Sadakatsiz’de her şey Asya’nın planına göre ilerleyecek mi?

Reyting sıralamasında birinciliğini istisnasız koruyan Sadakatsiz artık Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi. Her bölüm Asya’nın sırtındaki bıçak kaç kere daha dönecek diye ekran başına kilitleniyoruz resmen. Sizce işler, yavaş yavaş intikam planını hayata geçireceğini belli eden Asya’nın istediği yönde ilerleyecek mi?

Sadakatsiz’de her şey Asya’nın planına göre ilerleyecek mi?

Saliha Anne’ye erken veda ettik

Saliha Anne’ye erken veda ettik

Hatırlarsınız en son Asya, Volkan’ın annesi Saliha Hanım’a hastane odasında içini dökmüştü. Ve Volkan’ın ihanetinin her detayını paylaşmıştı. Saliha Anne doğal olarak yıkılmış, başta kabullenememiş ve Asya’ya “Bir seferlik bir hata olmuş, oğlunu düşün affet” nasihatinde bulunmuştu.

Ama ‘bir seferlik hata’ değil de iki yıllık bir ihanet olduğunu öğrenince diyecek bir şeyi kalmamıştı. Uzun süredir hasta olduğunu bildiğimiz Saliha Anne’ye erkenden veda ettik. Dizi, Saliha Anne’nin ölüm haberinin Volkan’a verilmesiyle başladı.

Yine duygular tavan yaptı

Yine duygular tavan yaptı

Annesinin vefatının ardından Volkan dağıldı. Baş sağlığına gelen herkesle beraber evde ailecek oturur ve misafir ağırlarlarken, Volkan’ın telefonu çaldı ve dışarı çıktı. E tabii Asya’nın gözü zaten Volkan’ın üstünde arkasından takip etti Volkan’ı. Tam ortalık sakin gibi gözükürken Volkan’ın Asya’ya evlenme teklifi ederken fonda çalan şarkı “Bu kalp seni unutur mu?” sesi geldi sokaktan. Anlayacağınız Volkan'a sevdanın yolları, Asya'ya kurşunlar oldu durum yine ve yeniden.

Arkasını dönen Asya, bir arabada Volkan’ı teselli eden Derin’i gördü. Zaten aksi beklenemezdi, Volkan hiç yolundan şaşar mı? Ne yaptı etti en acı gününde bile Derin’e sığınmayı seçti. Asya, Volkan’ın annesinin ölümünden çok etkilendiğini düşünmüş ve yine biraz yelkenleri suya indirmeye karar vermişti ki bu manzaraya tanıklık edince yine lanet okudu herhalde.

Asya planlarını yürürlüğe mi koymaya başlıyor?

Asya planlarını yürürlüğe mi koymaya başlıyor?

Avukatının tavsiyelerini harfiyen dinliyor Asya. Volkan ve Derin’in birlikteliğini kanıtlayacak bir delil elde etmek için uygun anı bekliyor. Ve ufak ufak kafasında hangi tilkiler dönüyor anlamaya başlıyoruz. Asya’nın yardım ettiği, sevgilisinden şiddet gören Nil artık Asya için çalışıyor diyebiliriz. Asya, Nil’e bir araba bir de Derin’in evinin üst katında bir daire ayarladı. Amaç Nil’in Derin’le yakınlaşması ve Asya’ya haber uçurması tabii ki.

Gayet işe de yaradı. Nil eve taşındığı gibi elinde hamilelik hakkında bir kitapla Derin’i tavladı.  Ve zaten Volkan dışında kimsesi yokmuş gibi takılan Derin, hemen Nil’in kollarına koştu resmen.

Derin’in ailesi gizemli sevgilisini merak ediyor

Derin’in ailesi gizemli sevgilisini merak ediyor

Derin’in daha önce annesiyle “Ciddi biri yok, önemli biri değil” konuşmasını hatırlarsınız. Çevrelerinden biri Derin’i bir adamla beraber görünce hemen babasına bahsetmiş bundan. Babası da baya köpürdü Derin’e. Sosyetik, elit ailelerden oldukları için kızlarının kiminle beraber olduklarına ekstra önem veriyorlar, onu anladık. Babası da, annesi de oldukça net bir şekilde “Ya bu adamı bizle tanıştırırsın ya da bu işi bitirirsin” dedi.

Derin de yine biraz zaman isteyerek yakın zamanda tanıştıracağını söyledi ama evde işler baya karıştı anlayacağınız. Hani anlamadığım nokta şu kısa bir zaman sonra bu kızın karnı büyümeye başlayacak zaten, ailesine aslında Volkan’ın metresi olduğunu ne kadar çabuk açıklarsa o kadar iyi bence.

Derin ve Volkan’ın son durumu ne?

Derin ve Volkan’ın son durumu ne?

Derin ailesi üstüne gelince haliyle patladı yine Volkan’a. Nedense inatla oyalandığını anlayacağa benzemiyor. Aşk gözü kör ediyor herhalde gerçekten. Beraber olduğun evli adam iki senedir “Yakında konuşacağım, ayrılacağım, boşanacağım” diyor ve buna rağmen kılını kıpırdatmıyorsa o adamdan hiçbir şey olmaz. Bunu anlamak için acayip zeki olmaya da gerek yok. Ama Derin gerçekten inanılmaz bir karakter bence, her şeye rağmen karnındaki bebeği de doğurmaya karar verdi.

