Geri Dön

Sezonun parlayan genç yıldızları

Bir yıldız patlamasının yaşandığı yeni sezonda gençler de ekranda kendilerini gösteriyor. Dizilerin yetenekleriyle dikkat çekip öne çıkan genç oyuncularını televizyon yazarlarına sorduk...

Sezonun parlayan genç yıldızları

Bu yıl televizyonda çok ilginç bir sezon yaşanıyor. Adeta bir yıldız patlaması var çünkü. Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Kıvanç Tatlıtuğ, Tuba Büyüküstün, Nurgül Yeşilçay, Cansu Dere... Kimi ararsanız ekranda! Ama bir de öyle genç isimler var ki onların arasından sıyrılıp dikkat çekmeyi ve kendi yıldızlarını parlatmayı başardılar. Biz de bu isimleri televizyon yazarlarına sorduk, bakalım dikkatlerini kimler çekmiş...

“Caner Şahin özel bir yetenek”

Oya Doğan

Sezonun parlayan genç yıldızları

Caner Şahin - “Babam ve Ailesi”: Son yıllarda izlediğim, ilk oyunculuk performansıyla hepimizi ekrana mıhlayan özel bir yetenek. Bakışlarıyla duyguyu ekrandan kalbimize geçirmeyi başarıyor.

Ezgi Şenler - “Bodrum Masalı”: Ekranın fiziksel görüntü klişesini yıkan bir performans sergiliyor. Sevgisini de, merhametini de izleyiciye geçiriyor. Yolu açık!

Uğur Biçer - “Kiralık Aşk”: Bugüne kadar Muğla ve Trakya şivesiyle izledik onu. Bu sezon “Kiralık Aşk”ta Cevdet olarak karşımıza çıktı. İlk defa kötü karakter olarak izliyoruz. Komedide başarılı, kötü karakteri de iyi çıkardı. Doğru tercihler yaparsa uzun yıllar varlığını koruyacaktır.

Meriç Aral - “Yüksek Sosyete”: Enerjisiyle her zaman tercih edilecek oyunculardan. Bir rolü sırtlandığında frekansını ayarlamayı iyi biliyor. Bu da onu izlerken iyi bir lezzet almanıza neden oluyor.

Miray Daner - “Vatanım Sensin”: “Medcezir”den hatırlıyoruz onu. Ancak “Vatanım Sensin”de canlandırdığı Hilal karakteriyle ilk bölümle bile dikkat çekti. Farklı roller oynamayı deniyor. Özellikle gençlik dizilerinden çok teklif alacağı aşikar!

“Hilmicem’i hiç yabana atmamak lazım”

Elçin Yahşi

“Babam ve Ailesi”nin Kadir’i Caner Şahin, öfkeyle büyümüş bir gencin ateş saçan gözleriyle daha ilk bölümde dikkat çekti.

“Kara Sevda”nın insanın göz pınarlarını kurutan hikayesine bir hafiflik, hayat katan Deniz bebeğin bakıcısı üniversiteli Eda’yı canlandıran Ece Yaşar’ın da ilk rolü bu.

“Bodrum Masalı”nın gençlerle dolu kadrosunun parlayan yıldızları, her daim güvenilir Aslı’yı oynayan Ezgi Şenler ve uzmanlık alanı kötülük olan Rana’yı oynayan Zehra Yılmaz’ı kim bilir hangi rollerde izleyeceğimizi düşünmek bile heyecan verici. İlk kez oyuncu olarak izlediğimiz Hilmicem İntepe’yi de hiç yabana atmamak lazım. Ekran, kabına sığamayan gençlerle dolup taşarken sükunetiyle huzur veren bir oyunculuğu var.

“Vatanım Sensin”de hırsından başka inancı olmayan Yıldız rolünde Pınar Deniz; vatansever aktivist Hilal rolünde Miray Daner; kafası, kalbi ve geçmişi karışık genç Ali Kemal rolünde Kubilay Aka ilk bölümden sazı ellerine aldılar.

Gelmiş geçmiş en gerçekçi gençlik dizilerinden biri olmasına karşılık ekrana erken veda etmek zorunda kalan “Arkadaşlar İyidir” de birçok genç yetenek bıraktı sektöre. İçlerinden ikisini hemen yeniden izlemek için gerçekten sabırsızlanıyorum: Sesiyle, fiziğiyle, doğal yeteneğiyle Merve’yi oynayan Hayal Köseoğlu’nu ve stilinden vücut diline kanlı canlı Arda’yı canlandıran Cankat Aydos’u.

