TikTok'ta nasıl ünlü olunur?

Belki de algoritması en farklı olan ve hepimizi şaşkına çeviren en farklı uygulama TikTok. Kullanıcısının iyice arttığı, ünlü olmanın ve aynı zamanda unutulmanın çok kolay olduğu bu sosyal medyada bir bir haftada nasıl ünlü olursunuz? TikTok'ta bir haftada ünlü olmanın 10 yolunu anlatıyoruz toplaşın.

TikTok'ta nasıl ünlü olunur?

1- Cinsiyet

 1- Cinsiyet

Sevgili kadın ve erkek arkadaşlarım. Bu madde tamamen toplumun belirlediği standartlardaki güzelliğe uyan arkadaşlarım için. Eğer iyi bir fiziğiniz ve yüzünüz olduğunu düşünüyorsanız ne olduğu hiç fark etmez hemen bir video çekin. Üst değiştirin, taytı kafanıza kadar çekin kangren olacak kadar, yürürken karnınızı videoya alın, arada şarkı sözleri söyleyip kameraya gülün seksi bakışlar atın falan bir şeyler yapın kesinlikle ünlü olacaksınız.

2- İçerik çalın

2- İçerik çalın

Allah'ın güzellik vergisinden muaf tutulan arkadaşlarım da üzülmesin. Siz de beyninizi kullanıp Google Translate'i işin içine katarsınız yabancı TikTok hesaplarından içerik paylaşıp bu içerikleri stoklayıp içerik üretebilirsiniz. Nedendir bilinmez hepsi izleniyor. Üretin gitsin. 
 

3- Kurgusal mizah

3- Kurgusal mizah

Korkmayın öyle Cem Yılmaz olmanıza gerek yok. Sevgilinize, annenize kimle yaşıyorsanız ona haberi yokmuşçasına şakalar yapın. Özellikle eşinizle ya da sevgilinizle yaşıyorsanız bol bol birlikte eğlendiğiniz kötü de olsa mizah yaptığınız videolar çekin atın. Evet, ünlüsünüz...

4- Yemek tarifi

 4- Yemek tarifi

Evet eğer nerede saçma sapan abur cuburlar varsa hepsini alın. Ya böyle çikolatadan kusacağınız tarifler verin, verdiğiniz tarifler o kadar basit olsun ki yapımı on dakika sürmesin. Yağlı kızartmalı, lavaşlı şeyler. Bunlardan dev porsiyonlar yaparsanız daha iyi tabii ünlü olma hızınız daha da yükseliyor. "He ben sağlıklı beslenecem" diyorsanız da videonuzun başlığını "Bunu içtim günde iki kilo verdim" yazarak sağlıklı tarifler verirseniz de ünlü olursunuz benden demesi.

5- Dans akımları

5- Dans akımları

Dans etmeyi bilmiyorsanız sıfır sıkıntı. Ne kadar TikTok dansı ve dans akımı varsa hepsini öğrenin. Estetik görünüp görünmediğinizi umrunuzda olmasın. Sadece ezberlediğiniz hareketleri sergileyin. Eminim ki bir haftada keşfettesiniz.

6- Zengin olduğunuzu belli edin

6- Zengin olduğunuzu belli edin

Bu sadece zengin arkadaşlar için. Zenginseniz ve Tiktok'ta ünlü olmak istiyorsanız bu çok kolay. Saatinizi, arabanızı ya da evinizi mutlaka kadraja alın. Sahip olduğunuz bu üç şeyle bol bol video atın. Tipinizde yerindeyse sizden iyisi yok. Zaten milyon tane gariban takipçiniz olacak atın gitsin videolaru bir haftada ünlüsünüz.

7- Videolara yazı yazın

7- Videolara yazı yazın

Videonuz ne olursa olsun üzerine yazı yazın. İşte şundan sonra şu olacak, şunu bekleyin, sesi duydunuz mu, ilüzyonu gördünüz mü şeklinde yazılar olsun. Ya da kesin pandemi esprisi içersin yazdığınız şeyler. İnsanlar beklentiye girsin. Sadece beklentiye sokun insanları beklediklerini almak zorunda değiller. Öyle öyle milleti tongaya getirip ünlü olacaksınız sadece basit düşünün.

8- Bunu yapmayan var mı?

 8- Bunu yapmayan var mı?

Hepimizin çocukluğunda yaptığı şeylerin videosunu çekin. Örneğin sıra örtüsü kullanmak gibi ya da beslenme çantasını boyunda döndürmek, gece ışıkları kapattıktan sonra odaya koşmak gibi büyükken de yaptığınız topluma mâl olmuş şeyleri sanki ilk sizin aklınıza gelmiş gibi yaparsınız TikTok ünlüsü olursunuz.

9- Düet

9- Düet

Düet Tiktok'un olmazsa olmazı. Ne olursa, kim olursa olsun fark etmez. Sık sık düet yapın. Şarkı markı, klip, spor fark etmez. Düetleri yapıştırın gitsin.

10- Omegle

10- Omegle

Bu da yabancı bir içerik Türkler pek bilmiyor ama Omegle videosu tarzında videolar çekin. Biri sizin tipinizi gördüğünde küfretsin ya da saçma şeyler söylesin, böyle bir başkası tarafından komikçe aşağılandığınız videolar çekerseniz yine ünlüsünüz. Gördünüz mü? TikTok'ta ünlü olmak ne kolay? Nikolay...

Bu makaleye ifade bırak