SAĞLIK
YEMEK
ASTROLOJİ
GÜZELLİK

Atilla İsminin Anlamı Nedir? Atilla Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Çocuklara isim konulurken her bir detaya dikkat etmek gerekir. Çocuklara uygun birbirinden güzel isimler tercih edilmelidir. Bu konuda anne ve babalar da büyük bir arayış içerisine girerler. Özellikle de erkek çocuklar için Atilla ismi en çok kullanılan isimlerin başında geliyor. Atilla isminin anlamı nedir? Sizler için derledik.

ABONE OL
Milliyet Haber

Güçlü ve cesur anlamına gelen Atilla ismi herkes tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Özellikle de yeni erkek çocuğu olan anne ve babalar çocuklarına Atilla ismini vermeyi tercih ediyorlar.

Atilla Ne Demek?

Erkek çocuklara verilen Atilla isminin anlamı kahramanlığı simgeler. Türkiye genelinde çok sık kullanılan Atilla ismi aynı zamanda büyük Hun İmparatorunun da adıdır. Tarihte önemli bir yere sahip olan İmparator Atilla'yı seven kişiler çocuklarına da Atilla ismini vermeyi düşünürler. Atilla ismi kahramanlığı ve güçlü olmayı temsil eder. Aynı zamanda Atilla isminin bir diğer anlamı da babacık demektir. Özellikle Atilla isminin anlamlarından bir tanesi de ünlü demektir. Erkek bebek bekleyen aileler çocukları için en iyi ismi vermeyi düşünürler. Bu kapsamda da erkek bebeklere Atilla ismi verilebilir.

Atilla İsmi Kur'an’da Geçiyor mu?

Atilla ismi bebeklere verilirken en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Kur'an’da ismin geçip geçmediğidir. Aileler buna da oldukça dikkat edebilirler. Atilla ismi ise Kur'an-ı Kerim'de yer almaz. Yapılan incelemelere rağmen Atilla isminin Kur'an’da geçtiği bir ayet bulunmamıştır. Ama Atilla ismi tarih kitaplarında Büyük Hun İmparatoru Atilla'nın ismi olarak çok sık bir şekilde yer alır. Atilla isminin verildiği çocukların ise cesur ve kahraman gibi olması beklenir. Atilla ismine sahip çocuklar ise aynı zamanda enerjik ve girişken bir yapıya da sahip olabilirler. Günümüzde ise Atilla ismi çoğu kişi tarafından tercih edilir.

 

Diğer Haberler

  1. Tahinin Faydaları Nelerdir? Tahin Yağı Ve Tahin Pekmez Karışımı Neye İyi Gelir?
  2. Sütün Faydaları Nelerdir? Ballı Ve Tarçınlı Süt Neye İyi Gelir?
  3. Omega 3 Faydaları Nelerdir? Omega 3 İçeren Besinler Hangileridir?
  4. Kajunun Faydaları Nelerdir? Çiğ Kaju Meyvesi Ve Kaju Fıstığı Neye İyi Gelir?
  5. Kahvenin Faydaları Nelerdir? Kahve Telvesi Ve Kahve Çekirdeği Neye İyi Gelir?
  6. Dereotunun Faydaları Nelerdir? Dereotu Suyu Ve Dereotu Çayı Neye İyi Gelir?
  7. Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir? Beyaz Çay İçmek Mideye Ve Gribe İyi Gelir Mi?
  8. Balın Faydaları Nelerdir? Bal Sirkesi Ve Bal Şerbeti Neye İyi Gelir?
  9. Aspir Yağı Faydaları Nelerdir? Aspir Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?
  10. Armutun Faydaları Nelerdir? Armut Sirkesi Ve Pekmezi Neye İyi Gelir?

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.