“Komedinin başarılı ikilisi”?

Sina Koloğlu

Komedi dizileri içinde yetenekli oyuncular gördüm bu yıl. “No: 309”un Erol ve Filiz’i Cihan Ercan ve Ceren Taşçı ikilisi, “Hayat Bazen Tatlıdır”ın Emoji’si Zeynep Alkan ve “Seksenler”de Butik Ali’yi oynayan Hakan Bulut.

Romantik komedide gözüme çarpan “Gülümse Yeter”deki Aslı Bekiroğlu da bu rollerin vazgeçilmezi olmaya aday.

Dram türünde rollere aday genç isimlerden “Vatanım Sensin”deki Yıldız rolünde Pınar Deniz şımarık ve hırslı genç kız rolünde inandırıcı. Aynı dizinin Leon’u Boran Kuzum da geleceği olan genç kuşak oyunculardan. “Bodrum Masalı”nda Uzay’ı oynayan Serhan Onat ise kibirli zengi çocuğu haliyle sivriliyor.

Final yapsa da “Arkadaşlar İyidir” üç genç oyuncu sundu. Su Kutlu baş aşağı giden bir burjuva aile kızının hezeyanlarını son derece başarılı sergiledi. Hayal Köseoğlu iki dirhem bir çekirdek dizi kızları ezberini bozdu. Cankat Aydos kenar mahallelerinin bıçkın delikanlısını her haliyle samimiyetle bizlere aksettirdi. Bu üç isim bundan böyle çok dizide oynar.

“Bensu Soral çekim alanı yaratıyor”

Mesut Yar

Sezonun parlayan genç yıldızları

“Babam ve Ailesi”nin Kadir’i Caner Şahin; duruşu ve öyle gösterişli olmayan fiziğiyle oyunculuk öznesinde kendini göstereceğini düşündüğüm bir genç aktör. Sercan Badur’la birlikte dizinin en parlak simalarından diyebilirim.

“Tatlı İntikam”daki eş başrollerden birini (Bülent) üstlenen Çağrı Çıtanak, özellikle ses tonu ve sürekli mütebessim haliyle daha önce içinde olduğu “Babam Sınıfta Kaldı” dizisindeki performansının birkaç seviye üstüne çıktı.

“İçerde”nin ana karakterlerinden olan Melek’e can veren Bensu Soral da çok gösterişli olmayan fiziğine rağmen ciddi bir çekim alanı yaratıyor izleyende.

“Yüksek Sosyete”nin iki ana karakterine can veren Ozan Dolunay ve Meriç Aral’ı da saymak isterim.

“Beren deyince aklımıza Beren Gökyıldız gelirse kimse şaşırmasın”?

Sezonun parlayan genç yıldızları

Yüksel Aytuğ

Caner Şahin: “Babam ve Ailesi”nde canlandırdığı Kadir karakteriyle pırıl pırıl parlıyor. Hem isyankar hem vicdanlı hem agresif hem sevgi dolu bir genci canlandırmak her babayiğidin harcı değil.

Beren Gökyıldız: “Anne”nin Melek’i her hafta Türkiye’yi gözyaşına boğuyor. Yediğimiz dondurmaları burnumuzdan fitil fitil getiriyor. Birkaç yıl sonra “Beren” dendiğinde yıldız olarak aklımıza Beren Saat’ten önce Beren Gökyıldız gelirse kimse şaşırmasın.

Dilan Çiçek Deniz: “Bodrum Masalı”nda Su karakterini canlandıran Deniz, hem güzelliği hem de rol yeteneğiyle yönetmenlerin ve cast direktörlerinin ajandalarına not edildi.

Gurur Aydoğan: Annesinden yadigar oyunculuk genlerinin hakkını vermesini bildi. Jönü de oynayabilir, psikolojik sorunu olan aykırı tipleri de...

Aleyna Solaker: “Kırgın Çiçekler”in Meral’i, hem güzelliği hem sağlam oyunculuk altyapısı hem de Allah vergisi sesiyle, yeni dönem müzikallerinin aranan yıldızı olacağa benziyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber