Survivor'da Nisa ve Sercan konusu nasıl kapandı?

Survivor’ın sıkı takipçileri Acun Ilıcalı’nın Sercan ve Nisa olayında yorumunun ne olacağını ve bahsettiği ses kaydında ne olduğunu merak ediyordu. Ses kaydının apaçık her şeyi ortaya koyduğunu söyledi Acun Ilıcalı. Peki sahiden o kadar açıklayıcı mıydı ses kaydı? Sercan ve Nisa meselesine son nokta nasıl konuldu?

Survivor'da Nisa ve Sercan konusu nasıl kapandı?

Nisa ve Sercan olayından önce…

Nisa ve Sercan olayından önce…

Birkaç bölümdür Survivor’ın gündemini meşgul eden Nisa ve Sercan geriliminin nasıl sonlandığından bahsetmeden önce bu hafta Sercan’ın bu hafta sergilediği etkileyici performansına değinmemiz lazım. Sercan bu hafta üç dokunulmazlık oyununu da aldı ve eleme potasına çıkacak üç adayı da tek başına belirledi.

Survivor’ın başından beri ilk defa bir yarışmacı üç dokunulmazlığın üçünü de almış oldu. Doğal olarak üç adayı da rakibi olan mavi takımdan çıkardı. Önce Berkan’ı, sonra Nisa’yı en sonda Barış’ı seçti.

Ben bir önceki yazımda bu hafta mavi takımın aklımızı alıp götürecek bir performans sergileyeceğini ve hatta elenenin kesin kırmızı takımdan biri olacağını düşündüğümü söylemiştim. Maalesef haksız çıktım, bir dokunulmazlık bile alamayarak içlerinden birine veda etmeye mecbur kaldı mavi takım.

Sercan bu hafta ne yapmaya çalıştı?

Sercan bu hafta ne yapmaya çalıştı?

Sercan mavi takımdan üç eleme adayı belirledi belirlemesine ama dikkat çeken başka bir detay daha vardı bence. Sercan dokunulmazlık oyununda kazandığı tüm ödüllere dördüncü kişi olarak Cemal Can’ı götürdü. Ve potaya da Cemal Can dışında kim kalıyorsa onları soktu. Bana kalırsa resmen “Biz finale dördümüz yürüyeceğiz, sizi de teker teker eleyeceğim” mesajını verdi ve Cemal Can'ı yanına çekmeye çalıştı bence. Doğal olarak oldukça da gururlu ve özgüvenliydi hafta boyunca zaten. “İpleri elime alıyorum” havası sezdim kendisinde her geçen gün.

Ama bugünden sonra o işler öyle yürür mü, Sercan çaktırmadan yürüttüğü planını hayata geçirebilir mi? Onu hep birlikte göreceğiz…

Ses kaydının ne olduğu ortaya çıktı

Ses kaydının ne olduğu ortaya çıktı

Acun Ilıcalı konuya Nisa ve Sercan arasındaki gerilim ve suçlamalar üzerine o dönemin bütün çekimleri en ince detayına kadar incelettiğini ve bunun için ekibin beş, altı gün uğraştığını söyleyerek girdi.

“Elimizdeki ses kaydı konuyu büyük ölçüde açıklıyor ve bence yeterli” dedikten sonra 6 Nisan’da oynanan açık artırma oyunundan önce Sercan’dan Nisa’ya bir not gittiğini açıkladı. Çekimin başlamasından kısa bir süre önce yarışmacıların üzerindeki mikrofonun açık olduğunu ve kayıt yaptığını, Nisa’nın da Sercan’ın da kayıt yapıldığından haberdar olmadığını belirtti. “Sercan’dan giden not anladığım kadarıyla öyle kısa bir not da değil” diye de ekledi.

Ses kaydı hakkındaki yorumunu paylaşmadan ve ses kaydını dinletmeden önce şöyle bir toparladı nasıl bir şey olduğunu. Buldukları ses kaydının Nisa ve eski yarışmacı Gizem’in arasında geçen bir konuşmadan ibaret olduğunu ama kendisine durumu anlamak için yeterli malzemeyi verdiğini söyledi.

Aynı zamanda Acun Ilıcalı yorumunda ses kaydı boyunca asıl dikkatini çeken şeyin Nisa ve Sercan olayına Gizem’in çok hevesli oluşu ve sanki iki aydır mektup bekliyormuş da sonunda mektuba kavuşmuş gibi sevinmesi olduğunu söyledi.

Çünkü mektubun muhatabı Nisa yani Gizem’in bu ekstra sevinci neden orasını ben de anlayamadım.

"Çok büyük kopukluklar yaşanmış olabilir"

"Çok büyük kopukluklar yaşanmış olabilir"

Ses kaydında Nisa çok açık ve net bir şekilde “Ben istemiyorum, erkek arkadaşım var benim” diyor Gizem’e. Gizem de “Ya ne olacak ki, Sercan çok tatlı” diye cevap veriyor ve hatta “Çok mutluyum şu an” diye heyecanlanıyor.

Acun Ilıcalı, yine yorumunu katarak Sercan’a şunları dedi:

“Nisa’nın senin düşündüğün gibi düşünmediği çok ortada, bu konuya sıcak bakmadığını çok net bir şekilde dile getiriyor. Gizem bu konuya o kadar motive ki haber alışverişinde çok büyük problemler yaşanmış olabilir. Nisa’dan birçok haber sana Gizem kanalıyla geldiyse sen de yanlış bir intiba bırakmış olabilir. Olay, iki takımın birbirini görmesinin yasak olduğu ve sadece oyun zamanlarında bir araya geldiği bir dönemde oluyor. Böyle bir dönemde iletişim kopukluğu olması çok normal. Benim yorumum bu olayın tamamen bir iletişim kopukluğundan kaynaklandığı yönünde."

Ve konunun artık kapanmasını istedi, Nisa’nın hakkının yenmemesini rica etti.

Sercan geri adım attı

Sercan geri adım attı

Bu konunun artık bir daha açılacağını sanmıyorum çünkü son nokta koyuldu artık. Gerçekten de ses kaydından çıkacak tek sonuç Nisa’nın daha olayın en başından itibaren çevresine de açıkça belirttiği gibi Sercan’a karşı bir şey hissetmediği bence.

Sonradan olaylar neden alevlendi, Nisa bir anda neden Sercan konusunu gündeme getirecek hareketlerde bulundu onu tam çözebilmiş değilim. Ama Sercan’ın karşı atağı neden yaptığı konusunda birkaç fikrim var.

Ses kaydı meselesinden ve Acun Ilıcalı’nın net yorumundan sonra söz Sercan’a geldiğinde Sercan tam anlamıyla R yaptı ve “Konu kapanmıştı ama sonra saçma bir şekilde yeniden alevlenmişti zaten. Ben yanlış anlamışım. Kimse zarar görsün istemem, eğer bir hatam olduysa Nisa’dan özür dilerim” dedi.

E nerede kaldı, “Hiçbir şey karşılıksız yaşanmadı, kanıtlarım var, herkes şahit” iddiaları? Bir anda hepsi uçtu gitti mi?

Diyelim ki Gizem’in yanlış bilgilendirmesinden çıktı bu kaos, her ne kadar üçüncü bir kişi üzerinde iletişim kuruluyorsa da bir insan istenmediğini ve ilgi görmediğini anlamaz mı ya?

Sercan neden çok iddialı konuştu?

Sercan neden çok iddialı konuştu?

Ben Sercan’ın çok saf bir arkadaşımız olduğuna asla inanmıyorum. Benim düşüncem şu yönde; bence Sercan ve Nisa arasında Sercan’ın düşündüğü gibi bir etkileşim filan hiç olmadı. Sercan, Nisa’ya karşı bir şeyler hissetti ama beklediği karşılığı alamayınca tutunabileceği ne varsa ona tutunarak platonik olmayan bir şey yaşadığına inandırdı kendini.

Survivor’ın en kritik zamanlarına geldiğimiz bu dönemde de, Nisa’nın laf atmalarından sonra kendince bir strateji geliştirdi. Elinde olan notların çok büyük kafa karışıklığı yaratacağını o da biliyordu ve sıkıştığı anda öne sürdü notları. Ama bence konunun bu kadar araştırılacağını ve haksız çıkacağını hiç düşünmedi.

Sadece insanları yanına çekmek ve haklı görülmek istedi. Acun Ilıcalı gayet net “Artık bu konu tamamen kapansın” dedikten ve ses kaydını ortaya çıkardıktan sonra, e bir de ses kaydı aleyhine olunca hemen “Özür dilerim” moduna girdi.

Sercan şampiyonluk konusunda çok hırslı

Sercan şampiyonluk konusunda çok hırslı

Açıkçası Sercan, Nisa meselesi üzerine çok rahat konuştuğu ve “Herkes şahit” dediği için ben hakikaten altından karşılıklı bir flört çıkacağını düşündüm. Belki öyle bir şey yaşamışlardır ama olmamıştır, Nisa da konunun kapanmasını istemiştir dedim. Ama görüldüğü üzere hiç yokmuş böyle bir şey.

