Ünlü isimlerin aile trajedileri

Ekranda sürekli pozitif, en güzel halleriyle ve gülümsemeleriyle gördüğümüz birçok ismin aslında derinde, içerilerden trajik birçok anısı var. Dışarıdan bakıldığında hayatları hep güllük gülistanlık geçmiş gibi duruyor olsa da herkesin bir derdi var. Ünlü isimlerin aile trajedileri neler? Kimler ne zorluktan geçmiş? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Ünlü isimlerin aile trajedileri

1- Beren Saat

1- Beren Saat

Aslında son dönemde en çok gündem olan isimlerden biri Beren Saat. Türkiye'nin Yıldızları yarışmasında yeni yeni meşhur olurken bir gece kötü bir haber aldı. Yarışmada oyunculuğunu sergilediği sıralarda Efe Güray ile birlikteydi, lise yıllarından beri sevgiliydiler. Beren Saat'in 20 yaşında olduğu o dönemde ona hayallerinin peşinden koşma cesaretini veren kişi de Efe'ydi. Yarışmanın bittiği, Beren Saat'in ikinci olduğu günün akşamında birlikteydiler. O akşam Beren'i evine bıraktı Efe, maalesef bu son görüşmeleriydi. Birkaç saat sonra arkadaşının kullandığı bir arabada trafik kazası geçirerek hayatını kaybetti.


Beren Saat, verdiği bir röportajda; Efe'yi asla unutmayacağını, onun "gerçek aşk" olduğunu yıllar sonra bile tekrarlamıştı. Hâlâ da Efe'yi anmaya devam ediyor. Birçok kişi bunun Kenan Doğulu'ya saygısızlık olduğunu ima etse bile...

2- Adile Naşit

 2-  Adile Naşit

Hepimizin anne sıcaklığında gördüğü isimlerden biri Adile Naşit. Oynadığı rollerden mi yoksa içinde taşıdığı acıdan mı bilinmez. Evlat hasreti çektiği için o hissi bu kadar aşılıyordu belki de. Çünkü 15 yaşındaki tek çocuğunu toprağa vermişti Adile Naşit. Ahmet Naşit Keskiner'in kalbi doğuştan delikti, iyileşmesi için Amerika'da ameliyat olması gerekiyordu. Ameliyat masraflarını karşılayacak güçleri yoktu, kampanyalarla gerekli para toplanınca Ahmet ameliyat edilebildi ancak bir gün komaya girdi ve maalesef uyanamadı. 1966 yılında toprağa verildi.
 

3- Oktay Kaynarca

3- Oktay Kaynarca

Henüz 5 yaşındayken babasını bir trafik kazasında kaybetti. Anne ve babasıyla Berlin'de yaşıyordu Oktay Kaynarca. İstanbul'dan gelen yengesini karşılamaya gitmişti babası, dönüş yolundaki kazada babası da yengesi de hayatını kaybetti. Sonrası da gerçekten izlediğimiz töre filmleri gibi. Nasıl mı? Eşlerini kaybeden annesi ile amcasının evlenmelerine karar verilmiş. Oktay Kaynarca yıllar boyunca amcasını babası sanmış, gerçeği çok sonra öğrenmiş.

4- Müslüm Gürses

4- Müslüm Gürses

'Müslüm' filmini izleyen birçok kişi Müslüm Gürses'in trajedilerle dolu olan hayatını biliyordur. Müslüm Gürses'in önce abisi sonra da annesi öldürülüyor. Abisi öldürüldükten sonra da ailesinden uzaklaşıp İstanbul'a göç ediyor Müslüm Gürses. Bu olaydan yıllar sonra da babası, annenin canına kıyıyor ve bir daha babasıyla görüşmüyor.

5- Emrah

5- Emrah

Emrah babasını kaybettiğinde bir buçuk yaşındaymış. Babasını tanımadan büyüyen birçok çocuktan biri Emrah. Hatta 44 yıl sonra babasının ses kaydının olduğu bir videoyu ilk kez dinlediğinde de duygularını Instagram'dan dile getirmişti.

6- Filiz Akın

6-  Filiz Akın

Filiz Akın'ın babası ve üvey annesi bir cinayete kurban gitmiş. İzmir'in Hatay ilçesinde oturan çift, Filiz Akın'ın üvey teyzesi tarafından evlerinde ölü olarak bulunmuş ve ikisi de boğularak öldürülmüştü. Daha sonra katillerin eski kiracılar olduğu, soygun için eve girdikleri ortaya çıkmış.

7- Saba Tümer

7- Saba Tümer

Saba Tümer ekranlarda yaptığı programların başarısı kadar eşsiz kahkahasıyla da tanınıyor. Ama onun hayatı da dışarıdan göründüğü gibi değil... Onun da büyük bir trajedisi var. Annesini 25 yaşında kaybetmiş Saba Tümer. 

8- Neşet Ertaş

8- Neşet Ertaş

Annesini çok erken yaşlarda kaybedince yokluk içinde yaşadı; elinde sazıyla köy köy dolaşıp hayatını idame ettirmeye çalıştı. En küçük kardeşi ise bilinmeyen bir şekilde kayboldu. Çok sevdiği bir kız ile de babasının baskıları yüzünden kavuşamadı.

9- Kenan Sofuoğlu

9- Kenan Sofuoğlu

Önce abisi Bahattin'i trafik kazasında kaybetti, sonra da diğer abisi Sinan'ı motosiklet kazasında kaybetti. Acılar yakasını bırakmadı, daha sonra da 4 aylık oğlu Hamza'yı beyin kanaması nedeniyle kaybetti.

10- Demet Akalın

10- Demet Akalın

Bugün gerek açıklamalarıyla gerekse imla hatalarıyla karşımıza çıkan Demet Akalın da Emrah gibi babasını tanıyamadan büyüyenlerden. Henüz 2 yaşındayken babasını bir trafik kazasında kaybetmiş Demet Akalın. Hatta o tarfik kazasında annesi de öldü sanılıp morga konulmuş. Fakat bakmışlar ki kolu hareket ediyor hemen tedaviye almışlar. 6 ay hastanede tedavi gördükten sonra sağlığına kavuşmuş. 

 

Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak