Serenay Sarıkaya’nın Kadir Çetinçalı’yı affetme şartı neden önemli?

Son zamanlarda Cem Yılmaz’la olan ilişkisiyle başta olmak üzere sosyal medya paylaşımlarıyla da sıkça gündem oluyor Serenay Sarıkaya. Şimdi ise herkese örnek olacak bir affetme şartıyla gündeme gelmeye başarmış. Serenay Sarıkaya Kadir Çetinçalı’yı neden affetti. Serenay Sarıkaya’nın Kadir Çetinçalı’yı affetme şartı neden önemli?

Serenay Sarıkaya’nın Kadir Çetinçalı’yı affetme şartı neden önemli?

Rahatsız olmuş

Rahatsız olmuş

Bildiğiniz üzere bir zamanlar Serenay Sarıkaya’nın Kerem Bürsin’le olan aşkı çokça konuşuluyordu. Kerem Bürsin’le ayrılığı üzerine birçok şey yazılıp çizilmişti. Fakat bir haber anlaşılan Serenay Sarıkaya’yı rahatsız etmiş.

Aşk hayatı hakkında iddialar

Aşk hayatı hakkında iddialar

Kadir Çetinçalı;  Serenay Sarıkaya ve Kerem Bürsin aşkının bitmesi üzerine, Serenay Sarıkaya’nın aşk hayatı hakkında iddialarda bulunmuştu. Bu iddia üzerine de Serenay Sarıkaya Kadir Çetinçalı’ya dava açmaktan geri kalmamış.

Kadir Çetinçalı’yı es geçmemiş

Kadir Çetinçalı’yı es geçmemiş

Aslında magazinde bu gibi haberler sıkça yapılır ama anlaşılan o ki Serenay Sarıkaya bunu yapanların önünü kesmek ve gözünü korkutmak için Kadir Çetinçalı’ya es geçmemiş. Açıkçası iyi de etmiş. Salalım artık insanları, kişilerin özel hayatını etkileyebilecek haberlerden uzak duralım. Çünkü ne gereği var.

Uzlaştırmacı atanmış

Uzlaştırmacı atanmış

Serenay Sarıkaya’nın suç duyurusu sonrasında yürütülen soruşturma kapsamında dosya, uzlaştırma büroya gönderildi ve bir uzlaştırmacı atanmış… Bunun nihayetinde Serenay Sarıkaya, Kadir Çetinçalı'nın bir kadın dayanışma derneğine maddi bağışta bulunması karşılığında şikayetinden vazgeçebileceğini söylemiş.

Farkındalık yaratmış

Farkındalık yaratmış

Vallahi on numara hareket olmuş. Hem konuyu uzatmayarak affetme yolunu tercih etmiş, hem de affetme şartıyla da ortada büyük bir farkındalık yaratmış. Açıkçası Kadir Çetinçalı başta olmak üzere diğer bu tarz asılsız magazin haberi yapan çoğu kişi bu olaydan nasibini almıştır diye düşünüyorum.

İnce bir düşünce

İnce bir düşünce

Serenay Sarıkaya en mantıklı yolu seçmiş bence. Hem göz korkutmuş hem de meseleyi pek fazla uzatmamış. İstese uzatabilirdi de. Affetme şartı da gayet ince bir karar olmuş. Kadınlara baskıyı had safhada yapan magazinci abilerimize ve ablalarımıza Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na bağış yaptırarak durumun farkındalığını da kazandırmış.

Bütün ünlü kadınlar yapmalı

Bütün ünlü kadınlar yapmalı

Bence hakkında asılsız haber yapan, eril bir dille bazı iftiralara maruz kalan bütün ünlü kadınlar şikâyetçi olup bu gibi hem göz korkutup hem de böyle yararlı cezalar ödetseler herkes kazanır diye düşünüyorum.

Önemli bir hareket

Önemli bir hareket

O yüzden Serenay Sarıkaya’nın yapmış olduğu bu af hem asılsız haberlerin önünü kesmek hem de farkındalığa sebep olmak için önemli bir hareket olmuş diye düşünmekteyim.

senolfazilet@hotmail.com

twitter.com/SenolFazilet

 

Bu makaleye ifade bırak