Simge Sağın'ın 4 şarkıya aynı anda klip çekmesindeki hata ne?

Simge Sağın, 2018'de yayınladığı 'Ben Bazen' albümüyle kalplerimizi fethetmeyi başarmıştı. Sağın, bu albümden 3 şarkıyı kliplendirmişti. Güzel haber: 4 şarkıya birden aynı anda klip çekti Sağın. Kötü haber ise yazının devamında...

Simge Sağın'ın 4 şarkıya aynı anda klip çekmesindeki hata ne?

'Öpücem' büyük bir hit oldu

Simge Sağın, 'Ben Bazen' albümüyle gayet sağlam bir albüme imza atmıştı. Albümle aynı ismi taşıyan 'Ben Bazen' şarkısı 2018 yazına damga vurmuş, peşi sıra gelen 'Öpücem' ise büyük bir hit'e dönüşmüştü.

'Yankı'cıların gönlünü aldı

Sağın, albümdeki gizli hit'lerden 'Aşkın Olayım'ı da kliplendirerek 'Yankı'cı Simge hayranlarının takdirini kazanmıştı. Tüm bu şahane ilerleyişten sonra başka single'larla yoluna devam etti Simge.

Tam 1.5 yıl sonra 4 şarkıya da klip çekti

Tam 'Ben Bazen'i unuttuk derken enteresan bir gelişme yaşandı. Simge, 'Ben Bazen' albümünün çıkışının üzerinden tam 1.5 yıl geçtikten sonra albümdeki 4 şarkıya birden klip çekti.

Aynı anda yayına girdiler

Hangi şarkılar bunlar? 'İster İnan İster İnanma', 'Gülümseyişinle Uyandım', 'Ram Ta Tam' ve 'Pes Etme'... Mor, turuncu, beyaz ve yeşil arka planda çekilen bu 4 klip de aynı anda yayına girdi.

Başarılı bir adım

Başarılı bir adım

Buraya kadar her şey güzel, değil mi? Simge Sağın, hayranlarını kırmıyor, 4 şarkıya birden aynı anda klip çekiyor. Ve birçok şarkıcının yapmadığını yapıp 1.5 yıl sonra albümünü tekrar gündeme getiriyor.Özellikle de 'İster İnan İster İnanma' gibi zaman içerisinde mutlaka keşfedilmesi gereken ancak nedense kaynayan bir şarkı da var aralarında. Şahane bir sürpriz.

Kafalar karışıyor

Ve fakat Seçkin Süngüç yönetmenliğinde çekilen klipleri izlediğinizde kafalar epey karışıyor. Özellikle de bir Youtube izleyicisiyseniz "Aaa" diye bağırmanız gayet olası.

'Colors' videolarına çok benziyor

'Colors' videolarına çok benziyor

Çünkü Simge'nin 4 klibi de sıkı Youtube izleyicilerinin fark edeceği önemli bir detaya sahip. Şarkıların video klip konsepti 'Colors' adlı bir Youtube hesabının performanslar üzerine kurulu konseptine bir hayli yakın!

4 küsür milyon takipçisi var

4 küsür milyon takipçisi var

Colors adlı Youtube hesabının toplam 4 küsür milyon takipçisi var. İngiliz şarkıcı Celeste, Belçikalı şarkıcı Angele, İrlandalı şarkıcı Dermot Kennedy başta olmak üzere çok sayıda şarkıcı canlı performanslarını sunuyor.

Angele'in şarkısıyla tanışmıştım

Angele'in şarkısıyla tanışmıştım

Almanya çıkışlı bu projenin hedefi ise Avrupa'dan ve dünyadan genç yeteneklere bir platform oluşturmak. Sofar gibi bir kafa diyebiliriz. Ancak Sofar'dan farkı, hiç tanınmayan isimler yerine adını yeni yeni duyuran isimlere şans vermeleri. Belçikalı Angele'in 'Perdus' isimli mükemmel şarkısının videosuyla tanışmıştım Colors'la. Ve tam da "Türkiye'den bir isim olabilir mi?" diye iç geçiriyordum ki Simge'nin 4 klibine denk geldim.

Malum, Youtube çağındayız

Malum, Youtube çağındayız

Simge'nin videolarını izlerken playback görüyoruz. Yani Colors'la bir bağ göremiyoruz. E üzücü tabii. Simge, Colors projesine dahil olmamış, konsept 'Türkçeye' uyarlanmış gibi gözüküyor.

Otomatik olarak kafalar 'çalıntı video'ya kayıyor. Konsept şu haliyle oldukça andırıyor çünkü Colors projesini. Konsept çalıntı bile diyebiliriz ne yazık ki. Keşke video klip yönetmenlerimiz esinlenme konusunda biraz daha 'çekimser' davranabilseler. Malum, Youtube çağındayız. Benzerlikler derhal göze çarpıyor çünkü...

 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak