SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

ARKAS’A İKİNCİ KEZ LİYAKAT NİŞANI

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, ikinci kez İtalya Liyakat Nişanı’na layık görüldü

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Türk-İtalyan ilişkilerine yaptığı katkılar ve hizmetler nedeniyle İtalya Devleti tarafından ikinci kez liyakat nişanına layık görüldü.

2007 yılında sınırlı sayıda verilen en yüksek onur sınıfı ödülü İtalya Cumhuriyeti Şövalyelik Nişanı’na (Ordine al Merito della Repubblica Italiana) uygun görülen iş insanı, 14 yıl sonra Subaylık mertebesindeki liyakat nişanı (Ufficiale dell’Ordine al Merito della Repubblica Italiana) ile onurlandırıldı.

Pandemi kuralları dikkate alınarak aile ve dostlarının sınırlı katılımı ile gerçekleştirilen törene, İtalya İzmir Konsolosu Valerio Giorgio, eşi Michelle Moubarak, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, nişanlısı Merve Sakallı ile çocukları; Bernard Arkas ve Funda Arkas, Diane Arkas Göçmez, Onur Göçmez, Claire Arkas, Denis Filidis, Gisele Arkas ve Fransa İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak katıldı.

Lucien Arkas ise, “Anneannemin ailesi İtalya Toskana’dan 1820’de İzmir’e geldi. Şehirdeki Özel İtalyan Ana ve İlkokulu’nun arazisini büyük dedem bağışladı ve sonrasında okulu inşa ettiler. Ben de orada okudum. 2016’da kapanması gündeme geldiğinde, onu yaşatmak istedim. İtalyan kültürü ve lisanının kaybolmasını istemiyorum. Sayın konsolos ile İtalya Cumhuriyeti bunun takdir etti ve bu değerli ödülü verdi. Bu nişan benim için büyük bir onur” dedi.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. ‘ESKİ BAYRAMLARI ÇOK ÖZLEDİK!’
  2. TORUNLARDAN ‘KURBAĞA PRENS’ HEDİYESİ
  3. ÜNLÜ ORTAKLARIN AYAKKABI TUTKUSU
  4. GENÇLERE UMUT VERİYOR!
  5. BUGÜN ANNELERİN GÜNÜ!
  6. BEVERLY HILLS’TE ŞEN KUTLAMA
  7. HEY GİDİ YILLAR!
  8. YAZ HAZIRLIKLARI TAMAM!
  9. BOYNER’İN ‘CADI KAZANI’
  10. HER ŞEY TÜRKİYE İÇİN!

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.