Ülkelerdeki akılalmaz gelenekler

Dünya üzerinde binlerce kültür bulunuyor. Bu kültürlerin de haliyle çeşitli gelenekleri. Bazıları oldukça normal gelenekler olurken bazıları ise akılalmaz derece olabiliyor. Bizler de bu akılalmaz geleneklere Molatik olduk.

Ülkelerdeki akılalmaz gelenekler

Hindistan

Hindistan
Hindistan’ın Solapur bölgesine ait yerli halk, uzun ömürlü olsunlar diye bebekleri doğar doğmaz 15 metreden aşağı atıyor. Bebeği tutmak için aşağıda insanlar çarşaf açıyorlar.

Tayland

Tayland
Kraliyet Ailesi'nin tuhaf bir geleneği var. Sadece kendilerinin konuşabildiği bir dile sahipler! İnanılmaz değil mi? Amaç, halkın konuştuklarını anlamasını engellemek. Bu sayede Kraliyet mensuplarının daha güvende olduklarına inanıyorlar ve yüzyıllardır bu dili kendi aralarında kullanıyorlar.

İspanya

İspanya
İspanya'da 'La Tomatina' olarak adlandırılan Domates Savaşı Festivalinin kökeni tam olarak bilinmiyor. Efsaneye göre 1945 yılında güvenlik ekiplerini protesto etmek için gençler dometes kullanmış, ardından nasıl olduysa gelenek haline gelmiş. İspanya'da bir tür 'domates savaşı turizmi' bile var. Dünyanın farklı ülkelerinden insanlar, sırf bu savaşa katılmak için İspanya'ya gidiyor.

Güney Amerika

Güney Amerika
Güney Amerika’da (Brezilya ve Venezuela) yaşayan Yanomami Kabilesi, ölen kemiklerini kaynatıp çorba yapıyor. Böylece rahmetlinin (kemiksiz) ruhunun sonsuza kadar içlerinde yaşayacağına inanıyorlar. Bedenin toprağın altında çürümektense yakılmasının, ölen kişi için daha iyi olduğuna inanıyorlar.

Hindistan

Hindistan
Hindistan'daki Dani Kabilesi, sevdikleri öldüğünde üzüntülerini göstermek için parmaklarını kesiyor. Bunu yaparak ölen kişiye kalpten bağlılıklarını gösterdiklerine inanıyorlar.
 
Bu makaleye ifade bırak