'Survivor 2021', 'Survivor 2020' kadar başarılı olmuş mu?

‘Survivor 2021' ilk iki bölümü geride bıraktı. Pandeminin patlak vermesiyle büyük bir patlama yapan 'Survivor 2020’den ötürü şimdi gözler ‘Survivor 2021’e yöneldi. Hepimizin merakla beklediği ‘Survivor 2021’ beklentiyi karşılayabildi mi? 'Survivor 2021', 'Survivor 2020' kadar başarılı olmuş mu?

'Survivor 2021', 'Survivor 2020' kadar başarılı olmuş mu?

‘Survivor 2020’nin tadı damaklarda kaldı

‘Survivor 2020’nin tadı damaklarda kaldı

Geçtiğimiz yıla ‘Survivor 2020’ damgasını vurmuştu. Program, sosyal medyada da adından sıkça bahsettirmiş, ‘Survivor 2020’ yarışmacıları da epey bir sevilmiş, benimsenmişti. Tabii ki ‘Survivor 2020’nin bu başarısı yarışmacılarından ziyade, hepimizin evlere kapanmasından kaynaklı da ‘Survivor 2020’ nasibini aldı.

E haliyle böyle bir başarıya imza atan ‘Survivor 2020’nin tadı damağımızda kaldı desek yalan olmaz. Birçoğumuz da böylesine çıkış yapmış bir Survivor sonrası, gelecek sezonun oldukça iddialı olmasını bekledik. Açıkçası ‘Survivor 2021’ tanıtımlarında Reşat’ı görünce bir heyecanlanmadım değil.

Hayal kırıklığı…

Hayal kırıklığı…

Ama heyecanım biraz yarıda kaldı. Reşat’tan başka bence Survivor’a renk katan bir isim yok. Belki daha Survivor’ın çok başlarında olduğundan kaynaklı bu durum ama izlerken “Zevkle izledim” desem yalan olur. Açıkçası Survivor’ın ilk bölümleri bende biraz hayal kırıklığı yarattı. Evet, kurumuş boğazım… Ben daha fazla renkli karakter, biraz daha canlı tipler görürüz diye umut ediyordum ama Reşat’tan başka renkli bir karakterimiz yok gibi duruyor. Bir de Steven var, sevimli sevimli duruyor. Böyle yorum yapıyoruz ama daha yarışmacıların afyonu patlamamış da olabilir.

Bir buçuk gündür adadalar daha. Bu gibi tutukluklar, sıradanlıklar olabilir diye düşünüyorum ama parkurlara bakıyorum; daha ilk parkurlar olması, yorgunluğun da öyle aman aman ağır basmamasına rağmen inanılmaz sıkıcı geçiyor gibi.

Kazanma hırsları alınmış gibi

Kazanma hırsları alınmış gibi

İyi olan isimler tabii ki var ama bir elin beş parmağını geçmez. Sanki yarışmacılardan kazanma hırsı alınmış gibi parkurlar seyrediyoruz. Belki daha başlarda elenme ihtimali düşüktür diye kendilerini yormuyor olabilirler ama böyle giderse sıkıntı.

İlayda sivrilebilir de…

İlayda sivrilebilir de…

Aradan sivrilecek birkaç isim olabilir ama. Bu senenin ya patlayacak ya ilk haftalarda veda edecek ismi gibi duran ismi İlayda. Zaten daha yarışma başlamadan sosyal medyada adı ilk haftada eleneceklere çıktı ama her an bir çıkış yapması muhtemel. Gönüllüler Takımı’ndan Ünlüler’e postalanan İlayda, Erzak Oyunu’nda iki sayı artı parkuru kazanma sayısını alıp Gönüllüler Takımı’na ders vermiş olsa da parkurlardaki hızı ve performansıyla gitti gidecek gibi bir izlenim yaratıyor.

Hanzade de…

Hanzade de…

Ama dediğimiz gibi her an şaşırtabilir de… Bakalım. İlayda’yı takipteyim... Onun dışında gözüme zayıf halka olarak görünen isim Hanzade. Daha ilk gün çikolata ve “Geceler çok zor” deyip ağlamaya başladı. Parkur performansı da İlayda’dan hallice. Ya motivasyon kazanıp Survivor’a tutunacak ya da veda edecek. Onu da merakla takipteyim.

Ünlüler güzel bir uyum yakaladı

Ünlüler güzel bir uyum yakaladı

Bunun dışında Ünlüler Takımı; baş pehlivan İsmail Balaban, milli tenisçi Melis Sezer, oyuncu Çağrı Atakan, milli atlet Meryem Kasap, oyuncu ve komedyen Hayrettin, eski futbolcu Barış Özbek, milli basketbolcu Merve Aydın, oyuncu Batuhan Karacakaya, oyuncu Öykü Çelik, oyuncu Cemal Hünal ve İlayda ile güzel bir uyum yakaladılar.

Parkur performansları da gayet yerinde. Öykü Çelik sivrilen kadın yarışmacılardan olacak gibi duruyor. Merve Aydın ve Batuhan Karacakaya da performansıyla dikkatleri çekiyor. Bakalım ünlülerin bu birlik beraberliği ne kadar devam edecek...

Gönüllüler dikiş tutturamadı

Gönüllüler dikiş tutturamadı

Gönüllüler Takımı; Uğurtan, Sancakay, Emin, Hanzade, Yunus Emre, Poyraz, Sena, Ayşe, Reşat, Aleyna, Steven ise hâlâ dikiş tutturamamış bir durumda. Bir buçuk gün içerisinde herkes birbirini çok seviyor. “Evet seni adadan şutluyoruz ama seni çok seviyoruz” gibisinden bir hava var Gönüllüler adasında. Ve açıkçası oylamalarının da adaletsiz olduğunu düşünüyorum. Dokunulmazlık Oyunu’nda Dora’nın performansının iyi olmasına rağmen adı konseyde dört defa yazıldı. Aynı oyunda Aleyna’ya doktor “Oynayabilir” demesine rağmen Aleyna parkura çıkmadı ve kimse Aleyna’nın adını yazmadı.

Ya iyi parkur ya da entrika

Ya iyi parkur ya da entrika

Hatta adını tam hatırlamıyorum Gönüllüler'den bir kadın yarışmacı “Adada kadınlara ihtiyaç var” diyerek erkek ismi yazdı. Gerçekten enteresan daha ilk haftadan böyle şeylerin olması. Ama herkes bir buçuk günde birbirini çok seviyor. Sanırım bu durum biraz sıkıcı bir hale getirdi yarışmayı. Ya iyi parkur performansı olsun ya da biraz entrika, kan dövüş ve kavga seyredelim. Heyecan olsun, aksiyon olsun, hırs olsun… Yarışma programı sonuçta. Böyle sevgi pıtırcığı yavaş parkurlar olmuyor.

Başından büyük konuşmamak gerek

Başından büyük konuşmamak gerek

Uzun lafın kısası ‘Survivor 2021’in ilk iki bölümü benim için biraz hayal kırıklığı oldu. Ama daha başından büyük konuşmaya ve çok kötü yorum yapmaya gerek yok. Yarışmanın izlenme durumunu da pandemi belirler muhtemelen. Pandeminin seyrine göre evlerde kalır, izleriz ya da dışarı çıkar gezeriz.

Fakat yarışma böyle giderse pandeminin göbeğinde bile olsak ‘Survivor 2020’ gibi izlenmez diye düşünüyorum. Ama daha genel yorum yapmak için çok ama çok erken. Bakalım ‘Survivor 2021’de bizi neler bekliyor...
 

senolfazilet@hotmail.com

twitter.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak