Vaktin nasıl geçtiğini fark ettirmeyecek 10 mobil oyun

Karantina süreci başladığından beri evde ne yapacağımızı şaşırdık. Araya bir de Ramazan ayı girince sanki yelkovan hiç hareket etmiyor gibi gelmeye başladı. Telefonlarımız olmasa günü nasıl bitireceğimiz meçhul. Size bu yazımda telefonunuzdan kolaylıkla oynayabileceğiniz, vakit geçirmek için bire bir 10 mobil oyun önerisinde bulunacağım...

Vaktin nasıl geçtiğini fark ettirmeyecek 10 mobil oyun

PUBG Mobile

PUBG Mobile

PUBG bu liste için olmazsa olmaz oyunlardan birisi. Rastgele bir alana atılıp etraftan tehçizat topladığınız ve ayakta kalmaya çalıştığınız bu oyun, online olduğu için evdekilerle veya arkadaşlarınızla beraber oynama şansına da sahipsiniz. Vakit geçirmek ve stres atmak için bire bir. Arada bir hileler canınızı sıksa da sayıları çok fazla değil.
 

Call of Duty Mobile

Call of Duty Mobile

Call of Duty Mobile'ın tarzı ne kadar PUBG'ye benzese de hatta mantığı aynı olsa da PUBG'de yapamadığınız birçok şeyi yapabiliyorsunuz. Yani adeta 'PUBG'de neler eksik' diye düşünülerek tasarlanmış bir oyun. Call of Duty, PUBG'ye göre gerçekçilikten uzak bir oyun olsa da oynarken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Zaten Call of Duty'den mobil de olsa kötü bir oyun beklemekte saçmalamak olurdu.

NBA Live

NBA Live

Eğer benim gibi basketbol aşığıysanız NBA Live'a bayılacağınza garanti veriyorum. Her gün görevler geliyor, onları yaparak bir sürü ödül kazanıyorsunuz ve hayalinizdeki kadroyu oluşturabiliyorsunuz. Online ve AI'a karşı oynama şansına da sahipsiniz. Ama online'da istediğiniz kişiyle maç yapamıyorsunuz. Ya da offline oynarken istediğiniz takımları seçip bilgisayara karşı oyun oynayamıyorsunuz. Birkaç eksiği olsa da oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.
 

Teamfight Tactics (TFT)

Teamfight Tactics (TFT)

League of Legends severlerin favorilerinden olan TFT, ilk olarak bir oyun modu olarak oyunseverlere sunuldu. Çok beğenilen ve övgü alan TFT'nin yakın zaman önce telefon versiyonu da piyasaya sunuldu. Oyundaki amacınız haritadaki diğer 7 kişiyi canları sıfıra inene kadar yenmek. En son ayakta kalan ve biraz da şanslı olan kişi oyunun galibi oluyor. Ortadan size gelen rastgele kartları toplayıp uygun kompozisyonu oluşturmanız gerekli. Taktikleri kavrayınca gerçekten eğlenceli bir oyun olduğunu siz de anlayacaksınız.

Gartic.io

Gartic.io

Gartic.io bizim evin ahalisi için vazgeçilmez oyunlardan birisi. Gartic.io'da oyun size rastgele bir kelime veriyor ve bu kelimeyi çizerek diğerlerine anlatmaya çalışıyorsunuz. Doğru cevabı chat kısmına ilk yazan fazla puan alıyor. Sıkıntınızı ve stresini almak için bire bir. Denemenizi tavsiye ederim.
 

Trivia Crack

Trivia Crack

Trivia Crack bir bilgi yarışması oyunu ve içerisinde birden fazla oyun modu barındırıyor. Eğlenirken aynı zamanda bilginizi de tartabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla yarışarak da onları kültürünüzle ezebilirsiniz. Sadece biraz fazla reklam çıkıyor, onun dışında başka bir sorunu yok gibi.

Kafa Topu 2

Kafa Topu 2

Kafa Topu 2, ilk oyuna göre birçok geliştirme ve yenilikle karşımıza çıktı.Türk bir firmanın üretimi olan oyunda karakterinizi geliştirip lig atlayarak ne kadar iyi olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz. Bilgisayardakine göre telefondan oynaması daha zor olsa da vakit geçirmek isteyen oyuncuların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Türk yapımı olduğu için de gönlümüzdeki yeri ayrı.

Age of Civilizations 2

Age of Civilizations 2
Tarih ve coğrafyayla ilgisi olanların oldukça beğeneceği bu oyunun tek bir amacı var: Tüm dünyayı ele geçirmek! Devletler arası ikili ilişkilerden savaş yöntemlerine kadar her şeyin detaylandırıldığı Age of Civilizations 2'ın teması bilgisayardan aşina olduğumuz Sid Meier's Civilization ve Total War'a oldukça benziyor. Aynı zamanda bir strateji oyun severi olarak bu oyunu oynarken zamanın nasıl aktığını anlayamıyorum.

Clash of Clans

Clash of Clans

Senelerin emektarı olan bu oyunla tanışmamış olan yoktur. Yine de denk gelmemiş olanlar için biraz oyundan bahsedelim. Clash of Clans'da rakiplere saldırarak elde ettiğiniz ganimetlerle köyünüzü geliştiriyorsunuz. Savunma ve saldırı stratejileriniz başarılı olabilmek için çok önemli. O kadar eğlenceli bir oyun ki bir lise yaşantımı bu oyuna verdim diyebilirim.

Minecraft

Minecraft

Küpten bir dünyada hayatta kalmaya çalıştığınız Minecraft, tıpkı PUBG gibi bilgisayardan telefona taşınmış olan oyunlardan birisi. Oyundaki amacınız başka bir portalda yaşayan Ender Dragon'u öldürmek. Onu öldürünce oyun bitiyor ama devam etme şansına sahip olabiliyorsunuz. Gerçekte hayatta yapabildiğiniz birçok şey oyunda mevcut. Anlatılmaz yaşanır diye bahsedilecek oyunlardan birisi. Daha önce denemediyseniz oyunun bedava deneme sürümü uygulama dükkanlarında mevcut.
 

Bu makaleye ifade bırak