Televizyon tarihinin en unutulmaz yarışma programları

Televizyon dediğimiz zaman bazı isimler ilk akla gelenlerdir. Efsaneler arasına giren isimler yayınlandığı dönemin de ötesine geçerek günümüzde bile adlarından söz ettiriyorlar. Biz de televizyon tarihinin en unutulmaz yarışma programlarına Molatik olduk.

Televizyon tarihinin en unutulmaz yarışma programları

Kelime Oyunu

Kelime Oyunu
Ali İhsan Varol’un başarıyla sunduğu ve son dönemin en önemli yarışmalarından birisi Kelime Oyunu. Oldukça çekişmeli anlara sahne oluyor, eğlencesi de cabası. Severek izliyoruz kendisini.

Çarkıfelek

Çarkıfelek
Birçok sunucu tarafından sunuldu ama en eğlenceli anları her daim Mehmet Ali Erbil ile yaşadık. Türkiye’nin en büyük şovmeni olduğunu programda defalarca gösterdi. “Malatya’nın Meeyi… Tam 256 tane var! (Dırırııı yanlış cevap sesi)”

İner misin Çıkar mısın?

İner misin Çıkar mısın?
Boran Kaya'nın sunuculuğunu yaptığı televizyon tarihinin ilk 'Yetenek Sizsiniz' versiyonudur. Hakan Yılmaz ve Şafak Sezer gibi isimleri medya dünyasına kazandırmıştır.

Biri Bizi Gözetliyor

Biri Bizi Gözetliyor
Dünya'da ve ülkemizde zamanında fenomen olmuş ve birçok tartışmalara konu olan yarışma programını unutmadık. Öykü Serter ve birçok kahraman hayatımıza BBG sayesinde girdi.

Turnike

Turnike
Güner Ümit'in sunuculuğunu yaptığı yarışma 1992'de ekrana gelmiş ve yarışma klasikleri arasına girmiştir. 2000’lere doğru tekrar ekrana gelmiş ama daha sonra yayından kaldırılmıştı.

Adam Olacak Çocuk

Adam Olacak Çocuk
Merhum sanatçı Barış Manço'nun sunuculuğunu yaptığı ve çocuklara şarkı söyleterek onları eğlendirdiği bir güzelim yarışma programıydı. Barış abi çocukları kırmamak için hepsine 10 puan verirdi.

Passaparola

Passaparola
Metin Uca'nın sunuculuğunu yaptığı bir bilgi yarışması olarak yayınlandı. Yarışma da şüphesiz en çok dikkat çeken dansçılarıydı.

Akademi Türkiye

Akademi Türkiye
Rahmetli Barış Akarsu ve Özgür Çevik gibi büyük isimleri sanat dünyasına kazandıran ses yarışmasıydı. Yayınlandığı tarihlerde reytingi alt üst ediyordu. Yarışmacıların fan’ları bile vardı.

Şahane Pazar - Cumartesi

Şahane Pazar - Cumartesi
Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin sunuculuğunu yaptığı bir efsane yarışma programı daha. Türkiye’nin ilk Survivor programıydı. Garip ve zorlu yarışmalar düzenlenir, herkesi heyecan kaplardı.

Evet Hayır

Evet Hayır
Usta sunucu Erkan Yolaç'ın sunuculuğunu yaptığı, yarışmacıların sorulan sorulara Evet ya da Hayır dememek için direndiği yarışmaydı.

Dokun Bana

Dokun Bana
Yarışmacıların kazanmak istedikleri arabaya saatlerce dokunduğu ve elini çeken kişilerin elendiği, tarihin belki de en heyecansız yarışmasıydı. Günlerce bir arabaya dokunuyorlardı. Şarkısı bile vardı o derece.

 
Bu makaleye ifade bırak