Geri Dön
PazarŞimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

 

BÜNYAMİN AYGÜN

Renklerin büyüsü DÜNYA CENİKLİ

Şimdiki zamanın hikayesi

Söze gerek olmaz hisleri, duyguları, yaşanmışlıkları anlatmak için. Bir gülüş, bir bakışla da anlatır insan hikâyesini. Bir fotoğraf karesine yansıyan ifade sayfalarca yazının anlatamayacağı duyguları saniyeler içinde geçirir bize. Kazakistan’da geleneksel el işlemelerinin sergilendiği bir stantta, el emeklerini sergileyen Kazak bir kadın, renkli kilimleriyle gözlerimizi büyülerken bakışları âdeta hikâyesini anlatıyor.

MİLLİYET ARŞİVİNDEN 29 YIL ÖNCE BUGÜN

Galata’nın hazin hikâyesi MÜCAHİT BÜBER

Haliç’in üzerinde, İstanbul’un eski simgelerinden tarihi Galata Köprüsü 1992 yılında talihsiz bir yangında büyük hasar aldı. Bunun üzerine Tarihi Köprü’nün Karaköy tarafındaki parçaları bırakıldı ve yanmayan kısımları Atatürk Köprüsü’nün Unkapanı ayağında karaya bağlandı. Milliyet arşivinden aldığımız, tam 29 yıl önce bugüne ait, Mücahit Büber’in çektiği fotoğrafta köprünün taşınması görülüyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Ay yıldızlı gurur NEJAT YAHYA

Geride bıraktığımız hafta, ülkemiz için önemli günlerden birini coşkuyla kutladık. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, pandemi gölgesinde geçse de sokaklar, evler, iş yerleri al bayrakla donatıldı. Bursa Kapalı Çarşı da ay yıldızlı bayrakla süslenen tarihi mekânlardan sadece biriydi... Müdavim okurlarımızdan Nejat Yahya, bu gurur gününe özel fotoğraf paylaşmış bizimle.

Şimdiki zamanın hikayesi

Şehrin yıldızları OĞUZ YETER

İstanbul’un iki muhteşem eseri, Kız Kulesi ve Galata Kulesi... İzleyenleri âdeta büyüler. Kulaktan kulağa yayılan birbirinden farklı hikâyeleri bu iki güzelliği biraz daha gizemli kılar. Salacak sahilinden çekilen fotoğrafta, şehrin yıldızları Kız Kulesi ve Galata Kulesi birlikte görülüyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Sonsuz detay SERAP BUDAK

Hayatımızı güzelleştirmenin, yaşamımıza keyif katmanın en kolay yoludur doğanın sonsuz detaylarında kaybolmak. Fotoğrafta olduğu gibi; batan güneş ışıklarının yansıdığı, kusursuz yapıdaki bir çekirgenin doğadaki bu eşsiz düzeni özetleyişine okuyucumuz Serap Budak’ın objektifinden tanıklık ediyoruz.

Şimdiki zamanın hikayesi

www.milliyet.com.tr’ye gelenler
Önce çek sonra paylaş!

En güzel anılarınız artık Milliyet.com.tr’de. Yollayın, sizin de anılarınız yayınlansın!

Şimdiki zamanın hikayesi

FOTO yaz 6688’e gönder
Gelen mesaja tıkla l Fotoğrafını yükle

Fotoğraf Servisi Müdürü Bünyamin Aygün’ün seçtiği fotoğraflarınız Milliyet Pazar, Milliyet.com.tr ve Milliyet Express uygulamasında yayınlansın...

Milliyet Sizden Gelenler fotoğraf paylaşım servisi ücretli bir hizmet olup tüm GSM operatörleri için her gönderilen mesaj başına tüm vergiler dahil 3,6 TL ücretlendirilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler