Seda Sayan ile Yemekteyiz nasıl olur?

Yıllardır devam edip kabak tadı vermeye başlayan birçok programın aksine, Yemekteyiz her zaman izleyicinin sevdiği ve izlerken ekrana kilitlendiği bir yarışma oldu. Yeni sezonunda ise Onur Büyüktopçu'nun olmayacağını öğrendik. Bu sene ve sanırım önümüzdeki birkaç sene de, Yemekteyiz programını Seda Sayan sunacak. Peki Onur Büyüktopçu ve Seda Sayan'ın sunuculuğu arasında ne gibi farklar olur, hangisi daha keyifli olur?

Seda Sayan ile Yemekteyiz nasıl olur?

Onur Büyüktopçu çok başarılıydı

Onur Büyüktopçu çok başarılıydı

Her ne kadar reytinglerin eskisi kadar iyi olmadığı söylense de, bence Onur Büyüktopçu'nun sunuculuğunu yaptığı Yemekteyiz sezonu, bu zamana kadarki en başarılı versiyondu. Efendiliğiyle, yeri geldiğinde yarışmacıları eleştirmesiyle ve sakinliğiyle yarışmayı başka bir boyuta taşımıştı. 


 

Yemekteyiz kazanmak uğruna yarışmacıların adil davranmadığı ve çoğu zaman büyük tartışmaların ve saygısızlıkların yaşandığı bir programken, Onur Büyüktopçu sayesinde daha oturaklı ve seviyeli bir yarışma haline gelmişti. Bugüne kadar programa kattıkları için kendisini tebrik ve takdir etmek gerekiyor. 
 

Seda Sayan yarışmaya nasıl bir renk katar?

Seda Sayan yarışmaya nasıl bir renk katar?

Reytingleri arttırmak ve izleyicileri ekrana kilitlemek için Seda Sayan'ın çok iyi bir tercih olduğu şüphesiz. Yıllardır sabah programlarıyla evlerimize konuk olan ve herkesi eğlendiren Seda Sayan, eminim Yemekteyiz yarışmasının da altından kalkacak ve yarışmayı epey eğlenceli bir hale getirecek. 

Yine de bir acaba var: Seda Sayan'ın çok dobra ve lafını esirgemeyen biri olması ve kaosu sevmesi, yarışmanın Onur Büyüktopçu sayesinde eriştiği seviyeyi yarışmacılar açısından düşürür mü? 


 

Bu sorunun cevabı biraz da Seda Sayan'ın Yemekteyiz'i nasıl yönetmek isteyeceğiyle alakalı... E tabii bir de reytinglerle! Sadece Seda Sayan değil, halk da kaosu sever biliyorsunuz. Hatta Seda Sayan'a düşkünlüğümüzün sebeplerinden biri de bu kaosa, dobralığa olan ilgimizden bence. 

Aynı zamanda herkesi dize getirebileceği olasılığını da görmezden gelmemek lazım. Herkese dersini vererek ve dobralığını konuşturarak, baskın kişiliğiyle yarışmayı daha kaliteli hale getirebilir. 


 

İki yarışma birden

İki yarışma birden

Seda Sayan, O Ses Türkiye'nin de jüri koltuğunda. Yani hafta içi her gün Yemekteyiz'in sunarken, hafta sonları da O Ses Türkiye jüriliği yapacak. Yani bol Seda Sayan'lı bir Tv8 bekliyor bizleri bu sezon.

 
 

Seda Sayan, kariyerindeki başarısını sabah programlarına borçluyken, şimdi hem sunucu hem jüri olarak başka bir alana yöneldi ve çok da iyi yaptı bence. 

Ekranların her zaman sevilen ve vazgeçilmeyen yüzü oldu. Belli ki bu sezon da başarısına başarı katarak kendini özletmeyecek. 
 

Yemekteyiz'in yeni sezonunu heyecanla bekliyoruz

Yemekteyiz'in yeni sezonunu heyecanla bekliyoruz

Onur Büyüktopçu'nun başarısı bariz olsa da, özellikle son zamanlarda yarışmacıların tartışmalarından ve adil davranmamalarından sıkıldığı belli oluyordu. Bu yüzden sanki her iki isim için de en hayırlısı oldu. 

Seda Sayan, yarışmanın dinamizmini koruyarak ve umuyorum ki saygı çerçevesinin dışına çıkılmasına izin vermeyerek Seda ablalığını konuşturacak. 

Bence bizi hem keyifli hem de eğlenceli bir Yemekteyiz bekliyor. 
 

Onur Büyüktopçu'nun da dediği gibi, Seda Sayan'a "Allah kolaylık versin!". Çünkü ne kadar izlense ve formatı başarılı olsa da, Yemekteyiz zaman zaman sabırları zorlayan bir program. Yarışmacılara sesleniyorum: Hadi bakalım, bu sefer Seda ablanızla ne yapacaksınız bakalım!

Bu makaleye ifade bırak