Serdar Ortaç borç içinde nafaka ödemek zorunda mı?

Geçirdiği hastalık başta olmak üzere, maddi ve manevi birçok sıkıntısıyla gündem oluyor Serdar Ortaç. Serdar Ortaç’ı mutlu yakalamak zor gibi. Hatta aldığı derbeder haliyle sosyal medyada da fenomen haline gelmişti. Şimdi de nafaka derdiyle gündem olmuş Serdar Ortaç. Eski eşi Chloe Loughnan’ın nafakasını ödeyemeyişi ve borçları gündem olmuş. Peki, Serdar Ortaç borç içinde nafaka ödemek zorunda mı?

Serdar Ortaç borç içinde nafaka ödemek zorunda mı?

“Canımı mı alacak?”

“Canımı mı alacak?”

Koronavirüs nedeniyle işleri iptal olduğu için birçok kişi gibi Serdar Ortaç da zor günler geçiriyor. Bu sebepten dolayı da eski eşi Chloe Loughnan'ın nafakasını ödeyememeye başlamış. Geçtiğimiz günlerde bir sahne aldığı bir mekânda, borçlarından bahsederken "Canımı mı alacak, çalışıp ödeyeceğim" demiş. Açıkçası Serdar Ortaç’ın samimiyetini şaşkınlıkla karşıladım desem yalan olmaz. Kaç tane şarkıcı çıktığı mekânda dinleyenleriyle beraber borçlarından bahsedecek seviyede. Ya da her şeyden o kadar da vazgeçmiş denebilir. Bilemedim.

“Para topladıkça ödüyorum”

“Para topladıkça ödüyorum”

Hatta yine sahne alacağı bir mekânda sahne öncesinde basın mensupları ile bir araya gelmiş tekrardan. Yine Serdar Ortaç dobralığında bazı açıklamalarda bulunmuş.  Eski eşi Chloe Loughnan'a nafaka ödemediğini doğrulamakla kalmamış, borçlarını da teker teker sayarak kendini şu sözlerle ifade etmiş: "Para topladıkça nafakayı ödüyorum." Düşünsenize Chloe Loughnan tefeci gibi “Sen bizim bu ayki nafakamızı ödememişsin Serdar” diyormuş. Serdar Ortaç‘ın da “Para topladıkça ödüyorum abla tamam abla” minvalinde bir diyalog yaşandığını… Komik olurdu... 

“Aç mı kalayım?”

“Aç mı kalayım?”

Eski eşi Chloe Loughnan'ın nafakasını ödemediğini kabul ederek, "Kız bu konuda çok haklı. Boşandık, nafaka konusunda anlaştık. Her ay ödemem gereken bir para var. Birinciyi ödeyemedim, sabretti. İkinciyi ödeyemedim sustu. Üçüncü, dördüncü derken hep sustu. Artık yazdı, 'Serdar ben de burada aç mı kalayım? Benim de burada ihtiyaçlarım oluyor' diye. Özür diledim. Şimdi biraz toparladım, toparladıkça gönderiyorum. Ama tabi daha çok borcum var. Ses çıkarmıyor şu an, anlayış gösteriyor" ifadeleriyle hem kendi adına bir durum tespiti yaptı, hem de eski eşinden kameralar önünde bir kez daha özür dilemiş Serdar Ortaç.

Takdir edilesi

Takdir edilesi

Aslında Serdar Ortaç’ın yaptığı takdir edilecek bir mesele. Ya gerçekten her şeyden vazgeçmiş ya da cidden her insanın başına gelebilecek bir durum olduğunu kabul ederek bulunduğu zor durumları açıklamaktan asla geri durmuyor. Nafaka konusunda da eskisi kadar sert bir tutum sergilemiyor. “Anlaştık, ödeyemiyorum, haklı” demekle ve özür dilemekle yetiniyor.

Zorunda mı?

Zorunda mı?

Aralarında anlaşmış olabilirler, kanun gereği gerekli miktar ödenebilir fakat bence sorulması gereken sorulardan biri “Serdar Ortaç bunca sıkıntı arasından nafaka ödemek zorunda mı?” sorusudur diye düşünüyorum. Haddimi aşacak bir yorum yapmak istemem ama sizce bunca sıkıntı arasında Serdar Ortaç’ın nafaka ödemek zorunda olması Serdar Ortaç ‘a yapılan bir haksızlık değil mi?

 

Özür dilemesi gereken kim?

Özür dilemesi gereken kim?

En kötü ihtimalle Chloe ablamızın çocuğu olsa (çocuğun masrafları için) ya da ne bileyim kendi parasını kendi kazanamayacak halde olsa bir nebze “Hadi tamam” diyebiliriz. Ama Chloe ablamız hem model yani bir mesleği var hem de bence kendi ayakları üzerinde durabilecek biri gibi duruyor. Sizce bu konumda birilerinden özür dilemesi gereken Serdar Ortaç mı? Bilemedim.

‘Güçlü kadın’ imajı sarsılıyor mu?

‘Güçlü kadın’  imajı sarsılıyor mu?

Kadınlar kendi ayakları üzerinde dursun herhangi birine muhtaç olmadan kendi hürriyetleriyle yaşasınlar diye her geçen gün gerek sosyal medyada gerekse gündelik hayatta birçok proje, konferans video daha birçok şey yapılıyor. Özellikle de belirli bir mesleği olan insanların “Aç mı kalayım?” diyerek eski eşlerine bu şekilde baskı yapmaları hem baskı yapılan kişiye hem de ‘güçlü kadın’ imajı yaratan kişilerin emeklerine yazık oluyor diye düşünmekteyim.

Kendi ayakkabıları üzerinde duran insanları sevin

Kendi ayakkabıları üzerinde duran insanları sevin

Tabii ben bu şekilde düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz orası da size kalmış. Umarım daha eşit, herkesin ayakları üzerinde durabildiği, kimsenin kimseye muhtaç olmadığı, muhtaç olmasa bile darlamadığı nice güzel günlere diyorum. Kendi ayakkabıları (evet gerçekten ayakkabıları) üzerinde duran insanları sevin arkadaşlar…

senolfazilet@hotmail.com         

twitter.com/SenolFazilet

 

Bu makaleye ifade bırak