Alfabetik Rüya Yorumları

Rüyada Portakal Görmek

Portakal Görmek

Sözlük yazarlarının yorumlarına göre rüyada portakal görmek, işlerin daima yolunda olacağına işarettir. Rüya sahibinin işlerinin çok iyi gideceğine, aile hayatında çok mutlu olacağına rivayet edilir. Rüyada portakal görmek ne demek, portakal toplamak, yemek ne anlama gelir sorularının cevaplarını sizler için derledik.

Rüyada portakal görmek, çalışmaların karşılığını maddi anlamda toplamak anlamına yorulur. Bir kimsenin rüyasında portakal görmesi, yeni gelişmeler sayesinde hayatının farklı bir yöne gideceğine hikmet olunur. Rüyada portakal görmek, iş konusunda başarılara hikmet olur.

Rüyada Portakal Görmek

Rüyada portakal görmek, rüya yazarları tarafından genellikle olumlu rivayet edilmiştir. Rüya sahibinin, mülk ve malını arttıracağına, aile hayatında mutlu yaşayacağına yorumlanır. Tabir yapan yazarlara göre portakalı rüyada görmek, huzur ve mutluluk manasına gelir. Rüya sahibinin iyi işlerinin artacağına, hayatını olumlu yönde değiştireceğine hikmet edilir.

Rüyada Portakal Toplamak

Rüyada portakal görmek, rüyayı gören kişinin hayallerine kavuşacağına, isteklerini gerçekleştireceğine yorumlanır. Rüyada portakal toplamanın delaleti, rüyayı görenin küslük yaşadığı kişilerle barışması manasına gelir. Portakal toplamanın rüyadaki fazileti, imkanların çoğalması ve artması olarak değerlendirilir.

Rüyada Portakal Yemek

Rüyada portakal yemenin yorumu, rüyayı görenin bundan sonraki hayatında çok başarılı olacağına, işlerinin devamlı yolunda gideceğine yorulur. Rüya sahibinin, dertlerinin iteceğine, huzurlu bir hayat yaşayacağına delalet edilir. Alimlere göre rüyada portakal toplamanın fazileti, kişinin yoksul ve muhtaç kişilere yardımlar yapacağına işarettir.

Rüyada Portakal Soymak

Rüyada portakal soymak, kişinin günahlardan uzaklaşacağına, ibadetlerini aksatmadan yapacağına yorulur. İş hayatında başarılı olacağına, girdiği her alanda başarılı olacağına rivayetler edilmiştir. Bu rüyanın hikmetlerinden birisi de rüya gören kişinin tövbe edeceğine, iyi işlerde çalışacağına işaret olarak görülür. Rüya alimleri, yapılan tabirlerin genellikle iyi olacağını ifade ederler.

Rüyada Portakalın Suyunu Çıkarmak

Rüyada portakalın suyunu çıkarmanın anlamı, kişinin dostlarından veya ailesinden alacağı yardımlara tabirdir. Yorumculara göre bu rüyanın delaleti, bir kimseye olan minnet borcunun ödeneceği üzeredir.

Kişinin çok çalışıp, ailesine faydası dokunacağına, onun sayesinde birçok kişinin rahat hayat yaşayacağına yorumlanır. Portakal suyunu çıkardığını görmek, alın teriyle kazanılan paranın değerleneceğine ve kişinin işlerinin ileriye gideceğine ifade edilmiştir.

Rüyada Portakal Almak

Portakal rüyaları arasında olumsuz olarak görülen tabire sahiptir. Kişinin manevi hayatında eksiklikler yaşayacağına, hayatında yeniş şeyler olmayacağına yorulur. Rüya alimleri, rüyada portakal almanın faziletinin, gücünün yettiğince iş yapmaya yorulur. Rüyada portakal almak, sıkıntılarda artış yaşanacağına kişinin elindekilerle yetinmesinin iyi olacağına ifade edilir.

Rüyada Portakal Satmak

Rüyada portakal sıkmanın faziletleri arasında çok iyi yaşamak için çalışmaya yorumlanır. Bazı alimlerin ifadelerine göre portakal satmanın hikmeti, yorucu işlerde çalışmaya, kişinin kendi emekleriyle bir yerlere varılacağına hikmet olunur. Alimler, rüyada portakal sattığını gören kişinin zengin olacağına, akıl sahibi kimselerle görüşüleceğine hikmet edilir.

Rüyada Portakal Ağacı Görmek

Rüyada portakal ağacı görmenin delaleti, yalnız kalmaya, başkalarından destek almaya ve yapılan bir görüşmeye rivayet olur. Rüya sahibinin uzun bir yolculuk yapmasına, yolculukta manevi yönde zenginleşeceğine işaret olunur. Genel anlamda bu rüyanın tabiri, iyi işlerde çalışmaya ve mükafat kazanmaya yorumlanır. Portakal ağacı, iyi bir dost veya eş anlamlarında da tabirciler tarafından yorumlanır.

Rüyada Portakal Görmek ile ilgili diğer yorumlar

Rüyada portakal görmek, halka (insanlara) hayır ve iyilikte bulunmaya ve onlara yardım etmeye işaretle tabir edilir. Rüyasında portakal yediğini gören kimse, evladından hayır göreceğine ve evladından yardım ve menfaat göreceğine işaretle tabir olunur. Rüya da görülen portakal, bazen sağlık ve sıhhate işaretle tabir olunur. Rüyasında cebine portakal koyduğunu görmek, evlenmeye veya bir erkek çocuğu doğacağına (yani erkek çocuğu olaca­ğına) işaretle tabir olunur. (Portakal ağacının yorumu için ağaçlar kelimesinin yorumuna bakılabilir). Rüyada mevsiminde portakal görmek, rız­ka işâret eder. Rüyada portakal yediğini veya birisinin kendisine portakal ikram ettiğini görmek, sıh­hat ve afiyete işâret eder. Bazen de rüyada portakal soyup yediğini görmek, malınızdan bir kısmının elinizden çı­kacağına işâret eder.

Kaynak: ruyalar.net


Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet