Serhat ve Helena Paparizou'dan 'Eurovision' düeti: 'Total Disguise'

Eurovision Şarkı Yarışması bizim için yavaş yavaş mazide kalmış bir eğlence olsa da, bir türlü kopamıyoruz. Serhat Hacıpaşalıoğlu'nun 2016 yılında San Marino'yu temsil etmesi ve Türk bayrağını Eurovision sahnesine tekrar taşımasını mutlaka hatırlayanlar olacaktır. Serhat Hacıpaşalıoğlu 2 yıl sonra döndü. Hem de Helena Paparizou ile!

Serhat ve Helena Paparizou'dan 'Eurovision' düeti: 'Total Disguise'

Hem İngilizce hem de Yunanca şarkılarla

Hem İngilizce hem de Yunanca şarkılarla

2005'te Yunanistan'a ilk Eurovision zaferini kazandıran Helena Paparizou müzik kariyerine hem İsveç'te hem de Yunanistan'da devam ediyor. 2014'te Melodifestivalen'e katılan Paparizou hem İngilizce hem de Yunanca şarkılar söylüyor.

'I Didn't Know' adlı şarkısıyla 2016'da San Marino adına Eurovision'a katılan Serhat işte bu isimle İngilizce bir şarkı kaydetmiş.

Helena 'Sev Beni' diyor

İkili 'Total Disguise' adını taşıyan şarkıda düet yapmış. Haziranda çıkan şarkının klibi ise 14 Eylül'de yayına girmiş... Baştan sonra İngilizce olan şarkının bir yerinde Helena Paparizou 'Sev Beni' diyor.

Yani bize de bi' güzellik yapmış durumda. Ortalama bir şarkı olan 'Total Disguise' en fazla güzel bir anı olabilecek düzeyde. Şarkının sonlarına doğru Helena'nın hoş vokaliyle karşılaşıyorsunuz.

"Plaja gelmişken bir de video çekelim dedik"

"Plaja gelmişken bir de video çekelim dedik"

Ama şarkının bestesi de aranjesi de beklentilerin altında kalıyor. Klibi de keza iddialı olmaktan ziyade "Plaja gelmişken bir de video çekelim dedik" tadında.

Koskoca bir Eurovision birincisi şayet Türk bir şarkıcıyla düet yapacaksa çok daha iddialı bir şarkıyla yapmalıydı. Ve elbette video klip de iddialı olmalıydı.

Eurovision geek'leri bile şaşırdı

Eurovision geek'leri bile şaşırdı

Konuya Eurovision hayranları ve 'geek'leri tarafından baktığımızda da ne yazık ki heyecan verici bir durum yok ortada.

Serhat, San Marino'yu temsil eden, kalın sesli, enteresan kıyafetli Türk olarak hatırlanıyor. 2016'da yarı finali geçememesi kimseyi şaşırtmamıştı.

Dolayısıyla Helena Paparizou'nun Serhat'la düet yapması sadece biz Türkleri değil, Eurovision hayranlarını da şaşırtmış durumda. En azından Eurovision forum sitelerindeki yorumlar bu yönde.

En azından bir 'şampiyon'la!

En azından bir 'şampiyon'la!

Eğri oturalım doğru konuşalım. Bir 'Eurovision' düeti kimler arasında olmalı? Sertab Erener bu yıl Yunanistan adına yarışan ancak yarı finali geçemeyen Yianna Terzi'yle düet yapsa...

Ne kadar hoş bir şarkı olursa olsun, hafiften eleştirilir. "Sertab daha büyük yıldızlarla düet yapmalı" denir. Eurovision sahnesinden birileriyle düet yapacaksa en azından şampiyonla yapması beklenir.

Biraz fazla 90'lar kokuyor

Biraz fazla 90'lar kokuyor

Serhat'ın Helena Paparizou'yu 'düet' için ikna etmesi bence asıl başarı. Tek sıkıntı şarkının fazla 90'lar mantığıyla kurgulanması.

Çağa ve 2018 müziğine yakınmış gibi durup ama aynı zamanda 'Careless Whisper'daki gereksiz romantizmi de barındırması... Üzgünüz ama bir 'Eurovision' düeti en azından biraz daha iddialı olmalıydı...
 

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak