Wolf Messing: Hitler’in ölüm emri çıkarttığı kahin

Tarih birçok kahine tanıklık etti. Ama Wolf Messing gibi Hitler tarafından öldürülmeye çalışılan çok az kahin vardı diyebiliriz. Peki Hitler Wolf Messing'i neden öldürmeye çalıştı? Wolf Messing Hitler'i bu denli rahatsız edebilecek ne söyledi? Wolf Messing'in şaşırtıcı hayatına gelin hep birlikte Molatik olalım...

Wolf Messing: Hitler’in ölüm emri çıkarttığı kahin

Yoksul bir Yahudi ailesinde...

Yoksul bir Yahudi ailesinde...

Tam ismi Wolf Gregorevvich Messing olan ünlü Rus telepat 10 Eylül 1899'da yoksul bir Yahudi ailede Polonya'da dünyaya gelmiş. Hitler'in Yahudi olduğun için Wolf Messing'i öldürdüğünü düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Mesele biraz daha karmaşık. Fakat önce Wolf Messing'den biraz bahsedelim. Ünlü Rus telepat yeteneğini, ailesinin onu dini bir eğitim görerek haham olması için okula vermek istemesi sonucu evden kaçmaya çalışmasıyla keşfetti.

Gazete parçasını bilet diyerek...

Gazete parçasını bilet diyerek...

Cebinde bileti bile olmadan bir gün trene binmeye çalışan Messing, bilet görevlisini görünce heyecan yapar ve bir an eline geçen gazete parçasını görevliye bilet diye ikna etmeye çalışır. Gazete parçasını görevliye 'bilet' olduğunu inandıran Messing böylelikle yeteneğini bir trende keşfetmiş oldu. Ya da tren görevlisi Messing'le uğraşmak istememiş de olabilir bilemeyiz.

Einstein, Freud, Gandhi gibi isimlerle...

Einstein, Freud, Gandhi gibi isimlerle...

Berlin'e gittikten sonra bir sirkte çalışmaya başlayan Messing burada sirkte bulunamayan, kaybolan çeşitli eşyaları bularak dikkat çekti ve ünlenmeye başladı. Bu ünden sonra turnelere çıkıp birçok ünlüyle çalışmaya başladı. Çıktığı turneler esnasında Einstein, Freud ve Gandhi gibi isimlerle tanıştı. Freud ile tanışması ise Einstein sayesinde oldu. Bu ikilinin rehberliğinde çeşitli telepati deneyine katılan Messing, Freud ile de çeşitli deneyler yaptı.

Hitler neden öldürmek istedi?

Hitler neden öldürmek istedi?

Gandhi ile de telkin deneyleri yaptı. Peki Hitler, Wolf Messing'i neden öldürmek istedi? İkinci Dünya Savaşından birkaç yıl önce bulunduğu bir kehanet nedniyle Hitler, Messing hakkında ölüm kararı çıkarttı. 

"Hitler Doğu'ya saldırırsa..."

"Hitler Doğu'ya saldırırsa..."

Hatta öyle ki Messing'i yakalayanlara da iki yüz bin Alman markı ödül vereceğini duyurdu. Hitler'i böylesine rahatsı eden Messing'in kehaneti ise şuydu: "Çok büyük bir savaş çıkacak, Naziler Avrupa’yı ele geçirecek ama Hitler Doğu’ya saldırırsa bu, onun sonu olacak, 1945 Mayıs'ında savaş sona erecek ve Sovyet tankları Berlin’i ve faşizmi çiğneyecek…"

Telapati yoluyla kaçtı

Telapati yoluyla kaçtı

Ölümünün istendiği bu kehanet sonrasında Messing yakalanmış olsa da ölmedi. Çünkü denilenlere göre telapati yoluyla koyulduğu hücreden elini kolunu sallayarak çıktı. 
 

Stalin'in karşısına çıktı

 Stalin'in karşısına çıktı

Kaçması üzerine de Sovyetler Birliği'ne sığındı ve bunu da telkin yoluyla gerçekleştirdi. Bunun üstüne Rusya'da da gösteriler düzenlemeye başladı hatta bir gösteri esnasında Stalin'in adamları Messing'i Stalin'in karşısına çıkardı.

Banka soyması istendi

Banka soyması istendi

Bunun üstüne Stalin'le karşılan Messing bir süre sonta Stalin tarafından deneylere maruz bırakıldı ve banka soygunu gerçekleştirmesi istendi. Stalin'in emri üstüne Moskova’da devlete ait, çok iyi korunan bir bankadan yüz bin ruble almaya çalıştı. 
 

Başarılı oldu

Başarılı oldu

Bankaya giren Messing, elindeki kağıt parçasını görevliye uzatarak yüz bin ruble vermesi için telkinlerde bulunmaya başladı ve ardından yüz bin rublenin içinde bulunduğu çanta Messing'e verildi. Bunun üzerine Stalin, Messing'e birkaç daha görev vererek bunları da tamamlamasını istedi.

Kötü anıldı ve ölmesi istendi

Kötü anıldı ve ölmesi istendi

Diğer hükümetlere göre kötü olaraak anılan Messing ölmesi istenen biri haline geldi. Her ne kadar ölmesi istenen biri olsa da Stalin buna müsaade etmemiş ve Messing'i koruma altına almıştı. Ölümüne kadar Rusya'da yaşayarak burada büyük bir üne kavuşan Messing, 1974 yılında hayatını kaybetti.


Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak