Davet müjdesi

23 Şubat 2024

İş dünyasında dostluklarıyla bilinen Ertan Balin, Cahit Keçeci ve Orhan Aşkınoğlu, eşleriyle Hilton Oteli’ndeki bir davete katılmıştı.


Ertan-Aysun Balin, Sevil-Cahit Keçeci, Nural-Orhan Aşkınoğlu

Aşkınoğlu, ayaküstü sohbette yakın arkadaşlarına yaz başında Yakacık’taki çiftliğinde düzenleyeceği etkinliğin müjdesini vermişti.


Ertuğrul-Fatoş Kayacan Hataylı

Şıklık yarışı

Deniz Kuvvetleri eski Komutanı Em. Oramiral Kemal Kayacan ve eşi Feriha Kayacan’ın kızı Fatoş Kayacan Hataylı ile eşi Ertuğrul Hataylı’yla Dolmabahçe Sarayı rıhtımında verilen bir davette karşılaştık. Fatoş Hanım ve Ertuğrul Bey, şıklık yarışının olduğu gecede zarafetleriyle göz doldurdu.

Yazının Devamı

Renkli gece

16 Şubat 2024


İlkay Tuna, Gülay Dölen, Şebnem Çapa, Mehmet Tuna, Evin-Fatih Özbay

İstanbul’un eğlence hayatına yön veren mekânlardan Şamdan, Nişantaşı-Valikonağı Caddesi’ndeki yerinde yine renkli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyordu. Tevfik Dölen’in namıdiğer Tefo’nun işlettiği yerde bir kot mont defilesi düzenlenmişti. Cemiyet hayatının ünlü isimlerinin de katıldığı gecede renkli görüntüler ortaya çıkmıştı.

108’inci yıl pastası

Popüler sosyal kulüplerden Çiftehavuzlar’daki Büyük Kulüp’te (Cercle d’Orient) yine tarihi gecelerden biri yaşanıyordu. Sosyal hayatın seçkin simalarının buluştuğu etkinlikte, dönemin kulüp başkanı Duran Akbulut, mekânın 108’inci kuruluş yıl dönümü pastasını alkışlar eşliğinde kesmişti.

Dans... dans...

Yazının Devamı

Yalıda davet

9 Şubat 2024

İstanbul cemiyet hayatının önde gelen isimleri arasında yer alan Nayla ve Taylan Morova çiftinin her yaz başı Yeniköy’deki yalılarında verdikleri ‘Yaza Merhaba’ daveti yine çok konuşuldu. Organizasyona Rıza Morova, eşi Leyla Hanım ve ablası Sibel Çarmıklı da katıldı.

Balayı sonrası boy gösterdiler

Nilüfer ve Refik Germirli, balayı sonrası katıldıkları davette boy gösterdi. Çiftin düğünleri o dönem çok konuşulmuştu.

Hasret giderdiler

Lale Bulak ile dönemin Dışişleri Bakanı Coşkun Kırca ve eşi Bige Kırca, Hilton Oteli’nde gerçekleşen bir davetteydi. Paris Büyükelçisi Adnan Bulak’ın eşi Lale Hanım ile Kırca Ailesi’ni uzun uzun sohbet ederken görüntülemiştik.

Yazının Devamı

Sanat tutkunları

2 Şubat 2024

Bir dönem kültür ve sanat hayatına Kurtuluş’ta sahibi olduğu Galeri Baraz’da düzenlediği birbirinden özel sergilerle katma değer sağlayan koleksiyoner Yahşi Baraz, yeni bir karma sergiyle iş dünyasını buluşturdu.

O gün gerçekleşen serginin konukları arasında Mara-İshak Alaton ile Mustafa Taviloğlu da vardı.

Sürpriz konuklar

İstanbul’un renkli gece hayatına yıllardır yön veren isimlerden biri de hiç şüphesiz Celal Çapa oluyordu... Ünlü işletmeci, Cartoon Bar’ın hareketli gecesinde sürpriz yapıp gelen eşi Şebnem Hanım ve annesi Fikret Şeneş ile eğlencenin tadını çıkardı.

Hazırlıklar tamam

Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde Fransızların dünyaca ünlü moda markasının temsilciliğini üstlenen Canan Göztepe, tatlı bir telaş içindeydi... Bir taraftan yeni mağazanın hazırlıkları diğer yandan sosyal sorumluluk projeleri içinde koşturan iş insanın her zaman olduğu gibi yine en büyük destekçisi eşi Tarlan Göztepe oluyordu.

Görkemli davet

Yazının Devamı

Bir defilenin ardından...

