Geri Dön

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi
Şaşkın kediler - Oğuz Yeter

Hayvan dünyasının en tatlı ve en sevimli üyesi kediler garip davranışlarıyla da öne çıkıyor. Fotoğraftaki bu sevimli dostumuz ise dağılmış tüyleri, şaşkın bakışıyla yansımış arkadaşımızın objektifine.

Şimdiki zamanın hikayesi

Güneşi gördük - Ünal Çam

Kış boyu süren soğuk ve yağışlı havanın ardından artık iyiden iyiye hissettiğimiz sıcaklar geldi. Uzun bir aradan sonra güneşi görenler kendini dışarı atarak İstanbul’un tadını çıkarıyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

IDEF’ın gözdesi Altay - Barış Öztürk

Ülkemizi korumak için ne zaman sınır ötesi bir operasyon yapsak mutlaka bir ülkenin bize sattığı silaha ambargo konuluyordu. Ama son yıllarda savunma sanayine verilen önemle bu sorunları da birer birer aşıyoruz. İşte buna en güzel örnek, geçtiğimiz hafta Tüyap’ta düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda (İDEF) sergilenen ve fuarın gözdesi olan Altay tankı. Altay seri üretim sözleşmesi sonrasında ilk kez görücüye çıktı.

Şimdiki zamanın hikayesi

Sarının en güzel hali - Ozan Güzelce

Sapsarı rengi ve kendine has kokusu ile ilkbaharda çiçek açan Kanola bitkisi Trakya bölgesini adeta sarıya boyadı. Bio-dizel üretimi ve ülkemizde daha çok yemeklik yağ olarak kullanılan kanola bitkileri ekildiği binlerce dönüm tarlada sarının her tonu ile doğanın güzelliğine güzellik kattı.

Şimdiki zamanın hikayesi

Sultanahmet’te iftar

Müslümanların en kutsal ayı ramazan için bu gece sahura kalkıyoruz. Oruç tutacak olanlar için alışveriş telaşesi, “On bir ayın sultanı” diye nitelediğimiz bu ayda yerini artık eğlenceli iftarlara bırakacak. İstanbul’da bir gelenek olan Sultanahmet Meydanı’nda iftarlar yine keyifli geçecek. Milliyet arşivinden aldığımız 1977 yılında çekilen fotoğraf gösteriyor ki bu gelenek çok eskilere dayanıyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Okur - Çeker

Doğa uyanışa geçti - Ali Kavuklu

Isparta’nın kirazlarıyla ünlü Kapı Dağı’nın eteklerine kurulmuş Uluborlu ilçesinde doğa uyanıyor. Kapı Dağı ve Uluborlu manzarasını tepeden kadrajına alan okuyucumuz Ali Kavuklu bu fotoğrafı paylaşmış bizimle.

Şimdiki zamanın hikayesi

“Okur Çeker” için çektiğiniz fotoğrafları nerede ve ne zaman çekildi bilgisi ile birlikte bekliyoruz. bunyaminaygun@gmail.com

Mezarlıkta bulunan 'Fındık' okulun maskotu olduTokat'ın Turhal ilçesinde mezarlıkta bulunan ve 'Fındık' adı verilen yavru köpek, 37 öğrencili Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun maskotu oldu. Okulun bahçesinde yapılan kulübede yaşayan ve forma giydirilen Fındık, zaman zaman derslere de katılırken, öğrencilere keyifli zamanlar geçiriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber