Tarihin en yaygın komplo teorileri

Dünya üzerinde pek çok komplo teorisi bulunmakta. İnsanlar gerçekler yerine efsanelere daha çok ilgi gösteriyorlar. Bilinenin dışına çıkmak insanların hoşuna gidiyor. Bizler de tarihin en yaygın komplo teorilerine Molatik olduk.

Tarihin en yaygın komplo teorileri

Hitler ölmedi

Hitler ölmedi
Tarihin en kanlı diktatörlerinden birisi olan Hitler’in ölmediğine inanan çokça isim var. Savaşın sonuna doğru Antarktika’ya kaçtığı, orada Nazi üssüne yerleştiği yönünde komplo teorileri var.

Ay’a gidilmedi
 

Ay&rsquo;a gidilmedi<br />
&nbsp;
ABD ile SSCB arasındaki uzay yarışı sırasında ABD, Ay’a ilk insanı göndermesi sonrası öne geçmişti. Ancak birçok kişi bunun gerçek olmadığını düşünüyor. Hollywood stüdyolarında çekildiğini öne süre birçok insan var.

Dünya düzdür

D&uuml;nya d&uuml;zd&uuml;r
Çokça inanılan başka bir komple teorisi ise Dünya’nın düz olduğu teorisi. Hatta sosyal medyada sayfaları, büyük takipçi kitleleri var. NASA ve diğer uzay çalışmalarını yapan kuruluşların bize yalan söylediğini iddia ediyorlar.

Diana’yı MI6 öldürdü

Diana&rsquo;yı MI6 &ouml;ld&uuml;rd&uuml;
Yaşadığı kaza sonrası ölen Prenses Diana’yı İngiliz gizli servisi MI6’in öldürdüğünü düşünen insan sayısı bir hayli fazla. Kazaya sebep olanların magazin muhabiri değil MI6 ajanı olduğu yönünde söylentiler bulunmakta.

Pearl Harbour Saldırısı biliniyordu

Pearl Harbour Saldırısı biliniyordu
ABD’nin II. Dünya Savaşı’na girmesine sebep olan Pearl Harbour Baskını komple teorilerine göre biliniyordu. ABD kamuoyunu ikna etmek için böyle bir saldırının yapılmasına göz yumuldu. Aslında biraz gerçeklik payı var bu durumun.

AIDS laboratuvarda üretildi

AIDS laboratuvarda &uuml;retildi
Yıllardır çaresi bulunamayan hastalıklardan birisi de AIDS. Komplo teorisi sevenler AIDS’in laboratuvarda üretilip yayıldığını savunuyorlar.

UFO’lar 51. Bölge’de

UFO&rsquo;lar 51. B&ouml;lge&rsquo;de
Komplo teorisyenlerinin en sevdiği iddialardan birisi de UFO teorileridir. 51. Bölge’de dünyaya düşen UFO’ların olduğuna inanan çokça insan bulunmakta.

 
Bu makaleye ifade bırak