Aklınca dünyanın en mutlu ailesini kuracaklarını zannediyor Volkan’la ama maalesef hayatta her şey öyle planlandığı gibi gitmiyor. Bazen başkasının planları sizin planlarınızı tepetaklak edebiliyor. Tıpkı çok yakında Asya’nın kara bulut misali üzerlerine çökeceği gibi…

Artık herkes Asya’nın her şeyi bildiğinin farkında

Artık herkes Asya’nın her şeyi bildiğinin farkında

Asya, Nil’in de katkılarıyla artık Volkan’ın Derin’le ne zaman buluştuğunu, konuştuğunu, ne yaptıklarını biliyor. Sadece Derya’ya Volkan’ın ihanetinin farkında olduğunu söylemişti ama bu bölüm Derya da dayanamadı, Bahar’a yumurtladı tabii. Bahar halen Volkan’ı uyarma derdinde ama ne Derya ne de Bahar’ın eşi Mert buna izin vermeyecek bence.

Mert konusuna gelirsek, bu hikayenin ikinci gözü dışarda karakteri de Mert bence. Siz ne hissediyorsunuz bilemem ama bence Mert kesinlikle Asya’ya yanık. Yavaş yavaş herkes ‘Team Asya’ olacak gibi duruyor.

 

Nil, Selçuk’a yakalandı

Nil, Selçuk’a yakalandı

Volkan ve Derin en son kavga etmişti ama Volkan tabii ki yine yalvarıp yakardı ve Derin’de dayanamadı. Asya, Volkan’ın gece gece evden iş bahanesiyle çıkmasıyla beraber hemen Nil’i devreye soktu ve “Kontrol edebilir misin?” diyerek Nil’i kocasının aşk yuvasına yolladı.

Bu sırada Nil’in belalısı Selçuk da Nil’i takip etti ve tartışırlarken kendilerini Derin’in evinin kapısında buldular. Volkan, Nil ve Selçuk’u karşıladı hatta içeri davet etti. Adam resmen ikili hayat yaşıyor. Canı istediğinde Asya ve oğullarıyla evinde, istemediğinde Derin’in dizinin dibinde. Hatta baksanıza Derin’le kaçtıkları evi o kadar benimsemiş ki komşuculuk bile oynuyor.

Selçuk da Asya’nın intikam planına dahil olacak mı?

Selçuk da Asya’nın intikam planına dahil olacak mı?

Selçuk, Nil’in Asya’ya tam olarak nasıl yardım ettiğini anlayamasa da Derin ve Volkan’ın yanındayken hiç bozmadı Nil’i ve duruma hemen ayak uydurdu. Bir de üstüne Derin, Nil’in “Ben de hamileyim” yalanından bahsedince baba oluyor zannetti çocuk.

Selçuk, Asya’nın Nil’in altına araba ve ev verdiğini anlayınca işin peşini bırakmayacağı anlaşıldı zaten. Bence artık Selçuk da gün geçtikçe genişleyen Asya takımının üyelerinden biri olacak. Bir yandan da Asya’yı sömürmeye çalışacak…

Mert’ten de Bahar’dan da beklenmeyen hamleler

Mert’ten de Bahar’dan da beklenmeyen hamleler

Mert’te bir işler olduğu başından beri belli. Yani bir adam eşine ancak bu kadar soğuk ve absürt davranabilir gerçekten. Bu bölümde Mert, önce Asya’ya her zaman yanında olduğunu ve bunların hiçbirini hak etmediğini söyledi. Asya’yı yemeğe davet etti ve akabinde de çiçekler yolladı. Ne diyeyim, tamamen ikili oynayan bir başka karakter daha çıktı başımıza. Güya Volkan’ın en yakın arkadaşı ama resmen bu anı bekliyormuş hemen fırsat bu fırsat diyerek Asya’yı denemeye başladı bir umut…

Bahar’a gelirsek, Bahar şaşırttı beni. Volkan’a en sadık ve onun yanında olmayı tercih edecekmiş gibi davranan Bahar bir anda yön değiştirdi. Derin’e Volkan’la ilişkisini başta bir kaçamak sandığı için çok ciddiye almadığını ama tüm bu bebek mevzusuyla beraber çok ileri gittiğini düşündüğünü söyledi. “Asya’ya söyleyeceğim demeye getirdi yani. Direkt karşı hamleyle “Hiçbir şey söyleyemezsin, başından beri sen de işin içindesin” dedi Derin. Ama asıl önemli olan, Bahar’ın Derin’e uyarısıydı bence. “Asya’nın her şeyi biliyor olmasına rağmen salağa yatıyor olma ihtimalini hiç düşündün mü? Bence bir düşün” dedi ve bence Asya’nın tarafına kaymaya başlamış oldu bu hareketiyle.

Asya çok sağlam intikam alacak

Asya çok sağlam intikam alacak

Evet geldik sona. Sadakatsiz’in en vurucu kısmı bence son sahneleri. Her bölüm sonu öyle bir şey oluyor ki “Buyurun buradan yakın” diyorsunuz. Dördüncü bölümün sonunu da Asya, Volkan ve Ali’nin, Derin’in ailesiyle karşılaşmasına bitirdik.

Asya, Derin’i delirtip çileden çıkarmanın peşinde, haklı olarak. Vallahi ben olsam ben de önce kızın canını fark ettirmeden yakmaya odaklanırdım. Asya, Derin ve ailesinin de aynı restoranda yemek yemeye girmesini avantaja çevirerek golünü attı. Volkan’a dönerek “Yemeği hep beraber yiyelim mi sevgilim?” dedi ve Derin’in suratını görmeniz lazımdı cidden. Benim içimin yağlarını eriten ve bir sonraki bölümü iple çekmeme sebep olan surat o surat yani. Asya tıkır tıkır işleyecek bir plan kuracak ve başta Derin’le Volkan’ı sonra da durumu saklamayı seçen canım arkadaşlarını zom edecek bence.

 

Bu makaleye ifade bırak