Geri Dön

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi
Zağnos Paşa Kulesi - Ozan Güzelce

Eski medeniyetlerin izlerini taşıyan İstanbul, geçmişten günümüze inşa edilen birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor. Bu yapılar arasında az bilinen eserler de mevcut. 1452 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa edilen Rumeli Hisarı’ndaki üç büyük kuleden biri olan Zağnos Paşa Kulesi’ni arkadaşımız Ozan Güzelce fotoğrafladı.

Şimdiki zamanın hikayesi

Tekne hareketliliği - Yavuz Özden

Ege Bölgesi’nin koylarıyla ünlü tatil beldesi Marmaris, denizi, tarihi güzellikleri ve birbirinden şahane plajları ile turistlerin tercih ettiği en önemli merkezlerden biri. Sıcakların bastırmasıyla Marmaris’teki tekne hareketliliği foto muhabiri Yavuz Özden’in objektifine böyle yansımış.

Şimdiki zamanın hikayesi

Oyun saati - Oğuz Yeter

Evrim geçirmeyen tek tür olarak kabul edilen kedigiller, tüm saldırganlıklarına rağmen sevimli hareketleriyle insanların gönlüne taht kurmayı başarıyor. Tuzla’daki Viaport Marina Aslanpark’ın sakinlerinden bu çizgili leopar da görünürdeki vahşiliği kadar vücut desenleriyle öne çıkıyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Bayram mutluluğu - Ünal Çam

İdlib’deki savaşta anne babasını kaybeden çocukların kaldığı yetimhanede şu günlerde bayram mutluluğu yaşanıyor. Savaşı birkaç günlüğüne geride bırakan çocuklar, hediye edilen bayramlıklarını giyerek acı günlerini bir an da olsa unutmaya çalıştılar.

Şimdiki zamanın hikayesi

Hasat zamanı

Türkiye’de her yıl 7 Haziran olarak belirlenen ekin biçme mevsimi başladı. Özellikle güney bölgelerimizde, yılın bu mevsiminde erken gelen hasat için gencinden yaşlısına her yaştan rençber tarlaya çalışmak için akın ediyor. Milliyet arşivinden aldığımız 1991 yılına ait bu fotoğrafta hasat bolluğunu görüyoruz.

Şimdiki zamanın hikayesi

OKUR - ÇEKER

“Keyifli” zamanlar - Mert Baykuş

Batman’da 12 bin yıllık tarihiyle sulara gömülecek olan Hasankeyf son günlerini yaşıyor. Dicle Nehri üzerine inşa edilen Ilısu Barajı ve HES projesi nedeniyle su altında kalacak bu tarihi güzellik, insanlardan büyük ilgi görüyor. Okuyucumuz Mert Baykuş’un bizimle paylaştığı bu fotoğrafı birkaç yıl sonra çekmek mümkün olmayacak.

Şimdiki zamanın hikayesi

“Okur Çeker” için çektiğiniz fotoğrafları nerede ve ne zaman çekildi bilgisi ile birlikte bekliyoruz. bunyaminaygun@gmail.com

2 Ağustos 2020 Magazin Haberleri Bülteni2 Ağustos 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber