Son bir yılda en çok artış yaşayan kripto paralar

Son birkaç yılın en çok tercih edilen yatırım aracı kripto paralar oldu. Biraz birikimi olan parayı kripto para borsasında değerlendirdi. Peki, son bir yılda en çok kazandıran kripto paralar hangileri? Bu duruma Molatik olduk ve araştırdık. İşte en çok kazandıran kripto paralar.

Son bir yılda en çok artış yaşayan kripto paralar

8- Bitcoin Cash

8- Bitcoin Cash
Bitcoin ile bağlantılı olan Bitcoin Cash de artış gösteren coin’ler arasında. Kripto para bir yılda yüzde 304,4 değer kazanarak kendine sekizinci sırada yer buldu. Nisan 2021’de 960 dolar civarında fiyatı.

7- Litecoin

7- Litecoin
Bir yılda yüzde 503,5 yükselerek adından söz ettirdi Litecoin. 2017’de 360 doları görüp adından söz ettirmişti, günümüzde ise 255 dolar civarında işlem görmekte.

6- Ripple

6- Ripple
Başarılı işlerden birisi de Ripple. Birçok yatırımcının yüzünü güldüren Ripple son bir yılda yüzde 579,8 oranında değerlendi. Özellikle SEC davasında elinin güçlenmesi artışta pay sahibi. 1,30 dolar civarında işlem görmekte.

5- Bitcoin

5- Bitcoin
Her şeyi başlatan coin kendisi. Dünyada en çok işlem yapılan kripto para Bitcoin.  Yaşadığı dalgalanmaları bir kenara bırakacak olursak son bir yılda yüzde 686,1 değerlendi.

4- Ethereum

4- Ethereum
Son bir yılda 1,100 değerlendi Ethereum. Kripto para piyasasının en önemli coin’lerinden birisi. Yatırımcısını son bir yılda böylece güldürmüş oldu.

3- Binance Coin

3- Binance Coin
Binance Coin, son bir yılda yüzde 3,158 oranında yatırımcılarına kazandırdı. 80 milyar dolarlık piyasa değeriyle oldukça değerli bir coin oldu kendisi.

2- Cardano

2- Cardano
Cardano, bir yılda yüzde 3,254 oranında artış gösterdi. 38 milyar dolarlık işlem hacmiyle yatırımcıların dikkatini çekiyor.

1- Dogecoin

1- Dogecoin
Elon Musk’ın 'oyuncak' ettiği, troll olarak çıkarılan coin aldı başını gidiyor. Son bir yılda 19.097 gibi rekor artışla dikkatleri üzerine çekti Dogecoin. Son 1 ayda ise yüzde 561,2 artış gösterdi.
Not: Hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.
Bu makaleye ifade bırak