Yaz dizilerinin olmazsa olmazları

Malum havalar ısındı, Corona virüs pandemisi sonrası normale dönmeye çalışıyoruz. İlk belirtiler olarak yaz dizileri piyasaya çıktı. Her yaz en az bir tane olmazsa olmazı yaz dizileri için neler gerekli gelin birlikte bakalım?

Yaz dizilerinin olmazsa olmazları

Zengin oğlan fakir kız
 

Zengin oğlan fakir kız<br />
&nbsp;
Yeşilçam’ın bize yaptığı en büyük kötülük bu sanırım; Zengin oğlan fakir kız aşkı… Bazen tersi de oluyor zengin kız, fakir oğlan gibi. Yakışıklı zengin oğlanın yanında işe başlayan güzel fakir kız bir süre sonra oğlumuza âşık olur. Oğlumuz da kıza kayıtsız kalamaz.
 

Kötü kaynana, rahat baba
 

K&ouml;t&uuml; kaynana, rahat baba<br />
&nbsp;
Eee zengin oğlan/kızın annesi de boş durmaz bu ilişkiye karşı çıkar. Bin bir katakulli yapar çocukları ayırmaya çalışır. Babası ise çocuğunun arkasında durur, oğlunu/kızını destekler sürekli. Rahat ve cool tavırları dikkati çekeri. Bıyığı da vardır.
 

Holdingsiz olmaz
 

Holdingsiz olmaz<br />
&nbsp;
Bu kadar para nereden geliyor? Tabii ki holdingden. Olmazsa olmazlardan birisidir holding. 3 4 bölümde bir toplantı yapar, “Evet arkadaşlar şu şekilde yapıyoruz” der, çalışanlar birbirlerine bakarlar “Nasıl böyle bir karar alınır” diye. Ama oğlumuz inatçı ve ileri görüşlüdür, dediği çıkar.
 

Villa mı? Tabii ki…
 

Villa mı? Tabii ki&hellip;<br />
&nbsp;
Çocuğumuz apartmanda oturacak değil ya, havuzlu bir villada oturmak zorundadır. #EvdeKal’ı mümkün mertebe olumlu geçirir. En az bir bölümde kızımız o havuza “yanlışlıkla” düşer.

 

Çıyan eski sevgili
 

&Ccedil;ıyan eski sevgili<br />
&nbsp;
Kızın veya oğlanın eski sevgilisi kötü olmazsa olmaz. Çıyan, eski sevgili türlü kötülüklerle sevgililerin arasına girmeye çalışır. İlk başlarda başarılı olur ama sonra aşk kazanır.
 

Gaz veren yancı
 

Gaz veren yancı<br />
&nbsp;
Oğlanın ve kızın yancısı da vardır elbette. Kızın yancısı sürekli oğlanı överken, oğlanın yancısı kafası karışınca doğru yola sevk etmekle meşguldür.  
 

Öpüşememe sorunu
 

&Ouml;p&uuml;şememe sorunu<br />
&nbsp;
Kızımız ve oğlumuz iki bölümde bir fazla yakınlaşır ancak öpüşmezler çünkü sürekli araya biri girer ya da telefon çalar.
 

Hayaller - hayatlar
 

Hayaller - hayatlar<br />
&nbsp;
Kızımız sürekli hayaller kurar, oğlanla şehirden uzak balıkçı kasabasında, şömine önünde bir hayat sürmek ister. Ama o kızımız iki gün AVM’ye gitmese kafayı yiyebilecek bir potansiyeli vardır. O yüzden bu hayallere sizler aman sakın kapılmayın, öyle bir dünya yok.
 

Uçuk ücretle part time iş
 

U&ccedil;uk &uuml;cretle part time iş<br />
&nbsp;
Ha bir de şu var, kızımız oğlana kızar işten ayrılır. Gider bir kafede part time işe girer. Aldığı ücret ise tam zamanlı çalışan insandan bile fazladır. Biraz gerçekçi olunsa keşke.
 

Kas olmalı kaslı erkek getirin kadroya
 

Kas olmalı kaslı erkek getirin kadroya<br />
&nbsp;
Oğlan yakışıklı ama fiziği yok. Cıks ilgi çekmez. Oğlumuz bir de fitness yapmalı, kaslı bir vücudu olmalı. Kadınları ekran başına toplar böylelikle. Arada bir de gömlek çıkarttı mı tadından yenmez.
 

Mimiksiz oyunculuk
 

Mimiksiz oyunculuk<br />
&nbsp;
Bu karakterler daha çok başroldeki güzel kız yakışıklı oğlan oluyor. Sıfır mimikle baya sezon götürüyorlar.
 

Sürekli bakışma
 

S&uuml;rekli bakışma<br />
&nbsp;
Bir bölümün yaklaşık dörtte üçü karşılıklı bakışmayla geçiriyordu. Halbuki kısa sürede halledilebilecek mevzu uzadıkça uzuyor.
selcuk.bulut@milliyet.com.tr
 

 
 
Bu makaleye ifade bırak