26 Ocak 2024

Tekstilci iş insanı Demir Ural ve modacı Hakan Elyaban, Hilton Oteli’nde gerçekleşen bir defile sonrasında podyum dünyasının ünlü ismi Semra Tınaz’la birlikte soluğu Büyükdere Şamdan’da almıştı.

Oldukça keyifli geçen gecede ekibe, dostları Mustafa Bakırcıoğlu’nun da katılmasıyla sohbet geç saatlere kadar sürmüştü.

Konuşulan davet

Her yaz başı gelenek haline gelen davetlerden biri de Mişlin ve Bercis Morova çiftinin Anadolu Hisarı’ndaki evlerinde gerçekleşmişti. İstanbul cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin katıldığı buluşmada renkli anlar yaşanmıştı. İş insanı Yılmaz Tecmen; Ajda Pekkan, Doris Tecmen, Sedef Caouki ve ev sahibesi Mişlin Morova’yı da yanına alarak, anı ölümsüzleştirmek için objektiflere poz vermişti.

‘Uyandır Aşk’ hazırlıkları

Yazının Devamı

Seçim heyecanı

19 Ocak 2024

Dönemin Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda Moda Deniz Kulübü Başkanı Prof. Dr. Süha Toner, yoğun bir iş gününün sonunda eşi Azade Toner, dostları Şeniz Lakay ve Sibel Aran ile katıldıkları davette karşılaşmıştık.

Yakın arkadaşların ayaküstü sohbetlerinin konusu ise Moda Deniz Kulübü’nün yaklaşan başkanlık seçimi idi.

Yorgun savaşçılar

İstanbul’un renkli gece hayatına yıllardır imza atan Ertekin Dinçay ile Tevfik Dölen, her ne kadar rakip olsalar bile dostluklarıyla da biliniyordu. İkiliyi, başka bir arkadaşlarının mekanından çıkarken görüntülemiştik.

Kapıya kadar uğurladılar

Yazının Devamı

Sanayiciler buluştu

12 Ocak 2024

İstanbul Sanayi Odası’nın kuruluş yıl dönümü daveti Türk sanayisine yön veren aileleri bir araya getirmişti. Bir sonbahar akşamı Hilton Oteli’nde gerçekleşen davette Raif Dinçkök, Haydar Akın ve Mete Tansel’e, sektör üzerine uzun uzun sohbet ederken rastlamıştık.

Grup, gazetecilere poz verdikten sonra muhabbete kaldığı yerden devam etti.

Mutluluğa ilk adım

Dönemin Beşiktaş Spor Kulübü Asbaşkanı Sami Albayrak, uzun süredir gönül ilişkisini sürdürdüğü Rabia Hanım’la mutluluğunu taçlandırdı. Hilton Oteli’nde gerçekleşen düğün spor, sanat ve iş dünyasının önde gelen isimlerini buluşturmuştu.

Neşeli sohbet

Mizah dünyasına karikatürleri ile renk katan Nehar Tüblek ve Semih Balcıoğlu, Taksim Sanat Galerisi’ndeki bir açılışta karşımıza çıkmıştı. Geceye eşleriyle katılan iki dost, neşeli sohbetleriyle ilgi odağı olmuşlardı.

Yazının Devamı

Lunaparkta eğlence

5 Ocak 2024

İstanbul’un gazino kültürünün kalbinin attığı yerlerden biri olan Vatan Caddesi’ndeki Lunapark Gazinosu yine eğlence dolu bir geceye ev sahipliği yapmıştı.


Alaaddin-Ela Koşar, Geray Bilimer, Ahmet-Zeynep Kunt, Zerrin Bilimer, Gülsen-Erhan Erad (1986)

Aralarında Ela-Alaaddin Koşar, Zerrin-Geray Bilimer, Zeynep-Ahmet Kunt, Gülsen ve Erhan Erad çiftleri de neşeli gecenin sonunda gazinonun önündeki lunaparkta çarpışan otolara binerek, çocuklar gibi eğlenmeye devam etmişti.


Belma Korkut, Prof. Dr. Tarık Minkari, Nilgün Korkut, Prof. Dr. Gıyas Korkut, Tayfun-Tomris-Tümamiral Nezih İşeri (1983)

Konuşulan tablolar

Tıp dünyasının önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Gıyas Korkut, Mecidiyeköy’de sahibi olduğu Hayat Hastanesi’nin girişinde açtığı yağlı boya sergisi için düzenlediği davette sağlık ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerini buluşturdu. Gecede Gıyas Hoca’nın eşi Belma Korkut ve kızları Nilgün Korkut, Tümamiral Nezih İşeri ile eşi Tomris Hanım ve oğulları Tayfun İşeri de konuklar arasındaydı...

Yazının Devamı