Geri Dön

Latin ve Anadolu ezgileri buluşuyor

İnti-İllimani, Moğollar ve Grup Yorum... Üçü bir arada 16 Ağustos'ta Açıkhava Tiyatrosu'nda

Latin ve Anadolu ezgileri buluşuyor
Sosyal çalkantıların tam ortasında, 1966 yılında kurulan ve 60'a yakın albümü olan Şilili grup İnti-İllimani 16 Ağustos'ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda bir konser verecek. Gruba Anadolu ezgilerini toplumsal seslerle buluşturmuş Türkiye'nin en eski rock gruplarından Moğollar eşlik edecek. Konserde ayrıca Grup Yorum da sahneye çıkacak.
11 Eylül 1973'te Şili'deki kanlı askeri darbe sırasında İtalya'da bulunan ve hayatlarının dönüm noktası olarak o gece 400 bin kişiye söyleyen İnti-İllimani üyeleri o günden sonra Roma'da korku içinde beş yıl yaşadılar. 1978 yılında da İtalya'ya yerleşmeye karar verdiler.
Anadolu ve Latin ezgilerinin buluşacağı gecenin bilet satış noktaları Beyoğlu Metropol Müzik, Beşiktaş Meydan Kırtasiye, Şişli Sağlam Optik ve Bakırköy Martı Kitabevi. 19.30'da başlayacak konserin biletleri 20 milyon lira.
Bilgi için: (0212) 347 31 16-17

İlçeye inen dağ keçilerini görüntüledi, sözleri gülümsettiERZİNCAN'ın Kemaliye ilçesinde, koronavirüs nedeniyle vatandaşların evlerinde kalmasının ardından dağ keçileri ilçe yakınlarına kadar indi. Rehber ve fotoğrafçı Şevket Gültekin ilçeye inen dağ keçilerini görüntüledi. Gültekin'in dağ keçilerine seslenmesi gülümsetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber