Selena Gomez, ameliyat iziyle bize ne anlatmak istedi?

Şarkıcılık ve oyunculuk kariyeriyle olduğu kadar son dönemde çıkardığı kozmetik markasıyla da dikkat çeken Selena Gomez, Instagram paylaşımında sergilediği büyük yara iziyle ne mesaj verdi?

Selena Gomez, ameliyat iziyle bize ne anlatmak istedi?

Hem kozmetik hem doğal

Hem kozmetik hem doğal

Oyunculuk kariyerine ara verdikten sonra çıkardığı albümlerle adından söz ettiren ve birçoklarının hafızasında Justin Bieber ile yaşadığı aşkla kazınan şarkıcı, son dönemdeyse Rare Cosmetics adını verdiği kozmetik markasının tanıtımını yapmakla meşgul…

Cesur bir paylaşım

Cesur bir paylaşım

2017 yılında uzun süredir iyileştiremediği lupus (kelebek) hastalığıyla nedeniyle böbrek nakli olan ve uzun bir süre bu durumu basından gizli tutan Selena Gomez, geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından cesur bir paylaşımda bulunarak, gönülleri fethetti.

Yalnızca nakil izi değil

Yalnızca nakil izi değil

Üç yıl önce yakın arkadaşı Francia Raisa’nın böbreğiyle hayata tutunan 28 yaşındaki yıldız, dün havuz başında mavi mayosuyla verdiği pozda ameliyat izlerini cesurca sergiledi. Nakilden sonra komplikasyon geçren Gomez’in damarları çatlamış, acil yapılan ameliyatta bacağından alınan dokular sayesinde başarılı bir operasyona imza atılmıştı.

‘Kendime güveniyorum’

‘Kendime güveniyorum’

Kasığında kalan bu izi 194 milyon takipçili Instagram hesabından paylaşan Gomez, karenin altına şu notu düştü: "Böbrek nakli olduğumda başlarda yara izini göstermenin çok zor olduğunu düşünmüştüm. Fotoğraflarda görünmesini istemedim, bu yüzden onu kapatacak şeyler giydim. Şimdi her zamankinden daha fazla kendime güveniyorum, kendimden emin hissediyorum. Yaşadıklarımla da gurur duyuyorum."

Dertler paylaşıldıkça azalır

Dertler paylaşıldıkça azalır

Paylaşımın ardından, fotoğraf 18 saatte 12 milyon beğeniye yaklaşarak bir rekor kırdı. Dünyaca ünlü isimler Gomez’e destek mesajları attı, hayranları onu iltifat yağmuruna tutarken, ameliyat, dikiş veya yara izlerinden hatta doğum lekelerinden muzdarip onlarca kullanıcı da kendi hikayelerini yorumlara bıraktı. Öte yandan nakil bekleyenler de organ bağışının önemine dikkat çekti. Selena'nın karnında yer alan iz de yine gündeme taşındı.

Peki lupus (kelebek hastalığı) nedir?

Peki lupus (kelebek hastalığı) nedir?

Tam adıyla Sistemik Lupus Eritematozus (kelebek hastalığı-lupus), özellikle deri, eklemler, kan, böbrekler ve merkezi sinir sistemi olmak üzere vücudun farklı organlarını etkileyebilen kronik, romatizmal ve otoimmün bir hastalıktır. ‘Otoimmün’, bağışıklık sisteminde, vücudu bakteri ve virüslerden korumak yerine hastanın kendi dokusuna saldırdığı bir bozukluk anlamına gelir.

‘Tüm bedenler güzeldir’

‘Tüm bedenler güzeldir’

Selena Gomez’in bu hareketi standart güzellik algısına yapılan bir darbe… Tıpkı ünlü moda markalarının her bedenden mankeni podyuma taşıması gibi.... Gomez, paylaşımında yalnızca motivasyon verici mesajlar vermedi. Kendisini bu kareyi paylaşmasına iten la’mariette markasına da teşekkür ederek, "Kadınlar için yaptıklarınız nedeniyle sizleri tebrik ederim. Mesajınız da şuydu: Tüm bedendenler güzeldir" ifadelerini kullandı.

O kadar ‘kusur’ prenseste de olur!

O kadar ‘kusur’ prenseste de olur!

"Kusursuz güzellik olmaz" anlayışıyla çıkılan bu yolda dünyanın akla gelen ilk örneklerinden biri şüphesiz ki Prenses Eugine… Dün bebek beklediği haberini aldığımız güzel prenses, üç yıl önce düzenlediği kraliyet düğününde sırtındaki ameliyat izini açıkta bırakacak modelde tercih ettiği gelinliğiyle, moda eleştirmenlerinden tam not almıştı. Öte yandan Kylie Jenner bacağındaki kesik iziyle, Keanu Reeves ise gövdesindeki 'kusur'larla şimdiye kadar hep barışık kaldı.

Ülkemizin cesur güzelleri...

Ülkemizin cesur güzelleri...

Ülkemizin sanatçıları arasında yer alan Ebru Gündeş, kolundaki doğum lekesi ve yanık izlerini hiçbir zaman saklamadı. Makyajla örtmek yerine ‘kusur’larını sergilemeyi seçen güzel isim bu izlerle de uzun süre gündemde kaldı.
Güzelliği tescilli Hülya Avşar ise yıllar önce bir film çekimi sırasında başına gelen talihsiz olayın kendisinde bıraktığı izleri dövmeyle birleştirip bir sanat haline getirmeyi tercih etti.
Ve tabii ki Sertab Erener… Çocukluk yıllarında geçirdiği kolit hastalığı nedeniyle zor günler atlatan Erener, özellikle 2004 yılında ülkemizde düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’ndaki ‘şampiyon’ performansında tercih ettiği kıyafeti ve sergilediği izleriyle tüm dünyaya ‘Bedeninle barışık ol’ mesajını çok net verdi.

Bu noktada yüzünde bir hastalık bir de yara izi taşıyan bir kadın olarak, tüm sanatçılarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Yeni bir akım başlar mı?

Yeni bir akım başlar mı?

Karantina dönemini kasıp kavuran ve şimdi düşündüğümüzde akla mantığa sığmayan yastık yorganla bir fotomodel gibi poz vermecenin ardından vücuttaki yara izlerinin ortaya serildiği yeni bir akım dünyayı sarar mı bilinmez.
Şimdilik Gomez fanları arasında yayılan bu akım önümüzdeki günlerde bizlere de uğrasa sizce de şahane olmaz mı?

 

Bu makaleye ifade bırak