Ünlülerin fobileri ve garip takıntıları

Magazin haberlerinde sık sık denk geldiğimiz kişiler de insanlar. Haliyle insan olmanın özelliklerinden birisi de korku sahibi olmaktır. Biz de ünlülerin fobilerine Molatik olduk. İşte ünlülerin fobileri ve garip takıntıları…

Ünlülerin fobileri ve garip takıntıları

Brad Pitt

Brad Pitt
Ünlü aktör Brad Pitt'in sabun ve deodorant kullanmaktan hoşlanmadığını uzun zaman önce duymuş olmalısınız. Peki bunlar yerine neyle temizlendiğini biliyor musunuz? National Enquirer dergisinin iddiasına göre Pitt, sabun yerine evde hazırlanmış bir karışım kullanmayı tercih ediyor. Su, limon ve elma sirkesinden oluşan bu karışım yüzünden de pek de hoş olmayan bir koku yayıyor çevresine. Hatta çocukları onu "kokmuş baba" diye çağırıyor. Derginin ileri sürdüğüne göre aktör, sabunların özellikle de antibakteriyel olanların hem gezegene hem de insanın yaşlanma süreci üzerine olumsuz etkileri olduğunu okuduğundan bu yana temizlik için bu ev yapımı karışımı kullanıyor.

Demi Moore

Demi Moore
Demi Moore'un güzelliğine ne kadar düşkün olduğunu bilmeyen yok. Bu uğurda binlerce doları da estetik kliniklerine akıtıyor. Moore, kendi başınayken bile eğer ışık doğru açıdan gelmiyorsa aynaya bakmazmış. Bunun için de yardımcılarının ortamı yumuşak ışıkla aydınlatmasını istermiş.

Sandra Bullock

Sandra Bullock
Peki ya Sandra Bullock'un gece ya da gündüz günün her saatinde perdelerini kapalı tuttuğunu ve yardımcılarını da bu konuda uyardığını biliyor muydunuz? Bu iddialara göre Bullock, evinin birileri tarafından gözetlenmesinden korktuğu için böyle bir önlem alıyormuş kendince.

Beren Saat

Beren Saat
Ünlü oyuncu Beren Saat’in korkusu ise tacize uğramak.

Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ
Kıvanç Tatlıtuğ yalnızlıktan çok korkuyor.

Murat Boz

Murat Boz
Murat Boz, elma görünce yemeden duramıyor. Bir elmayı görüp yiyememesi durumunda gözünden yaşlar geldiğini belirtiyor.

Neslihan Atagül

Neslihan Atagül
Neslihan Atagül'ün Klostrofobisi var, yani kapalı alanda uzun süre duramamak.

Kadir Doğulu

Kadir Doğulu
Kadir Doğulu'nun ayak takıntısı olduğu biliniyor. Kadir Doğulu evlenmeden önce "Ayak takıntım var. O kişi sevgilim olacaksa, mutlaka öncesinde ayaklarını görmem lazım'' diyordu.

Demet Akalın

Demet Akalın
Demet Akalın'da nazar korkusu var. Her sahneye çıkmadan önce nazar boncuğunu okşuyor.

Asuman Krause

Asuman Krause
Fobisi hayli ilginç, kendisi evlilikten korkuyor.

Sergen Yalçın

Sergen Yalçın
Sergen Yalçın'ın bir değil pek çok fobisi var. Özellikle asansör olmak üzere, kapalı yerde kalma korkusu olan Sergen Yalçın'ın ayrıca yükseklik fobisi olduğu da biliniyor.


 
Bu makaleye ifade bırak