Koltuk altı tüylerini uzatmak feminist bir hareket mi?

Madonna’nın kızı Lourdes Leon, uzattığı koltuk altı tüyleri nedeniyle sosyal medyada gündem konusu oldu.

Koltuk altı tüylerini uzatmak feminist bir hareket mi?

Popun kraliçesi Madonna 2018 yılına ailesiyle girdi ve kızıyla birlikte bir poz verdi. Madonna çekildiği fotoğrafı Instagram hesabından ‘Senin için hazırız 2018’ notuyla paylaştı.

Fotoğraftaki bir detay ise, sosyal medyada tartışma konusu oldu. Dikkatle incelemenize gerek yok. İlk bakışta fark etmemek imkanlar dahilinde değil :)

Koltuk altı tüyleri ile dikkat çeken 21 yaşındaki kızın görüntüsünün gerçek olduğuna inananların yanında,  photoshop olma ihtimalini düşünenler de var. Peki bu görüntü sizin aklınıza kimi getirdi?

Hatırlarsanız Gigi Hadid de bir dergi için kamera karşısına geçmişti ve koltukaltı görüntüsü ile ilgili tartışmalar başlamıştı. 22 yaşındaki modelin ihmalkarlık ettiğini düşünenler ‘hiç temiz değil’ gibi eleştirilerde bulunmuştu. 

Birçok ünlü yüzlerindeki bir ton makyaja, saçlarındaki boyaya rağmen, koltuk altı tüyü hareketine destek verdi. Olaylar çok anlamlı olmayan feminst bir harekete dönüştü. Madonna bu ünlülerden bir tanesiydi.

Koltuk altı tüylerini uzatmak feminist bir hareket değildir arkadaşlar.

Çünkü koltuk altı tüylerini temizlemek bir güzellik standartı değildir...

Koltuk altı tüylerini temizlemeyen bir kadın, koltuk altı tüylerini temizlemeyen bir erkek kadar pistir!

Bir çeşit başkaldırı olduğunu düşündüğünüz bu hareketle kendinizi cesur, doğal ve hijyenik hissediyor musunuz gerçekten?

 

Büşra Özbelli

Instagram: www.instagram.com/ozbellibusra

Bu makaleye ifade bırak