Rihanna'nın takipçileri 'albüm' isyanında haklı

Rihanna kayıplarda... Artık bu gerçeği yavaştan kabul etmemiz gerekiyor. En son 2016'da 'Anti' albümünü yayınlayan şarkıcı, o tarihten beri müzik dışında her şeyle gündeme geldi. Hayranları sabırsızlıkla albüm bekliyor. Ancak görünen o ki yeni bir Rihanna albümü için biraz daha beklememiz gerekiyor...

Rihanna'nın takipçileri 'albüm' isyanında haklı

4 yıldır kayıplarda

4 yıldır kayıplarda
Rihanna Urfa'ya küstü mü bilemiyoruz ama müziğe karşı aldığı tavır epey düşündürücü. Çünkü bizim Barbadoslu Rihanna, tam 4 yıldır herhangi bir albüm yayınlamıyor.

Anlamak bir hayli zor

Anlamak bir hayli zor
2016 tarihli 'Anti'den sonra başka bir Rihanna albümü görmedik, duymadık. Rihanna'nın diskografisine bakınca bu nadas süresini anlamlandırmak zor. İlk albümünü 2005'te yayınlayan Riri'nin diğer albüm tarihleri de şöyle: 2006, 2007, 2009, 2010, 2011 ve 2012.

Aralıksız yayınladı

Aralıksız yayınladı
Yani 2008 dışında, ki o da 'Good Girl Gone Bad' albümünün birkaç yeni şarkıyla yeniden sürüm yılıydı, 2005'ten 2012'ye kadar aralıksız olarak her yıl albüm yayınladı Rihanna.

Hadi 2012-2016 arasını affettik diyelim...

Hadi 2012-2016 arasını affettik diyelim...
2012'den 2016'ya kadar da bol bol 'featuring'lerle karşımıza çıktı. Yokluğunu hissetmedik. Ama gelin görün ki 2016'dan beri sadece erkek arkadaşıyla ya da ticaret hayatıyla gündeme geliyor şarkıcı.

"Çok sıkıldım artık, yeni albüm nerede?"

"Çok sıkıldım artık, yeni albüm nerede?"
Hayranları daha fazla dayanamamış bu duruma. Geçtiğimiz günlerde ona sosyal medya hesabından "Albüm ne zaman çıkacak?" soruları sormayı başlamış. "Çok sıkıldım artık, yeni albüm nerede?" yazılı bir yoruma 1500'ün üstünde 'like' gelmiş.

7 bin küsür kişi like'lamış

7 bin küsür kişi like'lamış
Rihanna ne yapmış peki? Bu yoruma, "Yeni albüm nerede sorularından çok sıkıldım artık" cevabını vermiş. Şoke etmiyor değil. Rihanna nasıl olur da bu sorulardan sıkılabilir ki? Ne münasebet yahu. Rihanna'nın cevabı 7 bin küsür kişi tarafından like'lanmış bir de üstelik. Hah!

Eski günlerinden uzakta

Eski günlerinden uzakta
Peki... Rihanna'nın takipçileri 'albüm' isyanında haklı mı değil mi? Elbette haklı. Rihanna, önceki işlerinin gölgesinde kalan 'Anti'yi de saymayalım, tam 8 yıldır eski şaşalı günlerinden bir hayli uzakta. Tamam sıkılmış, kafasını başka bir şeyle oyalamak istiyor olabilir. Ama sizce de biraz fazla uzun bir ara olmadı mı?

"Markaya yatırım" modunda

"Markaya yatırım" modunda
Üstüne eklemiyor, markasından yiyor. 'Rihanna' markasını vakti zamanında o kadar sağlam oluşturmuş ki, bunun kaymağını yiyor. Ve tamamen para kısmıyla ilgileniyor. Lüks giyim markası kuran Rihanna başka kulvarda hayatına devam ediyor.

Her şey 'tamamen duygusal' mıydı?

Her şey 'tamamen duygusal' mıydı?
Hiç öyle "Rihanna'nın canı ne isterse o" filan diyemeyeceğim. Rihanna bu 'Rude Boy'ları, 'Umbrella'ları, 'Diamonds'ları para kazanmak için mi yaptı mesela? Her şey 'tamamen duygusal' mıydı? Peki ya 'nerede duysak tanırız' dedirten o sesi? Bütün bunları müzik tutkusu olmadan mı yaptı?

Hayır bir de yıllardır müzik adına doğru düzgün bir hit çıkartamadığı için de güvenemiyorum ona mesela ben. Müziğe döneceğine dair güven vermiyor hiç... "Nasılsa döner" diyemiyorum haliyle. Şu haliyle müziği bıraktı olarak yorumluyorum.

Keşke yine listeleri sallasa...

Keşke yine listeleri sallasa...
Sizi bilemiyorum ama ben Rihanna'nın kendini tamamen ticaret hayatına adamasından aşırı derecede rahatsızım. Avrupa ve dünya listelerini salladığı dönemleri özlüyorum. Ve bu konuda yalnız olmadığıma da eminim. "Her şey yalan mıydı yani..." dramatizasyonuna adım atmam an meselesi. Hayır abartmıyorum!


can.sisman@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak