ettiklerine en yakınını temin ediyoruz.”

Düğünlerin vazgeçilmez aksesuarı “çiçekler”

Tropikal düğünlere ilgi artıyor

Bir düğünü ihtişamlı veya sade gösteren temel öğeler de çok önemli. Hoşcan’a göre düğünler sade ve şık olmalı. Her objeyi kullanmanın hem göz yorduğunu hem de salonları boğduğunu anlatan organizatör, “Renkleri birbirine uyumlu kumaşlar, kardeş ürünler, büyük obje ve çiçekler, farklı ve gösterişli bir tavan dekoru bir eventi ihtişamlı yapar. Bu uygulamayı biraz kısarsak event sadeliğe doğru yol alır” diyerek isteğe göre hareket ettiklerini söylüyor.

Son yıllarda tropikal temalı düğün konseptleri de oldukça ilgi çekiyor. Bu tarz seçimlerde organizasyon firmalarının büyük etkisi oluyormuş. Hoşcan, kendilerinin de yaptığı tropikal temalı düğünler için nelere dikkat ettiklerini ise şöyle anlatıyor: “Bu sene bir düğünde uyguladık ve çok beğeni aldı. Konsepti bir de mapping dediğimiz sistemle destekleyince insanlar görsel olarak çok fazla etkileniyor. Burada; ithal tropik çiçekler, leopar desenli kumaşlar, bambular, flamingo, papağan şeklindeki aksesurları bolca kullanıp, gelen misafirleri o atmosfere almamız bizleri hedefimize ulaştırıyor.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber