Survivor Gizem'in çöpçatanlık başarısı alkışlanmalı

Sercan Yıldırım, geçen haftaki konseyde Nisa’nın “Benden intikam almak istedi” sözü üzerine “Elimde notla var, hiçbir şey tek taraflı değil” diyerek ortalığı kızıştırmıştı. Bu duruma kayıtsız kalamayan Acun Ilıcalı bazı ses kayıtlarından bahsetmişti. Ses kayıtlarından ne çıktı? Not krizinde kim haklı?

Survivor Gizem'in çöpçatanlık başarısı alkışlanmalı

Durum çirkinleşmişti

Durum çirkinleşmişti

Sercan ve Nisa durumu o kadar çirkinleşmişti ki program artık ‘Kısmetse Olur’ tadında devam ediyordu. “Sercan mı yalan söylüyor Nisa mı?” diye beklerken kimin haklı olup olmadığını düşünmeye başladık. Haliyle bu durum yarışmacılara olan bakış açımızı da etkiliyordu, ki Acun Ilıcalı duruma bir açıklık getirdi.

Ses kayıtları…

Ses kayıtları…

5 Nisan’ da Sercan’a doğum gününü kutlamak için verdiği not üzerine 6 Nisan akşamı Sercan Yıldırım’dan Nisa Bölük’e not gidiyor. Lakin notlar Gizem aracılığıyla gidiyor. Nisa’nın Gizem’le olan konuşmaları ses kaydına alınıyor. Zaten bu konuşma da her şeyi açık bir şekilde gösteriyor.

 

Gizem’in aşırı heyecanı

Gizem’in aşırı heyecanı

Burada anlam veremediğim bir şekilde; Gizem, aşırı çocuksu bir heyecanla Sercan Yıldırım’ın notunu getiriyor. Gizem, bu çöpçatanlık olayına kendini o kadar kaptırmış ki; Sercan Yıldırım’a “Ya çok tatlı” deyip Nisa’yı galeyana getirmeye çalışıyor. Adada yapacak başka işin mi kalmadı be Gizem ablam, kendine şampiyonluk dışında bambaşka bir misyon edinmişsin.

“İstemiyorum…”

“İstemiyorum…”

Tabii Gizem’in bu ilişki için ısrarı üzerine Nisa “İstemiyorum, erkek arkadaşım var onunla evlenmek istiyorum” diye cevap veriyor. Burada hepimiz bir “Yok artık” dedik çünkü gerçekten kıza büyük bir iftira atılmış oldu. “Seni Ersin abi gibi görüyorum” dediği insana çaktırmadan flörtleşiyormuş gibi bir algı yaratıldı. Ayrıca Nisa’nın sevgilisi de şoka girmiş olabilir. Çocuğun kalbine inmiştir eğer kızın evlenmek istediğinden haberi yoksa.

Gizem'in tepkisi

Gizem'in tepkisi

Fakat duruma Gizem’in bakış açısı da dikkat çekmiyor değil. Nisa’ya “Tamam Sercan’la evlenme ama takıl yani n’olacak” minvalinde “Tamam bakarsın işte” diyor. Ses kayıtları burada bitiyor arkadaşlar. Tabii bu ses kaydında ne olduğunu yarışmacılar bilmiyor. Acun Ilıcalı hepsini yorumları eşliğinde aktarıyor yarışmacılara.

“Elimde notlar var”

“Elimde notlar var”

İşte tam o esnada Sercan’ın suratındaki kaygıyı görecektiniz. Bas bas bağırdı “Elimde notlar var, bu asla tek taraflı bir şey değil” diyerek ne zamandır dikkatleri üzerine çekti. Ben doğum gününden başka da elinde notlar var sanıyordum. Meğerse notta sadece “Doğum günün kutlu olsun” yazıyormuş. “Doğum günün kutlu olsun Sercan”, “Elimde notlar var göreceksin sen” minvalinde bir diyalogla karşılaştık. Sadece doğum günü tebriği için de ortalığı bu kadar ayağa kaldırmaya gerek var mıydı be Sercan abim.

Yanlış anlaşılmaya itti

Yanlış anlaşılmaya itti

Sercan’ın Nisa’yı bu şekilde bir yanlış anlaşılmaya itmesi gerçekten hiç hoş olmadı. Bu sene güzel ve dostça bir Survivor izliyorduk. Bu gibi entrikaların ve iftiraların programa ve yarışmacılara halel getirdiğini düşünüyorum.  Ben Sercan’dan bu konuyla ilgili duygularına yenik düşmeyip kendinden yaşça küçük olan Nisa’yı hem korumasını hem de uygun olan şeyi yaparak konuyu gündeme getirmemesini temenni ediyordum. Ama Sercan ortalığı kızıştırmayı tercih etti.

Haksız değil

Haksız değil

Fakat Sercan da haksız değil. Acun Ilıcalı’nın dediği gibi eğer haberler Gizem’den gidiyorsa durum sakat gerçekten. Çünkü Nisa’nın “Erkek arkadaşım var onunla evlenmek istiyorum” sözünü Gizem, Sercan’a; “Senle evlenmek istiyormuş” diyerek de götürmüş olabilir. Çünkü bu çöpçatanlık olayına oldukça hevesli bir hali vardı.

Sercan’ı yanıltmış olabilir

Sercan’ı yanıltmış olabilir

Durum böyle olunca Nisa’dan gitmeyip de gitmiş gibi yapılan cümleler haliyle Sercan’ı yanıltıp onu bir tür umuda sürüklemiş olabilir. Aralarında olan bu iletişimsizlik onları yanlış anlaşılmaya götürmüş olabilir.  Ama şu kısım gerçekten komikti. Sercan yine doğum günümdü edasıyla “Çok güzel bir not vermişti bana” dedikten sonra, Nisa’nın “Doğum günün kutlu olsun yazıyordu” demesi üzerine “Evet çok güzel bir nottu” demesi hepimizi hem güldürdü hem de ciğerimizi yaktı. Sendeki de ne umutmuş be Sercan abim…

Gizem…

Gizem…

Bence asıl konuşulacak isim Gizem oldu. Adada olmadan adayı karıştırabilen ilk insan olarak tarihe geçer Gizem. Umarım birileri Gizem’in çöpçatanlıktaki bu çabasını ve motivasyonunu görür ve ona evlilik programı sunmayı teklif eder. Gayet de güzel başarır bence Gizem bu program işini. Çünkü belli ki bu işi misyon edinmiş. Tabii başarısız olsa da çabası takdire şayan…

Bu makaleye ifade bırak