Sürekli öldüğü söylenen ünlüler

İnternet dünyasının büyümesiyle kirli bilgiler de çoğaldı. Hele ki bu bilgiler 2000’lerin başında ortaya atıldıysa. Çünkü o dönem doğrulatılabilecek bir yer bulunmuyordu ve ‘dedikodular’ yayılıyordu. Şimdi ki gibi hızlı olmasa da bir müddet sonra ‘kolpa’ bilgi herkesin ağzına sakız oluyordu. Şimdilerde de birisi ortaya bir yalan atıyor, sosyal medya sayesinde hızla yayılıyor. İşte o ‘bilgilerden’ biri de ünlülerin öldüğü yalanı. Biz de merak ettik, “en çok kimler hakkında ‘öldü’ dedikodusu çıkıyor?” diye.

Sürekli öldüğü söylenen ünlüler

Münir Özkul
 

M&uuml;nir &Ouml;zkul<br />
&nbsp;
Kendisi öldü evet ama bir dönem sürekli öldü dedikodusu çıkarılıyordu. Birisi bilgiyi salıyordu piyasaya, sonra arkası kesilmiyordu. Nedeni belliydi, usta sanatçı çok yaşlıydı ve hastalığı vadı.
 

Kıvanç Tatlıtuğ
 

Kıvan&ccedil; Tatlıtuğ<br />
&nbsp;
Adam yakışıklı kardeşim çekemeyeni de çok seveni de. Twitter’da ya da Facebook’ta ‘Kıvanç Tatlıtuğ öldü!’ diye bir haber paylaşınca alıcı çok oluyor. Uzun yıllar sinemamıza hizmet eder inşallah.
 

Britney Spears
 

Britney Spears<br />
&nbsp;
Kadının başına gelmeyen kalmadı. Bir tek ölmediği kaldı. Onu da zaman zaman ‘öldü’ diyerek gideriyorlar. Sonra çıkıp konser veriyor, iddiaları yalanlıyor.
 

Özkan Uğur
 

&Ouml;zkan Uğur<br />
&nbsp;
MFÖ’nün Ö’sü Özkan Uğur da sık sık öldürülenler arasında. Bir dönem kanser tedavisi gören başarılı müzisyen, sosyal medyada dolaşan dedikodular neticesinde gündeme ‘öldü’ diye geliyor.  
 

Kenan Işık
 

Kenan Işık<br />
&nbsp;
Uzun süre tedavi gördü Kenan Işık, herhangi bir bilgi de verilmediği için sık sık 'Kenan Işık öldü' haberleri çıkıyor. Hatta haber siteleri bile alıp haber yapabiliyor. Ancak ailesi sonra iddiaları yalanlıyor. Son durumu nedir çok bir bilgimiz yok açıkçası.
 

Çaycı Hüseyin - Alparslan Özmol
 

&Ccedil;aycı H&uuml;seyin - Alparslan &Ouml;zmol<br />
&nbsp;
Bu adamdan ne istiyorlar anlamadım? Her yıl en az bir kere öldürülüyor. Sonra adam çıkıp açıklama yapmak zorunda kalıyor. Durduk yere yakınları panikliyor tabii. Bir de Çocuklar Duymasın’da rol arkadaşı olan Şükrü’yü öldürüyorlar ara ara. Ama çaycı Çaycı Hüseyin kadar değil.
 

Eminem
 

Eminem<br />
&nbsp;
Başarılı rapçi üzerinde de çeşitli dedikodular yapılıyor. Sansasyonel yaşantısı bunun ortaya çıkmasına neden oluyor.
 

CZN Burak
 

CZN Burak<br />
&nbsp;
Twitter’da hashtag bile açıldı, o derece yayıldı bilgi. Son yılların adından söz ettiren sosyal medya fenomeni için #AllahRahmetEylesinCZNBurak denildi. Adam çıktı açıklama yapma ihtiyacı duydu.
 

Usher
 

Usher<br />
&nbsp;
Ben bu iddiaya denk gelmedim ancak gören arkadaşlarım varmış. Tanımayanlar vardır, 2003 ve 2004 yıllarında baya dinlenmiş, ‘Yeah’ parçasıyla ödüller almıştır.
 

Metin Akpınar
 

Metin Akpınar<br />
&nbsp;
Usta sanatçı için de baya bir söylenti çıktı. Sebebi basit, yaşlandı ve kendi jenerasyonundaki büyük isimler hayata veda etti. Bu dedikoduların çıkması normal. Allah uzun ömürler versin.
 

Bonus: Shaggy ölmüş beyler
 

Bonus: Shaggy &ouml;lm&uuml;ş beyler<br />
&nbsp;
Bu sahte haberleri en büyüğü Shaggy’di. Yeni nesil çok bilmez, 2000’lerin başında çok meşhur bir şarkıcıydı kendisi. Ülkemizde hayranı çoktu. İnternetin yaygın olmadığı zamanlarda çıkıyordu bu haber. ‘Shaggy ölmüş beyler’ diyerek biri arkadaş ortamlarında salardı bilgiyi, teyit etme imkânı olmadığı için yayılırdı bilgi. Baya yıllar boyu birçoğumuz Shaggy’nin öldüğünü düşündük. Ama ölmemiş adam. Gayet de yaşıyor.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr
 
Bu makaleye ifade bırak