Tarkan'ın Yıldız Tilbe'yi reddetmesinden ne anlıyoruz?

Hepimizin gönlüne taht kurmuş bir isim olan Tarkan. Gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. Tarkan'a olan sevgimizi dile getirdikten sonra Yıldız Tilbe'ye verdiği cevaba geçmek gerekir. Yıldız Tilbe'nin Tarkan'a Twitter'daki challenge daveti neydi? Tarkan Yıldız Tilbe'yi neden reddetti? Peki bizler Tarkan'ın Yıldız Yilbe'yi reddinden ne anlıyoruz? Gelin hep birlikte Molatik olalım...

Tarkan'ın Yıldız Tilbe'yi reddetmesinden ne anlıyoruz?

#HepimizİçinSesVer

#HepimizİçinSesVer

Kapanma yine geldi çattı. Pandemi kapanmalarının vazgeçilmez unsurlarından biri de tabii ki sosyal medyada başlatılan challenge'lar. Binlerce müzisyen de pandemi döneminden olumsuz etkilendi haliyle. Seslerini duyurmak isteyen sanatçılar, #HepimizİçinSesVerTürkiye etiketiyle sosyal medyada bir akım başlattı ve Yıldız Tilbe ilk çağrısını Murat Kekilli'ye yaptı.

Tarkan'a da

Tarkan'a da

Yıldız Tilbe, Twitter hesabından evden şarkı söyleyerek sanatçı dostlarına çağrıda bulundu. 'Kış Güneşi' şarkısını söyleyerek Megastar Tarkan'ı da challenge'a davet etti. Ancak Tarkan bu isteği kibarca geri çevirdi.

"Tarkan topu sana attım"

"Tarkan topu sana attım"

Yıldız Tilbe, Tarkan'a; "Tarkan topu sana attım, sen de kime istiyorsan ona at. Bir tane de Orhan Gencebay şarkısı atmak isterdim ama tek top hakkım var galiba..." ifadelerini kullanarak cam karşısında Tarkan'ın 'Kış Güneşi' şarkısını söylediği bir video attı.
 

"Parçası olmak da gelmedi içimden"

"Parçası olmak da gelmedi içimden"

Tarkan'dan da yanıt gecikmedi. Tarkan ise akımın amacını anlamadığını söyleyerek; "Yıldız’ım sen benim kıymetlimsin, seni çok severim ve geri çevirmek hiç istemem ama bu challenge’ın nasıl bir amaca hizmet edeceğini pek anlamadım doğrusu ve bir parçası olmak da gelmedi içimden ne yalan söyleyeyim. O yüzden sen en iyisi topu benden geri al, bir başkasına atıver" diyerek Yıldız Tilbe'yi reddetti.

Şımarıkça bulanlar oldu

Şımarıkça bulanlar oldu

Tabii Tarkan'ın bu reddi konusunda da sosyal medya yine ikiye ayrıldı. Tarkan'ın yaptığını şımarıkça bulanlar oldu. Tarkan'a hak verenler oldu vermeyenler oldu yine sosyal medyada çok seslilik. Olsun hep olsun niye olmasın da Tarkan'a şımarık diyen dillerin karşısında da durmak gerek diye düşünüyorum.

Boş kalabalık etmek istememiş

Boş kalabalık etmek istememiş

Çünkü Tarkan, Yıldız Tilbe'nin bu challenge'ını kabul etmek zorunda değildi. "He etseydi ne olurdu yani" diyebilirsiniz haksız da sayılmazsınız ama normal bir zamanda geçmediğimiz şu dönemde Tarkan anlaşılan o ki kitlelere hitap ettiği için gündemde boşuna kalabalık etmek istememiş olabilir. Gerçi bir 'Kuzu Kuzu' söyleseydi de ne güzel olurdu.
 

"Hayır" diyebilmiş

"Hayır" diyebilmiş

Tarkan'ın bu yaptığı şımarıklık mıdır? Bence değildir. Herkes her şeyi anından kabul edecek bir durum yok ya. Şımarık diyenlere katiyen katılmıyorum. Çünkü canı istememiş. Gönlünden gelmemiş ve "Hayır" demiş yani diyebilmiş.

Tarkan'ın bu yaptığı şımarıklık mıdır?

Tarkan'ın bu yaptığı şımarıklık mıdır?

Bence Tarkan acilen insanlara "Hayır" diyebilme kursu vermeli. Çünkü Yıldız Tilbe'yi gerçekten çok güzel bir şekilde reddetmiş. Yani ben böyle reddedilsem tekrardan reddedilmek için tekrar bir şey isterdim. Öyle güzel öyle nahif reddetmiş ki. Birçoğumuz sırf karşımızdaki alınmasın diye gönülsüzce birçok topun altına giriyoruz. Hatta sırf bu yüzden karşımızdaki insandan soğuyabiliyoruz bile.

Ders çıkarılmalı

Ders çıkarılmalı

Tarkan da buna hiç gerek duymamış ve bu işin içinde olmak istemediğini gayet güzel bir üslupla dile getirmiş. Ben Tarkan'ın bu davranışından "Hayır" diyebilmeyle ilgili büyük bir ders çıkardım. Bence herkes de çıkarsın. Çünkü "Hayır" demek her zaman kötü değildir. Kırmadan dökmeden "Hayır" denilebiliyormuş. Teşekkürler Tarkan. 


Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet 
 

Bu makaleye ifade bırak