Türk televizyonlarının en sayko karakterleri

Televizyon dünyasının insanı ne hallere getirebileceğinden, insan davranışlarının sınırlarının nerede başlayıp bittiğini sorgulamamıza neden olan o unutulmaz karakterlere sizler için Molatik olduk. İşte Türk televizyonlarının en sayko karakterleri.

Türk televizyonlarının en sayko karakterleri

Terkos Hasan

Terkos Hasan
Yemekteyiz programı serisinin en unutulmaz en akılda kalıcı karakterlerinden Yemekteyiz’in bir bölümünde evde damacana su olmasına rağmen musluktan terkos dolduran Hasan, kendisine tepki verilince epey sinirlenmiş. "Başka su yok, içeceksen sadece terkos" demesiyle hafızalarda 'Terkos Hasan' diye yer etmişti.

Uçan Adam Sabri

Uçan Adam Sabri
Türk televizyon tarihinin uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek karakteri... Esra Ceyhan'ın programına konukken koltuğundan aniden 'Allah!' diyerek yere yuvarlanmasıyla tüm Türkiye'de tanındı. Hatta Jay Leno'nun programı The Tonight Show with Jay Leno'da öfkeli insanların videolarının toplandığı tek bir videoda Yıldız'ın yere yuvarlandığı an da vardır.

BBG Uğur

BBG Uğur
Miroğlu modasının yoğun hissedildiği yıllarda ağır abi tavırları, sert mizacıyla hatırlarda kalan Uğur'un BBG evinde çıkardığı kavga hala televizyon ekranlarında kolay kolay çıkmadı...

Murat Taşdemir

Murat Taşdemir
Yeşilçam'ın Afrodit'i Banu Alkan'ın sevgilisi olarak tanınan Murat Taşdemir bir ekran yüzü olarak birdenbire parlayıp söndü. Banu Alkan'la canlı yayında yaptığı kavga ise televizyon tarihinde kara bir leke olarak kaldı.

Survivor Turabi

Survivor Turabi
Survivor'daki agresif tavırlarıyla hatırlanan, olduğu yerde duramayan, sert, kavgacı yapısı unutulmayan Turabi, TV dünyasının en akılda kalıcı yüzlerinden oldu.

Ahu Tuğba'nın sevgilisi Meriç Erkan

Ahu Tuğba'nın sevgilisi Meriç Erkan
Bir zamanların televizyon fenomeni. Meriç Erkan, Ahu Tuğba ile yaşadığı aşktan sonra adını duyurmuştu. Model ve oyuncu olan Meriç Erkan için sosyal medyada tekrar ekrana dönsün kampanyası yapıldı. Survivor çağrısı bile yapıldı ama Meriç Erkan inzivaya çekildi ve bir daha ekranlarda yer almadı.

Yıldo

Yıldo
"Kafadan kopartırım" repliği hala kulaklarda çınlayan Ahmet Yıldırım Benayyat ya da herkesin tanıdığı ismiyle Yıldo 90'lı yıllarda yaptığı gece programıyla bir jenarasyonun hafızasına kazındı. "Kocan yatıyo mu kııız? Aaaa neeee! Ahahahaah" nidaları akıllarda kaldı, 'kafadan kopardı'.

Medyum Memiş

Medyum Memiş
Medyumculuğun revaçta olduğu ve medyumların kanal kanal dolaştığı yıllarda bir efsaneydi Medyum Memiş. Keto'yla yaptığı kavga uzun yıllar unutulmadı.

Medyum Keto

Medyum Keto
Bir dönemin tipik televizyon karakteriydi. O kadar meşhur olmuştu ki kaset çıkaracağı bile konuşuluyordu. Bir cinle evli olup iki çocuğu olduğunu dahi iddia etmişti. Şu an nerede ne yaptığı sorusu gizemini koruyor.

Caner-Tülin

Caner-Tülin
Evlilik programlarının hayatımıza soktuğu isimlerin başında, çalkantılı aşkları, inişli çıkışlı hayatlarıyla Caner ve Tulin çifti ilk akla gelenlerdendir. Yarışma bitti Tülin ile Caner evlenemediler ama her ikisi de bu sabun köpüğü şöhretin keyfini sonuna kadar çıkardı. Caner'in kriz geçirip kafasında bardak kırması ise bu birlikteliğin en zirve yaptığı anlardan.

Kaynana Semra

Kaynana Semra
Televizyonun insanı ne hallere getirebileceğinin en büyük kanıtlarından. "Gelinim Olur Musun?" isimli yarışmadaki Ata isimli damat adayının annesiydi. Yarattığı sansasyonlarla o kadar meşhur olmuştu ki bir dönem herkes onu tartışıyordu.

Popstar Firdevs

Popstar Firdevs
Popstar'ın gündemi belirlediği günlerde dansöz olup olmadığından yaşadığı kişisel hayatın ayrıntılarına kadar göz önündeydi. 

Popstar Bayhan

Popstar Bayhan
2003 yılında düzenlenen Ercan Saatçi, Deniz Seki ve Armağan Çağlayan'ın jüriliğini yapmış olduğu Popstar yarışmasında farklı yorumu ve kendine özgü tarzıyla adını duyurdu. Deniz Seki ile yaşadığı gerilim tüm Türkiye'de tanınmasını sağladı.

 
Bu makaleye ifade bırak