Bana kalırsa Sercan gerçekten aşırı hırslı bir yarışmacı ve şampiyonluk yolunda ne yapsam mubahtır düşüncesinde. Şu son haftaki başarısını tamamen hırsına bağlıyorum ben. Ve hırsının sadece şampiyon olmakla ilgili olmadığını, bu olaylar patladıktan ve birçok insanı açıklamalarıyla yanına çektikten sonra Nisa’ya karşı olan kuyruk acısından da hırsını çıkarmak istediğini düşünüyorum. Dediğim gibi bence hiç böyle bir kayıt çıkacağını ve konunun bu şekilde aleyhine işleyeceğini hesaba katmadı Sercan.

Bu haftaki performansı Sercan’ı çok rahat şampiyonluk yolunda ileri götürürdü ama bence Sercan birçok sebepten kendi fişini kendi çekti bundan sonrası için.

Hareketleriyle çok tepki topladı

Hareketleriyle çok tepki topladı

Sercan dokunulmazlıkların üçünü de kazanarak güçlü bir rakip olduğunu herkese kanıtladı, orası kesin. Bu hafta gerçekten kırmızı takımın falan değil Sercan’ın haftasıydı.

Ama bence başarılı performanslar sergilemeye devam edecekse bile Sercan bu hafta Elif ve Yasin dışındaki herkesin tepkisini üstüne topladı. Önümüzdeki hafta eleme potasındaki hangi aday elenirse elensin kalanlardan herhangi biri dokunulmazlığı aldığı anda Sercan’ın adını söyleyecek. Ayrıca ek olarak bence Cemal Can da mutlaka Sercan’ın adını verecek bundan sonra.

Okları kendi üzerine çektiği için adada çoğunluk tarafından sevilen biri olacağını düşünmüyorum önümüzdeki dönemde. Ve ses kaydı fiyaskosu yüzünden de SMS’ler yeniden açıldığında halktan gelen oyların büyük oranda düşeceğine inanıyorum.

Sercan başarılı bir yarışmacı ama hırsı sonunu hazırlıyor

Sercan başarılı bir yarışmacı ama hırsı sonunu hazırlıyor

Sercan bence son dörtlüde olması gereken isimlerden biri çünkü şu ana kadar karakteri konusunda kararsız kalmış olsak da performanslarıyla dört koltuktan birinde olmayı hak ettiğini kanıtladı hepimize.

Ama eğer gerçekten şampiyon olmak istiyorsa bundan sonra çok ince bir ipte acayip dengeli yürümek zorunda. Son dönemlerdeki burnu havada ve fazla özgüvenli hareketleriyle ilgili belki “Haklı adam çok başarılı tabii gurur duyacak kendisiyle” diye düşünüyorsunuz ama bence mütevazı olmak ve dengeli davranmak her zaman erdemli olandır.

Nisa konusunda resmen haksız olan ve platonik davranan, kızın üstüne giden taraf olduğu anlaşıldıktan ve eleme potasına Berkan, Nisa ve Barış’ı 'duygusal arkadaşlar' diye imalı göndermelerde bulunduktan sonra çıkararak 'elenmesi için en çok uğraşılacak aday' ilan etti kendini diye düşünüyorum.

Nisa, Berkan veya Barış’a veda edeceğiz

Nisa, Berkan veya Barış’a veda edeceğiz

Üç isimden hiçbirinin elenmeyi hak ettiğini düşünmüyorum ama artık olan oldu içlerinden birine kesin veda edeceğiz. Bence bu hafta elenen kişi Berkan olacak. Geçmiş SMS sıralamalarını göz önünde bulundurduğumda Nisa veya Barış’ın elenmesi bana çok olası gelmiyor. Kim elenirse elensin yarışmaya beklenenden erken veda etmiş olacak.

Sercan ve Nisa olayı bugünden itibaren tamamıyla kapanmış oldu ama Sercan son hareketleri, kararları ve söylemleri önümüzdeki dönemde diğer yarışmacıların Sercan’a karşı nasıl davranacakları ve Sercan için ne planlayacakları sorularını da gündeme getirmiş oldu.

Bence bundan sonra işi biraz zor ama bu başarılı olduğunu gerçeğini de değiştirmiyor. Bakalım Survivor’ın seyri nasıl ilerleyecek? Bence bu sezon Survivor’ın son döneminde hiçbir zaman unutulamayacak olaylara şahitlik edeceğiz…

Bu makaleye ifade bırak